برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

کمیته پزشکی تصویب کرد:330 نمونه گیری دوپینگ در فصل جدید لیگ فوتبال/ گسترش حطیه کنترل دوپینگ

کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال با تعیین حجم نمونه گیری‌ها در فصل پیش رو انجام 330 تست دوپینگ در فصل جدید مسابقات فوتبال لیگ برتر، دسته اول، فوتسال، بانوان و رده‌های سنی را تصویب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست اعضای کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال صبح دوشنبه به ریاست احمد هاشمیان و با حضور اعضای این کمیته شامل؛ دکترها سیف، حلبچی، استقامتی و خانلری به مدت 2 ساعت در محل فدراسیون فوتبال برگزار شد که تعیین حجم نمونه گیری‌ها در فصل جدید مسابقات فوتبال، تاکید بر امر آموزش و پیشگیری، گسترش حیطه کنترل دوپینگ در سطح تیم‌های پایه و بانوان و هشدار به باشگاه‌ها در استفاده از داروهایی که جنبه درمانی دارد از جمله مصوبات این نشست بود. 

در این جلسه مقرر شد با توجه به حجم برگزاری مسابقات فوتبال در رده‌های لیگ برتر، لیگ دسته اول و دوم، فوتسال و بانوان، بحث آموزش ورزشکاران با جدیت بیشتری از سوی کمیته پزشکی پیگیری شود.

همچنین به منظور به حداقل رساندن موارد تخلف دوپینگ، افزایش حیطه کنترل دوپینگ در رده‌های سنی و تیم‌های پایه فوتبال مورد تاکید اعضا قرار گرفت و مقرر شد در توزیع حجم نمونه گیری‌ها در فصل جدید بخشی از نمونه گیری‌ها به این رده اختصاص یابد.

مهمترین مصوبه نشست روز دوشنبه کمیته پزشکی، افزایش 10 درصدی حجم نمونه گیری‌های دوپینگ در فصل جدید مسابقات و تعیین 330 نمونه گیری برای مسابقات لیگ برتر، لیگ دسته اول و دوم، فوتسال و فوتبال بانوان بود که مقرر شد توزیع این نمونه گیری‌ها از طریق الگوی توزیع و پس از مطالعه آماری برای هر یک از لیگ‌های فوتبال مشخص شود.

افزایش 10 درصدی حجم نمونه گیری‌ها در حالی صورت گرفت که در سال گذشته هدفگذاری کمیته پزشکی انجام 300 نمونه دوپینگ در مسابقات لیگ برتر، لیگ دسته اول و دوم بود که تا آغاز لیگ دهم نزدیک به 240 نمونه دوپینگ از بازیکنان فوتبال انجام شد که تنها پنج نمونه آن مثبت بود.

در این نشست همچنین با بررسی نمونه‌های مثبت فصل گذشته مشخص شد بخشی از نمونه‌های مثبت به دلیل ناآگاهی بازیکنان در استفاده‌های درمانی از داروهای دسته "گلوکو کورتیکو استروئیدها" بوده که از همین رو مقرر شد به باشگاهها در خصوص استفاده بازیکنان از این نوع داروها هشدار داده شود و یا در صورت ضرورت فرم‌های معافیت درمانی (TUE) مورد استفاده قرار گیرد.


تاریخ: 1389/5/5
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: