برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

باقري: هدف اصلي ما كسب مدال جهاني و المپيك است

ورزش. وزنه. باقري
تهران - سرمربي تيم ملي وزنه برداري كشورمان گفت:برنامه ريزي و نحوه آماده‌سازي ملي پوشان ما به گونه‌اي است كه بتوانيم با اطمينان خاطر در رقابتهاي جهاني و بازيهاي المپيك روي سكو برويم.

كوروش باقري روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا خاطر نشان كرد: تيم ملي وزنه برداري بايد به نحوي عمل كند كه يكي از ‪ ۳‬سكوي جهاني يا المپيك را تصاحب كند.در همين راستا در اردوي مشكين شهر سعي شده تا مدت زمان تمرينات و تعداد حركات وزنه برداران را كاهش داده و در عوض وزنه‌ها را سنگين تر كنيم.

سرمربي تيم ملي وزنه در بيان دلايل انتخاب شهرستان مشكين شهر به عنوان مكان جديد اردوي تيم ملي گفت: به دليل رقيق تر بودن اكسيژن هوا و روند توليد بيشتر گلبولهاي قرمز خون، شرايط تنفسي ورزشكاران در مشكين شهر به مراتب بهتر از تهران خواهد بود.

وي گفت: ضمن اينكه تمرينات مستمر در تهران از نظر رواني هم باعث خستگي اردونشينان مي‌شود كه با اين تغيير به لحاظ تغذيه‌اي نيز شاهد تغييراتي در بين بچه‌ها هستيم و به نوعي در زندگي درون اردويي ملي پوشان تنوع ايجاد كرديم.

باقري با اشاره به ايجاد تغيير در شكل تمرينات ملي پوشان افزود:علم مربيگري در وزنه برداري مي‌گويد بيشتر از چهارهفته نبايد با يك روش به وزنه بردار فشار وارد كرد، چراكه در غير اينصورت ورزشكار به لحاظ رواني و بدني دچار مشكل مي‌شود.

وي افزود: به همين دليل به گونه‌اي برنامه ريزي كرديم كه مدت زمان تمرينات و تعداد حركات وزنه برداران كاهش پيدا كند و در مقابل، وزنه ها سنگين تر و ركوردگيري از وزنه برداران افزايش يابد. به عبارتي حركات كمكي نظير استفاده از سكو و چهارپايه حذف مي‌شود تا وزنه برداران با انجام حركات تخصصي ، در شرايط مسابقه قرار گيرند.

باقري در فاصله يكماه و نيم تا آغاز مسابقات جهاني ‪ ۲۰۱۰‬آنتاليا ، آخرين وضعيت ملي پوشان حاضر در اردو را مطلوب ارزيابي كرد و گفت: در دسته ‪۶۹‬ كيلوگرم وضعيت احسان رضائيان از سيد مهدي پانزوان بهتر است، ولي با توجه به شناختي كه از فيزيك بدني پانزوان دارم تا آخرين روز اردو، نسبت به اين موضوع كه تغييراتي در ركوردهاي او ايجاد شود، اميدوار خواهم بود.

وي ابراز داشت: در دسته ‪ ۷۷‬كيلوگرم نيز كيانوش رستمي را داريم كه يك سال ديگر هم شانس حضور در مسابقات جهاني جوانان را دارد. كيانوش اگر خودش را باور داشته باشد، در آينده‌اي نزديك خبرهاي بيشتر از او خواهيد شنيد. وي عنوان قهرماني جوانان جهان را يدك مي‌كشد اما اين زياده خواهي است كه از او در مسابقات جهاني بزرگسالان امسال هم انتظار مدال داشته باشيم.

سرمربي تيم ملي در ادامه افزود: در دسته ‪ ۹۴‬كيلوگرم اصغر ابراهيمي شرايط بهتري در قياس با كيا قدمي دارد كه البته اين كاملا طبيعي است، چرا كه ابراهيمي از ملي پوشان باسابقه ماست، ولي كيا قدمي هنوز در رده سني جوانان وزنه مي‌زند.

وي اضافه كرد: در دسته ‪ ۱۰۵‬كيلو گرم حامد مجيدي، محمدرضا براري، بهادر مولايي و محسن بيرانوند را داريم كه هر چهار وزنه بردار فعلا در يك سطح قرار دارند و اختلاف زيادي ميان آنها نيست. ضمن اينكه در دسته فوق سنگين هم وحيد ربيعي و بهداد سليمي حضور دارند كه سليمي با وجود گرفتگي عضلاني در ران پاي چپ، شرايط بسيار خوبي براي حضور در مسابقات جهاني دارد.

باقري در خاتمه اظهار داشت: البته در اين وزن سجاد انوشيرواني را هم داريم كه من با وجود انجام عمل جراحي مينيسك، هنوز به او اميدوارم و فكر مي كنم سجاد مي‌تواند يكي از شانس‌هاي كسب مدال در مسابقات آسيايي گوانگ ژو باشد.


تاریخ: 1389/5/10
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: