برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس:رای کمیته انضباطی فاقد اعتبارقانونی است/ اقدام سازمان لیگ عجولانه بود

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت: رای ابلاغی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال علیه باشگاه پرسپولیس فاقد هرگونه وجاهت و اعتبار قانونی است و ما این موضوع را به صورت مستدل به این کمیته اعلام کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی شکری درباره رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال علیه باشگاه پرسپولیس و اقدامات این باشگاه در این خصوص، تصریح کرد: کمیته انضباطی به عنوان بالاترین مرجع انضباطی در حوزه فوتبال می‌تواند نقش بسیار تعیین کننده‌ای در مدیریت مقوله اخلاقی و انضباطی داشته باشد به شرطی که عناصری چون دقت، سلامت، سرعت و صحت در آرا و اقدامات این کمیته مورد توجه قرار گیرد. در صورت عدم رعایت شاخص‌های مذکور، این نقش معکوس شده و خود به عاملی در جهت بر هم ریختن توازن انضباطی تبدیل می‌شود.

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس با تاکید بر اینکه در رای صادره در خصوص اتفاق‌های بازی پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز ایرادات اساسی قابل مشاهده است، گفت: از بارزترین ایرادات شکلی رای ابلاغی این است که با وجود صراحت بند 6 ماده 12 آیین‌نامه، این رای به امضای هیچ‌یک از اعضا نرسیده است. عدم حضور رئیس کمیته انضباطی در ایران و عدم وجود هر گونه پرونده و رایی در دبیرخانه کمیته انضباطی متعاقب مراجعه حضوری نماینده باشگاه پرسپولیس در تاریخ نهم مردادماه (سه روز بعد از اعلام رای) و عدم ارائه پرونده جهت مطالعه نماینده حقوقی، نشان‌دهنده سوری بودن رای ابلاغی است.

وی خاطرنشان کرد: جالب اینجاست که حتی امضای مسئول اعلام برابر با اصل بودن رونوشت ارسالی نیز به دلیل تعجیل دوستان در اقدام، از قلم افتاده است. براین اساس و به طور قطع رای ابلاغی فاقد هرگونه وجاهت و اعتبار قانونی است که این موضوع رسما به کمیته انضباطی فدراسیون اعلام و تصریح شده است که حق باشگاه پرسپولیس در تجدیدنظر خواهی از رای کمیته انضباطی، پس از ابلاغ قانونی رای معتبر، محفوظ است.   شکری با اشاره به اینکه این رای به لحاظ ماهوی نیز دارای ایرادات اساسی است، افزود: نکته حائز اهمیت اقدام عجولانه سازمان لیگ در تعیین بازی‌های موضوع محرومیت رای صادره است. این در حالی است که در رای صادره، صرف نظر از تمامی ایرادات شکلی و ماهوی، حداقل این درایت لحاظ شده است که بر خلاف رویه معمول، تعیین بازی مشمول رای، برعهده سازمان لیگ نهاده شده است.   وی تصریح کرد: با توجه به اینکه اتفاق‌هایی که در این بازی افتاد، قطعا در بازی برگشت پرسپولیس و تراکتورسازی می‌تواند منجربه بروز حوادثی ناگوارتر و جبران ناپذیرتر از آنچه تا به حال شاهد بودیم گردد، حداقل از سازمان لیگ به عنوان متولی اصلی برگزاری مطلوب مسابقات این بود که با استفاده از اختیارات محوله (متعاقب اصلاح روند شکلی و ماهوی صدور رأی) بازی برگشت پرسپولیس و تراکتورسازی را به عنوان یکی از دو بازی موضوع محرومیت تراکتورسازی اعلام نماید.
تاریخ: 1389/5/9
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: