برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

سعيدلو: ايران و چين از تجارب يكديگر در ورزش استفاده خواهند كرد

ورزش. داخلي. كلي
تهران - معاون رييس جمهور و رييس سازمان تربيت بدني در ديدار با سفير چين در كشورمان، گفت: چين از بزرگان ورزش آسيا است و ايران و چين از تجارب يكديگر در ورزش استفاده خواهند كرد.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا، در اين ديدار كه خي خي يائويان سفير جمهوري خلق چين در جمهوري اسلامي ايران به اتفاق هيات همراه حضور داشت، علي سعيدلو با بيان اين نكته كه جمهوري اسلامي ايران و چين در زمينه‌هاي مختلف ارتباطات خوب و مطلوبي با يكديگر دارند گفت: چين از جمله بزرگان ورزش در آسيا و جهان است و ما دوست داريم از تجارب شما در ورزش استفاده كنيم.

وي تاكيد كرد: ايران علاقمند است تجارب خود را در برخي از رشته‌هاي ورزشي در اختيار كشور چين قرار دهد.

رييس سازمان تربيت بدني، افزود: در زمينه تبادل آموزش و علم روز ورزش تفاهم نامه ايي را آماده كرده‌ايم كه به زودي پس از تاييد مسولان ورزش نهايي طرفين به امضا خواهد رسيد تا وارد مراحل اجرايي شود.

وي افزود: ما در اين تفاهم نامه حول سه محور با چين همكاري دو جانبه خواهيم داشت كه اولين مورد به بحث آموزش مربيان و رفت و آمد مدرسان ايران و چين بين دو كشور بر مي‌گردد. در اين مورد اگر چه چين در برخي رشته‌هاي ورزشي سرآمد است و ما از دانش شما در همين رشته‌ها استفاده خواهيم كرد، اما ما هم در رشته‌هايي همانند كشتي آزاد و فرنگي، دوچرخه سواري ، وزنه برداري مي‌توانيم به ورزشكاران و مربيان شما كمك كنيم.

سعيدلو، خاطر نشان كرد: محور بعدي برگزاري تورنمنت‌ها و مسابقات دو جانبه بين تيم‌هاي ملي ايران و چين در رشته‌هاي مختلف است كه با توافق طرفين در يكي از دو كشور به مناسبت‌هاي مختلف برگزار خواهد شد.

وي افزود: اما محور سوم تبادل امكانات و استفاده از تجارب و توانمندي چين در زمينه احداث زيرساخت هاست كه در اين زمينه نيز در توافق نامه بنده هاي مختلفي ديده شده كه پس از امضاي نهايي آن بين مسولان ورزش چين و ايران مراحل نهايي آن اعلام خواهد شد.

رييس سازمان تربيت بدني تصريح كرد: البته زمينه‌هاي همكاري ديگري نيز بين دو كشور در بعد ورزش وجود دارد، ولي با توجه به اينكه چين در آينده ايي نزديك درگير بازيهاي آسيايي ‪ ۲۰۱۰‬گوانگ ژو خواهد شد، شايد اين موارد به بعد از بازيهاي آسيايي موكول شود.

سعيدلو يادآور شد: با اين وجود ما از همين امروز تا هر زمان كه مسولان ورزش چين آمادگي داشته باشند، حاضريم پذيراي آنها در ايران باشيم تا تفاهم نامه امضا شود، ولي اگر فرصت اين مهم براي ايشان فراهم نيست در زمان بازيهاي آسيايي گوانگ ژو كه بنده در مراسم افتتاحيه آن حاضر خواهم بود، تفاهم نامه امضا خواهد شد.

معاون رييس جمهور در ادامه سخنان خود افزود: چين مردم توانمند و سختكوشي دارد و يقينا شما همانند بازيهاي المپيك مي‌توانيد ميزبان خوبي براي بازيهاي آينده آسيايي باشيد و خوشبختانه كشور ما هم آمادگي دارد تا با تمام توان خود در اين بازيها حضور يابد ضمن اينكه سفير ايران در چين هم در اين زمينه فعاليت و همكاري مستمري با ستاد بازيها دارد تا مقدمات حضور موفق كاروان ورزشي ايران را در بازيهاي آسيايي گوانگ ژو را فراهم آورد.

خي خي يائويان سفير چين هم در اين ديدار با ابراز خوشحالي از اينكه با معاون رييس جمهور و رييس سازمان تربيت بدني جمهوري اسلامي ايران در محيطي دوستانه و صميمي ملاقات و گفت و گو مي‌كند، گفت: بنده هم گفته‌هاي سعيدلو را تاييد مي‌كنم و به نمايندگي از تشكيلات ورزش چين اعلام آمادگي مي‌كنم كه در زمينه‌هايي كه در تفاهم نامه ديده شده نهايت همكاري را با يكديگر داشته باشيم.

وي افزود: من دقيقا مطالب امروز را به مسولان ورزش كشورم منتقل مي‌كنم و پس از اينكه تفاهم نامه آماده شد، زمينه اجرايي شدن آن را از طرف دولت چين آماده خواهيم كرد.

سفير چين در تهران، تاكيد كرد: ايران و چين روابط بسيار خوب و ديرينه ايي با يكديگر داشته و دارند و من خوشحالم كه اين بار در زمينه ورزش همانند مسائل اقتصادي بين ايران و چين تفاهم نامه و مراودات مختلف به انجام مي رسد.
تاریخ: 1389/5/10
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: