برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

رييس هيات فوتبال استان همدان: / فوتبال همدان را به آسيا بشناسانيد

رييس هيات فوتبال استان همدان گفت: بايد فوتبال همدان را به آسيا شناساند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران( ايسنا) در همدان، عباس صوفي درآيين گشايش كلاس هاي آموزشي مسابقات بين المللي فوتبال زير 14 سال جنوب آسيا، اظهار داشت: فوتبال يكي از چندين رشته ورزشي است كه انسانها ابتدا براي ورزش و تفريح به آن روي آوردند، اما اين رشته ورزشي به مرور جاي خود را باز كرد و امروز تنها يك رشته ورزشي محسوب نمي شود بلكه امروز فوتبال به زبان مشترك تمام ملل و اقوام با هر نوع قوميت و مليت تبديل شده است.

صوفي تاكيد كرد: ورزش فوتبال وسيله اي شده براي شناخت فرهنگ و سنت كشورها و به يك دست آورد مهم براي اطلاع رساني در بخش هاي فرهنگي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي تبديل شده است.

وي با اشاره به اين كه ورزش فوتبال در شهر همدان قدمتي يك صد ساله دارد، افزود: اين ورزش از دير باز مورد علاقه مردم همدان بوده و رفته رفته جاي خود را در بين مردم به ويژه نوجوانان و جوانان پيدا كرده است و امروز همه با حساسيت، وضعيت فوتبال شهر را دنبال مي كنند.

صوفي تصريح كرد: داشتن يك تيم، در ليگ حرفه اي كشور و چندين تيم در رده هاي مختلف كشوري گواه اين علا قه مندي است.

وي اعلام کرد: در كنار اين موارد، اعطاي امتياز ويژن آسيا از سوي كنفدراسيون فوتبال آسيا، مهر تاييدي به قابليت هاي فوتبال استان است.

رييس هيات فوتبال استان همدان با بيان اين مطلب كه طرح آسيا ويژن در راستاي چشم انداز زيبا و هدفمند آن، نقطه عطفي در تاريخ ورزش همدان شد، گفت: در كنار اين مهم، نام گذاري همدان از سوي دبير كل كنفدراسيون فوتبال آسيا "الكسي سوسي" به عنوان شهر فوتبال پس از بازديد از شهر همدان در سال 2009 و اقدامات صورت گرفته توسط هيات فوتبال استان و باشگاه ها به ويژه در رده هاي پايه همه و همه گواه ترقي و رشد فوتبال استان در سال هاي اخير است.

صوفي تصريح كرد: دست اندر كاران فوتبال استان، با تكيه بر ظرفيت خوب استان با نيت توسعه فوتبال و تعامل با ساير كشورها قصد دارند پا را فراتر از مرزهاي ايران گذاشته و فوتبال همدان را به آسيا بشناسانند و اخذ ميزباني فوتبال زير14 سال جنوب آسيا در كنار ساير اقدامات انجام شده، خود گواه اين موضوع است.

وي در پايان عنوان کرد: اميدواريم با ارتباط تنگاتنگ هيات فوتبال استان، فدراسيون فوتبال، اداره كل تربيت بدني و كنفدراسيون فوتبال آسيا در تحقق اين مهم موفق باشيم.

انتهاي پيام

كد خبر: 8902-12586
تاریخ: 1389/2/21
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: