برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

شرکت نفت برای اولین بار در مسجدسلیمان ورزشگاه مدرن می سازد

اهواز - خبرگزاری مهر: با وجود اینکه قدمت ورزش در مسجدسلیمان حدود 100 سال است ولی برای اولین بار شرکت نفت قصد دارد برای نخستین شهر نفتی خاورمیانه ورزشگاه مدرن بسازد.

به گزارش خبرنگار مهر در اهواز، مسجدسلیمان در ورزش کشور به شهرها اولین ها معروف است و بسیاری از اماکن ورزش کشور همانند باشگاه سوارکاری، زمین گلف و ..... برای اولین بار در این شهر ساخته شده اند ولی پس از کاهش تولید نفت در این شهر این اماکن نیز رونق خود را از دست دادند و به علت عدم رسیدگی، تبدیل به ویرانه شدند.

به همین دلیل این شهر اکنون از داشتن یک ورزشگاه مناسب محروم است و این موضوع باعث شده که مدیرعامل جدید شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان قول ساخت یک ورزشگاه مناسب را به مردم این شهر بدهد.
صفر علی رئیسی در این خصوص به خبرنگار مهر در اهواز گفت: به منظور رشد و بهره وری از استعدادهای جوانان منطقه شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان قصد ساخت یک ورزشگاه مناسب در این شهر را دارد.  
وی ظرفیت این استادیوم را 20 هزار نفر اعلام کرد و گفت: هم اکنون مطالعات مشاور پروژه به پایان رسیده و نقشه های اجرایی طرح نیز تهیه و تکمیل شده است.
وی در خصوص مکان احداث این استادیوم عنوان کرد: مکاتبات فراوانی با سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان که با هماهنگی فرمانداری شهرستان انجام می شود صورت گرفته و به زودی زمین لازم برای این کار به شرکت نفت تحویل داده می شود.
رئیسی این پروژه را یکی از پروژه های عمرانی و عام المنفعه شرکت ملی نفت در مسجدسلیمان عنوان کرد و گفت: شرکت نفت آماده است پس از تحویل زمین به سرعت نسبت به شروع عملیات اجرایی مطابق برنامه زمانبندی شده اقدام کند.  
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان انجام این پروژه را یکی از اقدامات نفت جهت توجه به ورزش دانست و گفت : احداث این استادیوم که با جدید ترین امکانات توأم خواهد بود سهم بزرگی در توسعه ورزش منطقه خواهد داشت .
وی در ادامه از احداث جایگاه تماشاچیان در اولین استادیوم فوتبال کشور خبر داد یعنی ورزشگاه تختی مسجدسلیمان خبر داد و  گفت: به زودی عملیات احداث جایگاه تماشاچیان به ظرفیت 10 هزار نفر در استادیوم تختی آغاز می شود.
رئیسی هدف از این اقدام را گسترش سرانه فضاهای ورزشی منطقه و استفاده جوانان مستعد و ورزش دوست از امکانات نفت عنوان کرد و افزود: از آنجایی که جوانان منطقه از توانایی و استعداد بسیار بالایی برخوردار هستند در جهت گسترش فرهنگ ورزش در جامعه این پروژه انجام می شود.  
وی خاطر نشان کرد: با انجام این پروژه استادیوم فوتبال تختی این شهر که هم اکنون به سیستم زهکشی چمن و نورافکنهای استاندارد تجهیز شده برای برگزاری مسابقات رسمی آماده می شود.
  به گزارش خبرنگار مهر در اهواز، به گفته برخی منابع موثق در باشگاه ورزشی مناطق نفتخیز جنوب در گفتگوی هایی که بین مسئولان رده بالای شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب صورت گرفته قرار است تیم نفت اهواز متعلق به این باشگاه که امسال موفق به صعود به رقابتهای دسته اول فوتبال کشور شده است به شهر مسجدسلیمان منتقل شود و از این پس این تیم با نام نفت مسجدسلیمان به فعالیت خود در رقابتهای لیگ دسته اول ادامه دهد.
گفته می شود علت این امر توسعه ورزش در شهر مسجدسلیمان به عنوان اولین شهر نفتی خاورمیانه و همچنین بی تماشاگر بودن نفت اهواز عنوان شده است.
 
تاریخ: 1389/5/11
کلمات کلیدی: ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: