برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

میوه اردوی اتریش در هفته اول لیگ دیده شد

ورزش > فوتبال  - افشین قطبی در 2 ماه اخیر در مرکز اخبار بوده است.در روزهای جام جهانی و در اوج مسابقات، بعضی از رسانه‌ها پیگیری وضعیت سرمربی تیم ملی و پیدا کردن او را جزء ماموریت‌های مهم کاری‌شان قرار داده بودند؛ در روزهایی که فوتبال ایران کاملا تعطیل بود

بعد از آن هم نوبت اردوی اتریش بود که باشگاه‌ها انتقاداتی منطقی به زمان برگزاری آن داشتند. پایان جلسه دیروز کمیته فنی تیم ملی فرصتی بود تا قطبی پس از مدت‌ها به دفاع از عملکردش بپردازد. البته در این جلسه بعضی از اعضای این کمیته مثل غلامحسین پیروانی، امیرحسین پیروانی سرمربی و مربی تیم ملی امید و همچنین منصور ابراهیم‌زاده و کریم باقری غایب بودند.

درخشش بازیکنان ملی‌پوش

قطبی درباره جزئیات این نشست گفت: «جلسه‌ای در مورد اردوی تیم ملی در اتریش و برنامه‌ریزی آینده این تیم با مسئولان فدراسیون داشتیم و از من هم دعوت کرده بودند تا در مورد تیم ملی صحبت کنم. خوشبختانه همه چیز در اتریش خوب بود و ما از اردوی تیم‌ملی راضی بودیم.

ما در آنجا 3 بازی تدارکاتی انجام دادیم، توانستیم در این سه بازی به آن شکل و شیوه‌ای که دوست داشتیم در تیم ملی داشته باشیم، برسیم و به‌نظر من پیشرفت خوبی در این سه بازی برایمان حاصل شد. عملکرد خیلی از بازیکنان نیز در این اردو امیدوارکننده بود و من به آینده این تیم بسیار خوشبین هستم.»

سرمربی تیم ملی درخصوص برنامه‌های بعدی تیم ملی برای حضور در جام ملت‌های آسیا اشاره و اضافه کرد: «متأسفانه ما وقت زیادی برای آماده‌سازی‌ خود تا شروع جام ملت‌ها نداریم. ما یک موقعیت خوب داشتیم که با اردوی اتریش از آن استفاده کردیم و پس از این هم ما فقط 2 زمان طولانی مدت دیگر داریم که می‌توانیم از آنها برای آماده‌سازی‌ تیم ملی استفاده کنیم.»

قطبی ادامه داد: «خیلی‌ از باشگاه‌ها از اردوی اتریش انتقاد کردند و گفتند که این اردو در زمان مناسبی برگزار نشده است اما به‌نظر من میوه این اردو در هفته اول لیگ برتر نمایان شد و ما دیدیم که 4 نفر از گلزنان تیم‌های لیگ برتری از بازیکنان تیم ملی بودند که آن انگیزه و روحیه را با خود از اردوی تیم ملی به باشگاه‌هایشان برده بودند و این نشان از مفید بودن اردوی اتریش دارد. »

بازی دوستانه با ارمنستان

قطبی درباره دیدار دوستانه احتمالی در برابر ارمنستان گفت: ما می‌خواهیم از تمام فیفا دی‌ها استفاده کنیم و تمام تاریخ‌های فیفا دی برای ما مهم هستند و دوست داریم که بیشترین استفاده را از این روزها ببریم و سعی می‌کنیم که در برابر ارمنستان دیدار دوستانه‌ای انجام دهیم و فکر می‌کنم که این بازی برای ما مفید باشد؛ چراکه ارمنستان تیم بسیار خوبی است. اگر به نتایج آن دقت کنید، می‌بینید که در برابر اسپانیا و دیگر تیم‌های اروپایی نمایش خوبی داشته است و به‌نظر من این بازی می‌تواند نکات آموزشی خوبی برای تیم ما داشته باشد.»

سفر برای عیادت از فرزند

قطبی در ارتباط با حاشیه‌هایی که در مورد سفرش به هلند ایجاد شد، گفت: «اولا سفر من به هلند نبود، دوم اینکه وقتی فرزندی بر اثر یک تصادف مصدوم می‌شود پدر آن فرزند باید به عیادت او برود و من هم برای عیادت از فرزند مصدومم به مسافرت رفتم و این یک فرهنگ بسیار زیباست که ما باید آن‌را یاد بگیریم و رعایت کنیم. »

دفاع از امکانات کمپ

قطبی ادامه داد: «رسانه‌های ایران در مدتی که تیم ملی در اتریش بود به‌طور بی‌نظیری برای ما حاشیه درست کردند. من تاکنون تجربه زیادی در اردوهای اینچنینی داشته‌ام و با 3 تیم ملی و همچنین چند تیم باشگاهی در آسیا و آمریکا به اردوهای مختلفی رفته‌ام و به‌نظر من امکاناتی که در اتریش برای تیم ملی فراهم شده بود در سطح تیم ملی ایران بود و مسائلی که رسانه‌ها در مورد امکانات این اردو مطرح

تاریخ: 1389/5/9
کلمات کلیدی: ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: