برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

درگفتگو با مهر عنوان شد:بانوان 38 فدراسیون منع حضور بین‎المللی ندارند

معاون امور بانوان سازمان تربیت بدنی ضمن تاکید بر گسترش فعالیت‏های داخلی و خارجی بانوان در رشته‎های مختلف، اظهار داشت: در حال حاضر در 38 فدراسیون هیچ مشکل و منعی برای سفر و رقابت برون مرزی بانوان وجود ندارد.

مرضیه اکبرآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امروز کمتر ورزشکار زنی در کشورمان وجود دارد که به خاطر مسائل دینی و پوششی اجازه شرکت در رویدادهای بین‎المللی را نداشته باشد. مگر اینکه برطرف کردن مشکل حجاب آنها به هنگام رقابت، عملا غیر ممکن باشد.

وی با اشاره به اینکه ورزش ایران در قالب 50 فدراسیون اداره می‏شود، تصریح کرد: از این تعداد، بانوان در پنج فدراسیون کشتی، وزنه برداری، بوکس، بدنسازی و ورزش‏های زورخانه‏ای اصلا حضور ندارند. بانوان ورزشکار ایران در رشته‎های مربوط به 45 فدراسیون دیگر به صورت حرفه‏ای، نیمه حرفه‏ای و یا آماتور فعالیت‎های خود را دنبال می‏کنند.

معاون امور بانوان در سازمان تربیت بدنی با تاکید بر اینکه شرایط برای حضور بین‏المللی اکثر ورزشکاران زن مهیاست، ادامه داد: از مجموع 45 فدراسیونی که در هر دو بخش مردان و زنان فعالیت دارند، مدیران 38 فدراسیون برای حضور بین‌‌‌‌المللی بانوان وقت و انرژی صرف می‌کنند. زنان ورزشکار این فدراسیون‌ها منعی جهت حضور برون مرزی ندارند و پوشش آنها برای رقابت با حریفان خارجی تایید شده است.

اکبرآبادی تاکید کرد: هفت فدراسیون دیگر در برگیرنده رشته‎هایی مانند شنا، ژیمناستیک، غریق نجات و ... هستند که اساسا حضور بانوان آنها در میادین ورزشی خارجی با حجاب کامل و بدون اشکال شرعی به دلیل شرایط خاص آن ورزش امکانپذیر نیست.  

وی با بیان اینکه رویارویی ورزشکاران این رشته‎ها با حریفان خارجی تنها در شرایط خاص امکانپذیر است، خاطر نشان کرد: بطور مثال اگر مسابقات ویژه بانوان و در کشورهای اسلامی برگزار شود که البته روی آنهم نمی‌توان حساب زیادی باز کرد، چون خیلی از کشورها با صراحت و طبق آنچه گفته می‏شود، کار نمی‏کنند. حتی در برخی کشورهای اسلامی بانوان نقش کامل در فعالیت‏های ورزشی ندارند.

معاون امور بانوان سازمان تربیت از طرح میزبانی ایران برای رشته‎هایی که حضور برون مرزی بانوان آنها امکان پذیر نیست، خبر داد و گفت: این رشته‎ها یا باید به برگزاری مسابقات داخلی بسنده کنند و یا اینکه در کشور خودمان به مصاف حریفان خارجی بروند. مسئولان فدراسیون شنا در این زمینه طرحی را ارائه کرده‎اند.


تاریخ: 1389/5/5
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: