برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

در گفتگو با مهر عنوان شد:تشریح بیمه ورزشی ورزشکاران/ پرداخت هزینه‎ تا سقف 5/9 میلیارد ریال

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی تعهدات این فدراسیون در مقابل آن دسته از ورزشکارانی که با گرفتن کارت خدمات درمانی ورزشی، خود را بیمه ورزشی کرده‌اند را تشریح کرد.

لطفعلی پورکاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کارت خدمات درمانی ورزشی که از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی برای ورزشکاران صادر می‎شود، آن دسته از افرادی که در هر سطحی و به هر شکلی مشغول به فعالیت ورزشی هستند را از خدمات بیمه‎ای برخوردار خواهد کرد.

وی به خدماتی که دارندگان کارت خدمات درمانی ورزشی از آن برخوردار می‎شوند اشاره کرد و گفت: این کارت که حکم بیمه ورزشی ورزشکاران را دارد، پراخت هزینه‎های درمانی و غرامت ورزشکاران را در سه بخش متعهد می‌شود.

"کارت خدمات درمانی ورزشی هزینه‎های درمانی ناشی از حوادث ورزشی را - حداقل 2 و حداکثر 5 برابر تعرفه دولتی - تا سقف 2 میلیارد ریال پرداخت می‎کند. این هزینه به هنگام پرداخت غرامت نقص عضو دائم و فوت ناشی از حوادث ورزشی به ترتیب تا سقف 5/2 و 5 میلیارد ریال افزایش پیدا می‎کند."

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی با طرح این مطلب تصریح کرد: پرداخت این هزینه‎ها برای تمام ورزشکاران رشته‎های مختلف در هر استان و شهری که باشند، یکسان است، آنهم فقط به شرط داشتن کارت خدمات درمانی ورزشی. ضمن اینکه این تعرفه‌ها مربوط به سال جاری است.

پورکاظمی در مورد چگونگی صدور کارت برای بیمه ورزشی ورزشکاران یادآور شد: ورزشکاران می‎توانند به صورت شخصی یا از طریق باشگاه یا هیئت ورزشی محل سکونت خود برای دریافت این کارت از فدراسیون پزشکی ورزشی اقدام کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که سالانه چه تعداد ورزشکار از خدمات بیمه ورزشی برخوردار می‎شوند، اظهار داشت: معمولا بین 2 تا 5/2 میلیون نفر برای دریافت کارت خدمات درمانی ورزشی اقدام می‏کنند. البته امسال آمار مربوط به سال جاری حدود یک میلیون نفر است.

پورکاظمی ادامه داد: به طور میانگین در طول سال بین 10 تا 15 ورزشکار به دلایل مختلف در حین ورزش فوت می‌کنند. ارائه گزارش صحنه حادثه از سوی هیئت پزشکی شهر محل سکونت ورزشکار مربوطه و تایید آن منجر به پرداخت هزینه غرامت می‎شود اما در مجموع هزینه‎های پرداختی برای درمان آسیب دیدگی بیشتر است.

* آیا خبرنگاران ورزشی هم می‌‎توانند کارت خدمات درمانی ورزشی را در اختیار داشته باشند؟"، سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر گفت: بله، همه خدمات مطرح شده شامل حال خبرنگاران ورزشی هم می‎شود.


تاریخ: 1389/5/5
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: