برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

هفته دوم ليگ برتر مظلومی: توان ما فعلا همین است

ورزش > فوتبال  - ماه عسل مظلومی‌ در استقلال خیلی زود تمام شد؛ وقتی او اولین بازی‌اش به‌عنوان سرمربی با این تیم در ورزشگاه آزادی را با شکست به پایان برد

بعد از یک برد آسان مقابل شهرداری تازه‌وارد، گل زودهنگام میداوودی نوید 3 امتیاز دیگر را می‌داد ولی در نیمه دوم ورق برگشت. فولاد که نیمه دوم را بهتر شروع کرده بود، در دقایق 63 و 68 توسط رضا نوروزی به گل رسید. مظلومی ضعف دفاع استقلال در بازی اول را دیده بود و در این بازی از صادقی به‌جای کوشکی استفاده کرد ولی این ملی پوش سابق روی گل دوم مقصر بود؛ تا جایی که در دقایق پایانی جایش را به آندره لوییز برزیلی داد و منتظری به همراه عمران‌زاده زوج دفاع میانی استقلال را تشکیل دادند؛ ترکیبی که مطمئن‌تر به‌نظر می‌رسید.

استقلال در دقایق پایانی با نفرات زیادی حمله می‌کرد ولی اصرار به استفاده از توپ‌های بلند موجب شد میداوودی، مؤثرترین بازیکن این تیم تقریبا از جریان بازی خارج شود. البته او 2 بار فرصت داشت بازی را به تساوی برساند. نخستین بار در حرکتی انفرادی از زمین خودی پا به توپ شد و چند مدافع فولاد را جا گذاشت ولی با خطای جابا مجیری روی قوس محوطه جریمه سرنگون شد.

دومی موقعیت تک‌به‌تک در اواخر بازی بود که شحیطاوی با بستن زاویه توانست ضربه را دفع کند. وضعیت سایر عناصر تهاجمی استقلال مثل مجیدی، مبعلی و دوسانتوس را می‌توان در یک کلمه خلاصه کرد؛ ناآماده. این نکته‌ای است که مظلومی هم بعد از بازی به آن اشاره کرد: «بهانه نمی‌آورم ولی همه توان ما فعلا همین است.

توان بازیکنانم پایین است چون بدنسازی ندارند و برای آماده شدن چند هفته طول می‌کشد. مشکل دیگر ما این است که مجبورم بازیکنانم را در مسابقات لیگ آماده کنم چون زمان کافی نداشتیم و این کار ما را بسیار سخت می‌کند؛ موجودی استقلال همین است. برهانی روز قبل از بازی یکباره مصدوم شد و مجبور شدم از فرهاد مجیدی که ناآماده بود استفاده کنم. هنوز تمام تیم استقلال در اختیار من نیست که بتوانم تغییرا‌ت لازم را برای ارائه بازی بهتر و در اختیار گرفتن نبض بازی انجام دهم.»

او دلیل گل‌های فولاد را اشتباهات فردی مدافعان دانست: «در گل‌هایی که خوردیم همه نظاره‌گر بودند. به اینگونه گل‌ها نمی‌شود گفت گل. مهم‌تر از آن اینکه اینگونه گل‌ها گلی نیست که استقلالی‌ها بخورند. خط دفاع ما ناهماهنگ است و این را در هر دو گل فولاد دیدیم. آنها از اشتباهات بزرگ خط دفاع ما استفاده کردند.»

مظلومی درباره استفاده از صادقی به‌جای کوشکی هم گفت: «تصمیمی بود که در طول هفته گرفتم. طبق بررسی‌هایی که داشتم فولادی‌ها از یک مهاجم قد بلند استفاده می‌کردند که برای مهار وی ترجیح دادم از صادقی استفاده کنم. البته وی آنطور که می‌خواستم ظاهر نشد. از عملکرد صادقی راضی نیستم.»

مجید جلالی اما از اینکه تیمش توانست در دومین بازی دشوار متوالی‌اش به نخستین 3 امتیاز برسد، خوشحال بود: «فولاد در این بازی که همگان آن را از روی آنتن‌ها می‌دیدند قابلیت‌های خوب یک تیم شهرستانی و جوان را نشان داد. افتخار می‌کنیم که تیمی مانند استقلال را شکست دادیم. افتخار دیگر ما این است که آنها را در آزادی و مقابل هواداران خودشان بردیم.

فولاد در همان بازی اول هم بازی خوبی ارائه کرده بود اما در دقایق آخر روی کم تجربگی بازیکنان موقعیت‌هایش را از دست داد اما در برابر استقلال باتجربه‌تر بودیم.» او در تمجید از شاگردانش اضافه کرد:« در اهواز گرمای هوا حدود 50 درجه است، گرد و خاک زیادی هم وجود دارد. بازیکنان ما در این شرایط تمرین می‌کنند. خوشحالم که آنها قدر زحماتی‌که در شرایط سخت می‌کشند، دانستند. اگر برنامه‌هایی که برای این تیم در پیش گرفته‌ام اجرایی شود بازیکنان ما و تیم ما در لیگ برتر امسال تیم ویژه‌ای خواهد بود.»

تاریخ: 1389/5/10
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: