برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

در گفتگو با مهر عنوان شد:قهرمانان کشتی در رده‌های سنی پایه مربیگری کنند

مربی پیشین تیم ملی کشتی فرنگی گفت: برای پیشرفت کشتی کشور مربیان درجه یک و قهرمانان سرشناس باید در رده‌های پایه و نونهالان کار کنند اما متاسفانه بیشتر آنها تمایل به کار کردن در رده‌های جوانان و بزرگسالان دارند.

حسین حسین زاده، مربی سازنده کشتی مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: برگزاری مسابقات لیگ نوجوانان و جوانان در کشور و جشنواره مسابقات نونهالان که البته باید در آن تدابیری برای وزن کم نکردن کشتی گیران اندیشیده شود از روش‌های مهم برای پیشرفت کشتی کشور است.

وی ادامه داد: برگزاری اردوهای کوتاه مدت 10 روزه برای نونهالان در فصل تابستان که به درس و تحصیلات آنان لطمه‌ای وارد نشود، رسیدگی و سروسامان دادن به وضعیت معیشتی مربیان سازنده پایه و کشتی گیران این رده و افزایش زیر ساخت‌ها در مناطق روستایی مانند سالن‌های کشتی از دیگر موضوعاتی است که می تواند برای رشد کشتی مورد توجه قرار گیرد.

حسین زاده اظهار داشت: از صداوسیما می خواهم با توجه به اینکه کشتی ورزش اول کشور است همانطور که هزینه‌هایی را صرف تبلیغ و معرفی رشته فوتبال می کنند به موازات آن به کشتی نیز بها دهند تا شاهد پراکندگی و دور شدن نونهالان از این ورزش کهن نباشیم زیرا این موضوع در آینده ضربات زیادی به ورزش وارد خواهد آورد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: فدراسیون کشتی نیز باید توجه بیشتری به مسابقات انتخابی تیم ملی در همه رده‌های سنی بخصوص بزرگسالان داشته باشد، زیرا برگزار نشدن مسابقات انتخابی تیم‌های ملی آزاد و فرنگی بزرگسالان آینده کشتی را به خطر می اندازد.


تاریخ: 1389/5/5
کلمات کلیدی: ، ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: