برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

رئيس فدراسيون اسكيت:نگاه مقطعي مشكل عمده ورزش قهرماني كشور است

ورزش. اسكيت. قهرماني
اراك - رئيس فدراسيون اسكيت كشور ، نگاه و برنامه ريزي مقطعي و حركت مناسبتي مشكل عمده ورزش قهرماني كشور دانست .

به گزارش ايرنا ، جمشيد وزيري روز دوشنبه در حاشيه برگزاري مجمع انتخابي رئيس هيات اسكيت استان مركزي در گفت و شنود با خبرنگار ايرنا گفت : به خاطر همين مشكل به عنوان مثال در رشته وزنه برداري پهلوان رضا زاده قهرمان جهان مي‌شود و پس از وي كادرسازي در ورزش كشور براي استمرار افتخار افريني و حفظ جايگاه انجام نمي‌شود.

وي افزود: مي‌توان با توجه به رده‌هاي سني پايه ( كودكان و نونهالان ) اين مشكل را برطرف كرد و هميشه قهرماني و افتخار آفريني را در مسابقات مختلف جهاني ، المپيك‌ها و بين‌المللي استمرار بخشيد.

وي كه ديدگاههاي خود را به عنوان كارشناس ورزشي كشور بيان مي‌كرد، گفت:
از سويي ديگر همه توجه مسوولان ورزشي معطوف به رشته فوتبال است كه تنها يك مدال دارد اما در رشته‌اي مانند اسكيت ، در مسابقات گوانجو ‪ ۱۸‬مدال توزيع مي‌شود.

وزيري افزود: توجه به توانمند كردن بانوان ورزشكار نيز بايد به صورت جدي وعملي نگاه كرد اما بايد گفت كه به علت تمرين‌ها كم و نبود مسابقات برون مرزي و اردوهاي مختلف بانوان ايراني در مسابقات گوانجو از كسب مدال طلا محروم خواهند ماند.

وي گفت: رشته‌هايي مانند فوتبال كه تنها يك مدال دارند منابع مالي كشور را مي‌بلعد و خروجي مثبتي نيز از آن به دست نمي‌آيد كه سازمان تربيت بدني و كميته ملي المپيك نسبت به اين موضوع كم توجه است.

وي افزود: در فوتبال تماشاچي و بازيكنان حاشيه است و از سويي رسانه ها نيز ساعتها وقت خود را به پخش اين مسابقات اختصاص مي‌دهند در حالي كه رسانه‌ها به ساير رشته‌ها كم توجه هستند.

رئيس فدراسيون اسكيت كشور گفت: بايد سازمان تربيت بدني به گونه‌اي برنامه ريزي كند تا بتوان در مسابقاتي مانند گوانجو بتوان بيشترين مدال را كسب كرده و توانمندي‌ها و استعدادهاي ورزشكاران ايراني را بيش از پيش به دنيا معرفي كرد.


در مجمع انتخابي رئيس هيات اسكيت استان مركزي كه تنها نامزد آن محسن محمودي رئيس فعلي هيات بود ، نتوانست اكثريت آرا از ‪ ۱۹‬راي ماخوذه كسب كند و بر اساس قوانين طي سه ماه آينده دوباره انتخابات برگزار خواهد شد و طي اين مدت هيات اسكيت استان به صورت سرپرستي اداره خواهد شد.ك/‪۳‬ ‪۵۵۷/۵۱۷‬






تاریخ: 1389/5/11
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: