برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

توكليان: موفقيت كشتي جوانان در گرو تقويت و رشد نوجوانان است

ورزش. كشتي. توكليان
تهران - مربي اسبق تيم ملي كشتي آزاد كشورمان گفت: براي هرگونه اظهار نظر و انتقاد در خصوص نتايج بدست آمده در رقابتهاي قهرماني جوانان جهان بايد به عملكرد فني مربيان نوجوانان توجه داشت.

امير توكليان روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: كشتي مانند يك زنجير از رده نوجوانان تا رده بزرگسالان به هم متصل و وابسته است و هيچگاه نمي‌توان بدون در نظر گرفتن وضعيت كشتي نوجوانان به آناليز و بررسي نتايج جوانان پرداخت.

وي افزود: بايد اين حقيقت را قبول كرد كه اگر نوجوانان توانمند و مستعدي را داشته باشيم، مي‌توان با خيال راحت، كشتي جوانان و بزرگسالان را تغذيه كرد و متعاقب آن به موفقيت در رقابتهاي جهاني و المپيك دست يافت.

مربي اسبق تيم ملي گفت: هدف اصلي تمامي مدعيان كشتي جهان، موفقيت در رقابتهاي جهاني و المپيك است و اين افتخار بزرگ نيز زماني بدست مي‌آيد كه كشتي هر كشور از نظر پشتوانه و پايه مستحكم باشد.

توكليان با تاكيد بر توان فني و تكنيكي بالاي مربيان رده نوجوانان ابراز داشت: فدراسيون كشتي بايد بهترين و مجرب‌ترين مربيان خود را در سطوح پايه به كار گيرد، چرا كه اين رشته مانند درس و مدرسه، نياز به پايه‌اي قوي و مطمئن دارد.

وي تغيير كادر فني در مواجهه با شكست و ناكامي را كار منطقي و درستي ندانست و گفت: به هيچ عنوان با چنين كاري موافق نيستم،چراكه براي موفقيت در كشتي، به جاي تغييرافراد بايد به فكر تغيير نگرش و تجديد نظر در برنامه ريزي‌هاي قبلي بود.

مربي خراساني كشتي كشورمان افزود: كادر فني تيم جوانان بايد همچنان به كار مشغول باشند، مشروط بر آنكه با شناخت نقاط ضعف و قوت تيم ، نسبت به تغيير برنامه‌هاي خود نيز اقدام كرده و سعي نمايد تا ناكامي‌هاي مختلف را با كسب نتايج مطلوب بعدي جبران كند.


تاریخ: 1389/5/10
کلمات کلیدی: ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: