برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

هندبال قهرماني جوانان بانوان جهان- كره جنوبينروژ و روسيه براي كسب مدال طلا رقابت مي‌كنند

خبرگزاري بین المللی زنان ایران : تيم جوانان هندبال بانوان نروژ و روسيه براي كسب مدال طلاي رقابت‌هاي قهرماني جهان در كره جنوبي به مصاف هم مي‌روند

خبرگزاری زنان ایران – تهران
سرویس ورزشی – مسابقات

 خبرگزاري بین المللی زنان ایران : تيم جوانان هندبال بانوان نروژ و روسيه براي كسب مدال طلاي رقابت‌هاي قهرماني جهان در كره جنوبي به مصاف هم مي‌روند.

به گزارش خبرگزاري ایونا ، 2 تيم برتر رقابت‌هاي قهرماني جوانان بانوان جهان ساعت 16:30 امروز به وقت كره در مرحله نهايي هفدهمين دوره رقابت‌هاي جوانان جهان در سئول به مصاف هم مي‌روند.

نروژ و روسيه در آخرين دهه تاريخ تيم‌هاي بانوان در هر 2 كشور در رقابت‌هاي بزرگي شركت كرده‌اند از جمله روسيه در فينال جهاني در سال 2005 و 2007 و نيمه‌نهايي سال 2009 مقابل نروژ به برتري رسيد. تيم ملي هندبال بانوان نروژ در مرحله نهايي رقابت‌هاي المپيك پكن، مرحله نهايي يورو 2006 و نيمه‌نهايي يورو 2008 انتقام خود را از روسيه گرفت.

اكنون نوبت جوانان است كه تاريخچه اين مراحل نهايي را ادامه دهند. علاوه بر اين اين 2 كشور در فينال رقابت‌هاي جوانان جهان در سال 2005 مقابل يكديگر به ميدان رفتند كه روسيه با برتري 30 بر 25 توانست يازدهمين عنوان قهرماني خود را كسب كند.

تيم‌هاي حال حاضر سال گذشته در رقابت‌هاي جوانان اروپا در مجارستان با يكديگر رو به رو نشدند زيرا روسيه با شكست در نيمه‌نهايي مقابل ميزبان، فينال را از دست داد. نروژ در آن مسابقات قهرمان شد اما درست قبل از رقابت‌هاي قهرماني جهان در كره جنوبي هر 2 تيم در ديداري دوستانه در نروژ به مصاف هم رفتند.

مورتن تام اسوندسن، سرمربي تيم ملي نروژ پيش از انجام اين مسابقه اظهار داشت: آنها را خيلي خوب مي‌شناسيم. بنابراين تاكتيك سري وجود نخواهد داشت.

روسيه و نروژ در رقابت‌‌هاي قهرماني جوانان جهان در كره 8 بازي از مجموع 9 ديدار را با پيروزي پشت سر گذاشتند.

روسيه در نخستين ديدار مقابل مونته نگرو شكست خورد و سپس 8 پيروزي پياپي از جمله برتري 30 بر 26 مقابل كره جنوبي در نيمه‌نهايي به دست آورد. بانوان نروژ در آخرين ديدار خود در مرحله گروهي مقابل كره جنوبي شكست خوردند اما در نيمه‌نهايي با نتيجه 26 بر 16 بر مونته نگرو غلبه كردند.

تيم ملي كره جنوبي بازي بسيار خوبي از خود به نمايش گذاشت و بازيكناني در حد و اندازه برترين‌هاي جهان در اختيار داشت. بسياري روسيه و كره را فيناليست مي‌دانستند.

تيم ملي هندبال بانوان كره جنوبي در مرحله نيمه‌نهايي در ساعت 14:10 امروز به وقت سئول به مصاف مونته نگرو مي‌رود.

کدخبر : 89050946

تاریخ: 1389/5/9
موضوع: ورزش زنان
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: