برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نفرسوم رقابتهاي كشتي جهاني: انتظارات تناسبي با ميزان حمايتها ندارد

ورزش. كشتي. اخلاقي
تهران - دارنده مدال برنز رقابتهاي جهاني ‪ ۲۰۰۹‬دانمارك گفت: متاسفانه آنقدر كه از كشتي گيران ملي پوش انتظار پيروزي و مدال مي‌رود، هيچگاه به همان ميزان از مدال آوران اين رشته حمايت نشده است.

حبيب اله اخلاقي فرنگي كار وزن ‪ ۸۴‬كيلوگرم اردوي تيم ملي كشتي كشورمان روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: همواره انتظار از تيم‌هاي كشتي و ملي پوشان آن در تمامي مسابقات معتبر بين‌المللي بسيار بالا بوده و مردم و مسوولان توقع دارند كه اين ورزشكاران به هر نحو ممكن با دستي پر از رقابتهاي برون مرزي به كشورمان بازگردند.

وي ادامه داد: اما باور كنيد آنقدر كه از ما توقع دارند، مورد حمايت همه جانبه قرار نداريم و هم اكنون بسياري از مدال آوران كشتي همچنان با مشكلات مختلف تحصيلي و شغلي روبرو هستند.

بديهي است كه زندگي ورزشكاران، به طور كامل در اردوهاي تيم ملي خلاصه نشده و اين ملي پوشان نياز به امكانات معمولي زندگي از قبيل خانه و شغل مناسب دارند.

نفر سوم رقابتهاي جهاني ‪ ۲۰۰۹‬دانمارك ابراز داشت: البته كشتي گيران ملي پوش ما با توجه به تمامي اين مشكلات، هيچگاه كمتر از آن چيزي كه هستند ظاهر نشدند و هميشه با غيرت و تعصب خاصي كه به نام ايران دارند، با تلاش مثال زدني خود در مسابقات معتبر بين‌المللي ، پرچم پر افتخار كشورمان را به اهتزاز در آورده اند.

مدعي كسب دوبنده وزن ‪ ۸۴‬كيلوگرم تيم ملي در رقابتهاي جهاني ‪ ۲۰۱۰‬مسكو افزود: با حضور مداوم در اردوي آماده‌سازي سعي دارم تا يكبار ديگر در رقابتهاي جهاني به ميدان بروم و عنوان سال گذشته ام را ارتقا دهم.

البته اين موضوع به حسن اعتماد و نظر كادر فني تيم ملي بستگي دارد كه حتما آماده‌ترين فرنگي كاران را به مسكو اعزام مي‌كند.

اخلاقي در خاتمه گفت: به جرات مي‌توان ادعا كرد كه اگر كشتي گيران تيم‌هاي ملي كشورمان از هر نظر مورد حمايت و پشتيباني متوليان ورزشي قرار گيرند، مي‌توانند افتخارات خود را تا مدتها در ميادين جهاني و المپيك تداوم بخشند، چراكه آرامش روحي و رواني از اركان اصلي در روند نتيجه‌گيري ورزشكاران به حساب مي‌آيد.

تاریخ: 1389/5/9
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: