برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

گزارش خبری مهر/مس کرمان روی نوار باخت/ مس صفر امتیازی در انتهای جدول!

کرمان - خبرگزاری مهر: ضعف در جذب بازیکن و عدم هماهنگی، تیم مس را پس از گذشت دو هفته از لیگ برتر در انتهای جدول قرار داده و موجب نگرانی فوتبال دوستان کرمانی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر در کرمان، مس کرمان که طی سالهای اخیر به عنوان یکی از تیمهای تاثیرگذار لیگ بین طرفداران فوتبال در کشور و حتی آسیا شناخته شده است.

مس کرمان در اوج حاشیه ها در نیم فصل دوم لیگ قبل توانست با تکیه بر تواناییهای فنی بازیکنان و کادر فنی تیم و البته با توجه به حضور تاثیرگذار هوادارن از انتهای جدول خود را به نیمه جدول برساند و به مرحله دوم لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

تیم فوتبال مس کرمان که سال گذشته با سختیهای فراوان در روزهای انتهایی لیگ خود را در پایان فصل تا میانه جدول بالا کشید، در تعطیلات میان دو فصل روزهای عجیبی را سپری کرد، از انتخاب عجیب و غریب برخی بازیکنان تا کنسل شدن تمام دیدارهای تدارکاتی که سرمربی تیم در نظر گرفته بود و همچنین بازیکنانی که سرمربی تیم نیاز داشت و توسط کمیته چند گانه جذب بازیکن باشگاه جذب نشدند.   جذب بازیکنان ضعیف در مس با توسل به قانون نقل و انتقالات توجیه شده است
  همه این موارد توجهات را به طرف مدیریت باشگاه معطوف می کند و نژاد زمانی کسی بود که در مقابل انتقادهای کارشناسان فوتبال کرمان در خصوص جذب بازیکنان داد از مبارزه با حاشیه و با اخلاقی می زد و در مورد جذب بازیکن گفته بود ما تابع قانون فدراسیون و به دنبال اخلاق در فوتبال هستیم در حالیکه این روزها متاسفانه در فوتبال ما خبری از قانونهای اجرا شده و اخلاق فوتبالیستی نیست، هر چند این اقدام می تواند قدم موثری در زمینه اخلاق مداری فوتبال باشد اما تفکر دیگر این است که جذب ضعیف بازیکن در مس کرمان با این مسئله توجیه شده است.   فقر بازیکن حرفه ای در مس
  شکست یک بر صفر و دو بر صفر مسی ها در دو دیدار نخست لیگ برتر فوتبال از یک سو نشان دهنده عدم تجربه و هماهنگی بازیکنان و از سوی دیگر نشان دهنده فقر بازیکن حرفه ای و با تجربه در تیم است.   وقتی تیم مس تنها با دروازه بانی به نام ارشاد یوسفی که بیشتر به دروازه بان شماره 2 می خورد بسنده می کند، وقتی مس کرمان نمی تواند مثل بقیه تیمهایی که با سیاست بازیکنان نخبه را جذب کند و بسیاری از بازیکنان تاثیر گذار را از دست می دهد و بازیکنان خوبی را نیز جایگزین نمی کند، صمد مرفاوی هم حق دارد گلایه کند که بازیکنان مورد نظرش جذب نشده اند و این بازیکنان نیاز به کسب تجربه بیشتر دارند.   اولویتهای اول مرفاوی جذب نشدند / مربیان مس اجازه نشستن روی نیمکت ندارند
  وی که در قبل از شروع لیگ در جمع خبرنگاران گفته بود، تیم مس کرمان مطابق با لیست وی بسته نشده است و حتی چند درصد بازیکنان تیم مس را در اختیار ندارد طی روزهای اخیر هم در توجیه شکستها عدم هماهنگی بازیکنان تیم را بهانه می کند.
  مرفاوی گفته است، بازیکنان تاثیر گذار تیم از تیم جدا شده اند و اولویتهای اول لیست من نیز هیچ کدام در جمع بازیکنان جذب شده نیستند این در حالی است که باشگاه با کادر فنی تیم نیز قرارداد نبسته که ما بتوانیم از حضور مربیانمان روی نیمکت استفاده کنیم.
  نکته دیگر در تیم مس اینکه، مس کرمان یکی از تیمهایی بود که بازی تدارکاتی نداشت و تنها 70 دقیقه بازی تدارکاتی آن هم مقابل سایپا در اردوی ترکیه برگزار شد! این بازی هم با درگیری به پایان رسید و نتیجه هم به ضرر مس بود و این بازی تنها بازی تدارکاتی مسی ها برای آمادگی جهت بازیهای لیگ برتر بود.
  این در حالی است که مسئولان مس کرمان در ابتدای فصل نقل و انتقالات از کسب رتبه های اول تا پنجم لیگ و حتی کسب مجدد سهمیه آسیا را نشانه گرفته بودند.
  در جریان یارگیریهای امسال بازیکنان خوبی از چنگ مس خارج شدند در حالیکه تیمهای دیگر با زرنگی همان بازیکنان را که به مس قیمتهای بالا پیشنهاد داده بودند جذب کردند و با همان بازیکنان امتیاز دیدارها را از مس می گیرند و بازیکنان با اخلاق مس هم تا کنون نتوانسته اند تاثیر مثبتی برای کسب امتیاز داشته باشند.   ادامه روند فعلی تیم را در معرض خظر قرار می دهد
  اکنون مس کرمان با بازیکنانی که اغلب جوان و جویای نام هستند کار خود را ادامه می دهد هرچند که نمی توان منکر نیروی جوانی و انگیزه بالای مسی های جوان شد، اما به نظر می رسد اگر مس کرمان با همین شکل کار کند نه تنها در رده انتهایی جدول قرار می گیرد که به احتمال زیاد از لیگ برتر هم سقوط می کند.
  ساسان موسوی سرپرست تیم مس کرمان هم بارها و بارها در مصاحبه هایش خبر از جذب بازیکنان درجه یک و آمادگی تیم  داده بود اما به نظر می رسد این بازیکنان و مصاحبه های مسئولان مس نتوانسته کاری برای این تیم کند.   جذب بازیکن با کیفیت فدای صرفه جویی
  هم اکنون باید بررسی کرد و دید آیا باشگاه مس در جریان یارگیری واقعا صرفه جویی کرده یا به صورت غیرکارشناسی بازیکن جذب کرده است.
  بسیاری از هواداران مس کرمان هنوز هم جدایی بوناچیچ موبی موفق نیم فصل قبل را نمره منفی مدیران مس می دانند، هر چند که صمد مرفاوی می تواند کاری که با استقلال کرد را با مس هم انجام دهد اما استقلال مهره های خوبی در اختیار صمد مرفاوی گذاشت که وی توانست تا رده سوم جدول بالا بیاید، در حالی که تیم مس کرمان هیچ کدام از فاکتورهای مس سال قبل را ندارد و تیمی است که کاملا دگرگون شده و برای هماهنگی یک نیم فصل وقت می خواهد نیم فصلی که می تواند برای تیم مدعی مس حکم انتحار داشته باشد.   مسئولان شکستهای مس را توجیه نکنند
  مس کرمان فصل دهم را بد شروع کرد دو باخت پی درپی مسلما روحیه بازیکنان این تیم نا هماهنگ را ضعیفتر از قبل می کند و مدیریت تیم مس باید فکری به حال این موضوع کند هر چند اولین اشتباه را در جریان یارگیری انجام داده اند و ترکیب و اسکلت تیم مس را به هم ریختند که برای باشگاهی چون مس که به کار علمی و اصولی اعتقاد دارد بس عجیب است.
  تیم فوتبال مس کرمان در هفته سوم رقابتها میهمان تیم شمالی ملوان است و ملوان تیمی است که تنها چند درصد بازیکنانش را عوض کرده و با توجه به سابقه چندین ساله اش در لیگ می تواند حریف خطرناکی برای مس باشد هر چند فوتبال است و هزار اتفاق عجیب اما نبایداز این نکته غافل شد که مس کرمان نیاز به هماهنگی بیشتر بین بازیکنان دارد و این هماهنگی باید با سرعت انجام شود نه به مرور هفته ها و این وظیفه سرمربی تیم است که در کنار سختیهای دیگر از بازیکنان پستهای مختلف مهره های قابل اتکا در خطوط سه گانه مس بسازد.
  از سویی نیز مسئولان مس به خاطر بسپارند که شکستهای این تیم را به گردن ناهماهنگی، عدم تجربه بازیکنان، حاشیه سازی و کادر فنی نیندازند زیرا همه رسانه ها و کارشناسان فوتبال در نیم فصل بارها به مسئولان مس توصیه کردند که اسکلت اصلی تیم را حفظ کنند، بازیکنان با تجربه و تاثیر گذار جذب کنند، فوتبال را فدای شعارهایی همچون اخلاق گرایی نکنند و کادر فنی خود را با کنار گذاشتن مهره های بومی چون محمدی تضعیف نکنند.
تاریخ: 1389/5/11
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: