برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

تیراندازی قهرمانی جهان-آلمانبرخورداری به مرحله دوم راه یافت/ پایان کار نمایندگان تفنگ 10 متر مردان

نخستین روز از مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان در مونیخ آلمان با شکستن رکورد برون مرزی تپانچه مردان ایران و راهیابی تیرانداز کشورمان به مرحله دوم رقابت‌ها پیگیری شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پنجاهمین دوره رقابت‌های تیراندازی قهرمانی جهان و انتخابی المپیک لندن از صبح امروز با حضور2281 ورزشکار از بیش از 100 کشور در مونیخ آلمان آغاز به کار کرد که در اولین روز این پیکارها نمایندگان کشورمان در پنج ماده؛ تپانچه خفیف 50 متر، تفنگ 10 متر جوانان و تفنگ 10 متر مردان به همراه تراپ زنان در دو بخش بزرگسالان و جوانان به مصاف حریفان جهانی خود رفتند.

در مسابقات صبح امروز ابراهیم برخورداری تنها نماینده کشورمان در ماده تپانچه خفیف 50 متر رده سنی بزرگسالان در بین 200 تیرانداز برای اولین بار در سطح جهان در بین 80 نفر اول قرار گرفت. برخورداری ضمن راهیابی به مرحله دوم این رقابت‌ها با کسب 553 امتیاز رکورد تیراندازی ایران در این ماده را در مسابقات برون مرزی به میزان سه نمره افزایش داد.

در ماده تفنگ 10 متر مردان رده سنی بزرگسالان صابر پرستی با 587 امتیاز در مکان هفتاد و نهم جهان ایستاد. احمد شهمیرزادی و حسین باقری نیز هر دو با 581 امتیاز عناوین یکصد و یکم و یکصد و دوم را از آن خود کردند.

با پایان یافتن دور مقدماتی این ماده نمایندگان کشورهای ایتالیا، هند، روسیه، آمریکا، فنلاند و چین از بین 128 ورزشکار از 103 کشور راهی مرحله فینال شدند. عصر امروز در ادامه این مسابقات نمایندگان کشورمان در سه ماده باقیمانده به رقابت می پردازند.

پنجاهمین دوره مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان و انتخابی المپیک 2012 لندن از امروز در مونیخ آلمان آغاز و تا بیستم مردادماه پیگیری می شود.


تاریخ: 1389/5/9
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: