برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

آشنايي با «بيومكانيك فنون كشتي»

كتاب «بيومكانيك فنون كشتي» اثر ناصر نور‌بخش كه به اهميت دانش بيومكانيك در ورزش كشتي و اثراتي كه نيرو‌هاي داخلي و خارجي بر بدن انسان دارند پرداخته است، از سوي انتشارات ورزش منتشر شد.به گزارش كتاب ايران(ايبنا)، اين كتاب بنا به ضرورت و نياز مبرم جامعه ورزش به ويژه كشتي و مركز علمي، دانشگاهي و پژوهشي كشور، براي نخستين بار با عنوان بيومكانيك فنون كشتي در كشور ايران نگارش و چاپ شده است.

مخاطب دراين كتاب با علم بيومكانيك در ورزش كشتي، هدف بيومكانيك كشتي، قوانين بيومكانيكي، حوزه‌هاي مطالعاتي بيومكانيك، اهميت دانش بيومكانيك در ورزش كشتي و اصول و مباني بيومكانيك آشنا مي‌شود.

اين كتاب به ذكر قابليت‌هاي بيومكانيكي مؤثر در ورزش كشتي پرداخته و هر يك را به طور مفصل توضيح داده است كه عبارتند از: تعادل، توازن و پايداري، سرعت، شتاب، قدرت، توان، نيرو، استقامت، انعطاف‌پذيري و چابكي.

مطلب ديگري كه نويسنده اين كتاب به طور كامل در فصل آخر به آن پرداخته، تجزيه و تحليل بيومكانيك مهارت‌هاي كشتي است. در صفحه نخست اين فصل، نمودار مهارت‌هاي ورزش كشتي به چشم مي‌خورد كه هر يك از مهارت‌هاي ورزش كشتي را به صورت مجزا نشان داده و مخاطب با نگاه نخست متوجه مي‌شود كه كدام فن مربوط به كدام مهارت است.

چاپ نخست كتاب«بيومكانيك فنون كشتي» اثر ناصر نوربخش در شمارگان 1000 نسخه، 312 صفحه و قيمت 68 هزار ريال از سوي انتشارات ورزش چاپ و روانه بازار نشر شده است.
تاریخ: 1389/3/29
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: