برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

بهرام افشارزاده:برای حفظ ارتباطات جهانی به سنگاپور می‏رویم/ انتظار مدال نداشته باشید

دبیرکل کمیته ملی المپیک ضمن تاکید بر اینکه این کمیته انتظاری بابت مدال آوری کاروان اعزامی به بازی‌های المپیک جهانی نوجوانان ندارد، گفت: هدف از انجام این سفر حفظ ارتباط با دنیا و نهادهای بین‏المللی است.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام افشارزاده با بیان این مطلب اظهار داشت: بازی‎های المپیک جهانی نوجوانان رویدادی است که برگزاری آن از چهار سال پیش توسط کمیته بین‏المللی المپیک (IOC) پیش بینی شد تا به نوعی انگیزه رقابت به قصد مدال آوری که باعث ارتکاب به هر کاری حتی دوپینگ می‎شود، در میان ورزشکاران کمتر شود.

وی با تاکید بر اینکه مدیران IOC مصر بودند تا تحت هر شرایطی حتی اگر کشور میزبان به ساختمان مدرن و امکانات آنچنانی مجهز نبود، این بازی‎ها را برگزار کند، ادامه داد: البته از مسائل کمی و کیفی بازی‎ها بی اطلاعیم. نه تنها ما، بلکه هچ کشوری نمی‎تواند پیش بینی دقیقی از اینگونه مسائل داشته باشد. خصوصا اینکه این اولین دوره این بازی‏هاست.

دبیر کل کمیته مل المپیک تاکید کرد: در توصیف بازی‎های المپیک جهانی نوجوانان، همین بس که این بازی‏ها کمتر گرایشی به بعد قهرمانی دارد. بیشتر محلی است برای انجام فعالیت‏های جنبی که دربرگیرنده مسائل فرهنگی است. هدف از حضور کاروان ایران مشارکت در برنامه‎های فرهنگی به منظور ارائه فرهنگ ایرانی است.

افشارزاده به مخالفت‏های صورت گرفته برای اعزام کاروان ورزشی ایران به بازی‎های المپیک جهانی سنگاپور به دلیل مطرح شدن مسائل فرهنگی اشاره کرد و گفت: به نظر من اعلام این مخالفت‎ها بیشتر به خاطر نداشتن مطالعه در مورد برنامه‎های اعلام شده از سوی ستاد برگزاری مسابقات بود.

وی با طرح این موضوع که از کاروان اعزامی به سنگاپور انتظاری برای مدال آوری وجود ندارد، یادآور شد: این اولین دوره بازی‎هاست که برگزار می‎شود. حتی ممکن است در برخی رشته‎ها اصلا مقامی کسب نکنیم.  برای ما بیشتر حضور پرجاذبه و پررنگ مهم است. اصلا خیلی از این ورزشکاران نوجوان برای نخستین بار است که به سفر خارج از کشور می روند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک ادامه داد: ورزشکاران نوجوان آیندگان ورزش ما هستند. باید نگاه ویژه به آنها داشته باشیم. بنابراین حتی در جریان بازی‏ها از هر نظر نظارت کامل روی آنها وجود خواهد داشت.

افشارزاده تصریح کرد: این وظیفه رسانه‎هاست که کمک کند تا توقع مردم بابت مدال‌آوری ورزشکاران نوجوان زیاد نشود. کمیته بین المللی المپیک برای برگزاری این بازی‎ها سرمایه گذاری کرده است. منطقی و اصولی کار کرده تا در یک فضای ورزشی ورزشکاران با فرهنگ و افکار یکدیگر آشنا شوند. ما هم با در نظر گرفتن موقعیت خود و برای حفظ ارتباط با دنیا، شورای المپیک آسیا و کمیته بین المللی المپیک باید در این بازی‎ها شرکت داشته باشیم.

وی اظهار داشت: همچنین ورزشکاران ما با حضور در چنین رویدادی نیاز به آموزش زبان وتاثیری که روی کار آنها می‌گذارد را خیلی خوب احساس می‌کنند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک شانس موفقیت را برای برخی رشته‏ها قائل شد و گفت: والیبال، بسکتبال و تکواندو می‏توانند موفق باشند. فوتبال بانوان هم با عملکردی که در تایلند دارد نشان داد که قادر به ارائه بازی‏های خوب در سنگاپور است.

"بازی‎های المپیک جهانی نوجوانان با ایام ماه مبارک رمضان مصادف شده است. برگزارکنندگان این بازی‎ها ضمن احترام گذاشتن به ادیان همه کشورهای شرکت کننده، شرایطی را مهیا کرده‌اند تا ورزشکاران مسلمان از روزه داری بازنمانند. مثلا اینکه پیش بینی غذاهایی حلال با ذبح اسلامی شده است. به هنگام سحر و افطار نیز وسیله برای جابه‌جایی شرکت کنندگان وجود دارد. امکان حضور در مسجد هم است."

افشارزاده در ادامه با طرح این موضوع اعلام  کرد که تلاش‏ها بر این است تا طی هفته آینده 10 میلیارد تومان باقی مانده بودجه کمیته ملی المپیک در اختیار این کمیته قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، کاروان ورزش ایران به منظور حضور در بازی‏های المپیک جهانی نوجوانان 20 مردادماه تهران را به مقصد سنگاپور ترک می‏کند. البته تیم فوتبال بانوان سه روز زودتر راهی محل برگزاری بازی‏ها می‏شود. مراسم افتتاحیه و اختتامیه بازی‎های المپیک جهانی نوجوانان به ترتیب 22 مرداد و 4 شهریورماه برگزار می‏شود.


تاریخ: 1389/5/5
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: