برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

رييس فدراسيون دو و ميداني كسب حداقل شش مدال از مسابقات آسيايي گوانجو هدف‌گيري شده است

ورزش. دو و ميداني. گوانجو
سمنان - رييس فدراسيون دو و ميداني اعلام كرد: كسب حداقل شش مدال از رقابتهاي دو و ميداني بازيهاي آسيايي گوانجو هدف‌گيري شده است.

سيدمصطفي كريمي روز يكشنبه در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا در سمنان افزود: اگر مشكلاتي نظير آسيب ديدگي ورزشكاران رخ ندهد كسب بيشتر از اين تعداد مدال نيز دور از دسترس نيست.

وي با بيان اينكه دو و ميداني ايران در هشت دوره قبل بازيهاي آسيايي جمعا شش مدال كسب كرده است، افزود: در صورت تحقق برنامه‌ها و كسب اين تعداد مدال در گوانجو برابر با تمام دوره‌هاي بازيهاي آسيايي مدال كسب خواهد شد.

وي در خصوص وضعيت ورزشكاران دو و ميداني براي اعزام به اين مسابقات گفت: در حال حاضر قريب ‪ ۵۰‬ورزشكار در اردو بسر مي‌برند و تحت نظر ‪ ۱۰‬مربي خارجي و نيز ‪ ۱۵‬مربي داخلي در حال كسب آمادگي‌هاي لازم هستند.

وي افزود: ركوردهايي تعيين و اعلام شده و هر ورزشكاري كه اين ركوردها را كسب كند به اين مسابقات اعزام مي‌شود.

كريمي گفت: ‪ ۱۵‬ورزشكار نيز هم اكنون در رقابتهاي ستارگان آسيا در هندوستان به سر مي‌برند و علاوه بر اين حدادي در رشته پرتاب ديسگ در ايتاليا و برادران صميمي در مجارستان در اردو بسر مي‌برند.

وي برگزاري مسابقات داخل سالن آسيا در تهران و كسب ‪ ۲۱‬مدال و عنوان قهرماني آسيا، كسب هفت مدال توسط تيم دو و ميداني جوانان ايران در رقابتهاي آسيايي ويتنام و كسب هفت سهميه المپيك پكن را از مهمترين دلايل رشد ورزش دو و ميداني ايران در چهار سال اخير و اميدواري براي كسب مدال در بازيهاي آسيايي گوانجو برشمرد.

رييس فدراسيون دو و ميداني كشور گفت: معاون رييس جمهوري و رييس سازمان تربيت بدني توجه خاصي به دو و ميداني به عنوان ورزش پايه دارد و امسال اعتبارات اين فدراسيون را با پنج برابر افزايش به ‪ ۱۰۰‬ميليارد ريال رسانده است.ك/‪۳‬تاریخ: 1389/5/10
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: