برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

ورزشكاران ايراني توانايي كسب مقام قهرماني جهان را دارند

ورزش. ورزش آبي. رقابتهاي قايقراني قهرماني اميدهاي جهان. قايقراني تهران - كسب مدال طلاي محسن شادي در رقابتهاي قايقراني قهرماني زير ‪۲۳‬ جهان در رشته رويينگ كه براي دومين بار توسط اين دلاور مرد ايران زمين در بلاروس بدست آمد، بيانگر اين واقعيت است كه ورزشكاران ايراني توانايي ايستادن در بلندترين قله‌هاي ورزشي جهان را دارند.

به گزارش ايرنا ، قايقراني از جمله ورزش‌هاي بسيار سنگين و سخت است كه براي قرار گرفتن بر روي سكوي قهرماني در صحنه‌هاي قاره‌اي و جهاني نيازمند تلاش و كوشش زيادي مي‌باشد اما پر واضح است كه با ممارست فراوان مي توان به اين سطح رسيد.

كار و تلاش فراوان و برخورداري از پشتكار در يك پروسه طولاني مدت در يك رشته ورزشي مي‌تواند يك ورزشكار را در شرايط قهرماني در سطح جهان قرار دهد.

محسن شادي از جمله ورزشكاراني است كه با تلاش‌هاي خستگي ناپذير به اين جايگاه دست يافت و براي دومين بار مدال طلاي قايقراني رويينگ جهان در رده سني زير ‪ ۲۳‬سال جهان را به گردن آويخت.

شادي با كسب اين مقام علاوه بر اينكه توانايي ايستادن در بالاترين قله اين رشته را بدست آورد توانست اين انگيزه را در ميان ديگر قايقرانان كشورمان ايجاد كند كه آنان نيز با كوشش و تلاش بتوانند خود را بر بلنداي اين رشته پرنشاط و در عين حال سخت برسانند.

كسب مقام قهرماني جهان در حالي براي اين دلاور مرد كشورمان بدست آمد كه ورزشكاران كشورمان در چند ماه آينده بايد در بازيهاي اسيايي سال ‪۲۰۱۰‬ گوانگ ژو چين برابر ديگر حريفان آسيايي خود به مبارزه بپردازند و اين موفقيت بزرگ مي‌تواند اثرات روحي و رواني بسيار خوبي براي ديگر ورزشكاران كشورمان داشته باشد.

كسب مدال طلاي اين قايقران جوان كشورمان نشان از اين واقعيت دارد كه ورزش ايران حركت رو به جلوي دارد و علاوه بر كشتي، وزنه برداري، كاراته، تكواندو، واليبال و بسكتبال گام تازه‌اي را در ورزش‌هاي آبي نهاده است.

ورزش آبي از جمله ورزش‌هاي بسيار سنگين و سخت است كه براي رسيدن به قله هاي بلند آن بايد عوامل مختلفي دست در دست هم دهند تا زمينه قهرماني در اين رشته فراهم شود.

در اين رابطه خبرنگار ايرنا تلاش كرد با پيشكسوتات و دست اندركاران اين رشته كه ساليان سال با اين رشته ورزشي سركار داشته و تجربيات آنان در سطح آسيا مطرح و خود از كارشناسان ارشد اين رشته هستند گفت و گويي صورت پذيرد.

علي قلمسياه دبير كنفدراسيون قايقراني آسيا در اين خصوص اظهار داشت: كسب مقام نخست قهرماني جهان در رشته رويينگ سبك وزن زير ‪ ۲۳‬سال از سوي محسن شادي يك موفقيت بزرگ براي كشورمان محسوب مي‌شود.

وي افزود : اين دومين بار است كه شادي به مقام قهرماني جهان مي‌رسد و اين شرايط مي‌تواند قايقراني كشورمان بخصوص ورزشكاران اين رشته را با تحولات بسيار خوبي مواجه سازد.

دبير كنفدراسيون قايقراني آسيا اظهار داشت : قايقراني در عين حال كه بسيار با نشاط و مفرح است اما بسيار سنگين و سخت است و ورزشكاران اين رشته براي رسيدن به مرز آمادگي جسماني بايد دشواري‌هاي فراواني را تحمل كنند.

قلمسياه گفت : بايد تلاش و كوشش فراواني را در طول مدت زمان زيادي متحمل شد تا خود را به شرايط قهرماني رساند و ايستادن در جايگاه نخست قهرماني جهان چيز ساده‌اي نيست كه بتوان به آساني به آن دست يافت.

ناصر طالبي دبير اسبق فدراسيون قايقراني و از كارشناسان برجسته اين رشته نيز با ابراز خوشحالي از كسب مقام قهرماني جهان از سوي محسن شادي اظهار داشت : قايقراني رشته رويينگ از چهار رشته اصلي ورزش هوازي در جهان است كه بالاترين اسيد لكتيك را توليد مي‌كند و قرار گرفتن بر سكوي اين رشته كاري بسيار سخت است .

وي افزود : اين يك موفقيت بزرگ براي قايقراني كشورمان محسوب مي‌شود اما در عين حال بايد توجه داشت كه در ميان رده سني جوانان و بزرگسالان ورزش كشورمان يك حلقه گم شده وجود دارد و تمامي مسوولان فدراسيونهاي ورزشي كشور بايد تلاش نمايند اين حلقه گم شده را پيدا كرده و اين خلاء را از ميان بردارند.

طالبي افزود : اگر مسوولان ورزش و بخصوص روساي فدراسيونهاي ورزشي اين حلقه گم شده را پيدا كنند، ما در رده بزرگسالان نيز حرفي براي گفتن در سطح آسيا و جهان خواهيم داشت.

وي گفت : براي از ميان بردن اين حلقه گم شده بايد جنبه‌هاي مختلف روحي و رواني مورد ارزيابي قرار گيرد تا ورزشكاران جوان ما پس از گذر از اين رده و رسيدن به شرايط بزرگسالان داراي شرايط قهرماني باشند.

دبير اسبق فدراسيون قايقراني خاطرنشان كرد : استفاده از كارشناسان خبره و متخصص ورزشي و برخورداري از نظرات استادان دانشگاهي مي‌تواند كمك فراواني در يافتن اين حلقه گم شده در ورزش بين اين دو گروه سني را به همراه داشته باشد.

طالبي در پايان اظهار اميدواري كرد كه فدراسيون‌هاي ورزشي كشور با بكارگيري از نيروهاي خبره و متخصص بتوانند به اين مهم دست يابند تا اين حركتي در جهت رساندن ورزشكاران كشورمان به قله‌هاي بلند قهرماني جهان باشد.

تاریخ: 1389/5/10
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: