برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

شش ميليون نفر در كشور مخاطب فدراسيون ورزشهاي بيماران خاص هستند

ورزش. ورزشهاي بيماران خاص. مخاطبين
سمنان - سرپرست فدراسيون ورزشهاي بيماران خاص و پيوند اعضا گفت: در ايران شش ميليون نفر مخاطب اين فدراسيون هستند و فدراسيون بايد به آنها خدمات ورزشي ارائه كند.

سيدباقر فاطمي نسب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در سمنان افزود: اين افراد شامل بيماران تالاسمي ماژور، هپاتيت نوع يك و دو، هموفيلي، دياليزي و پيوند اعضا است.

وي گفت: اين فدراسيون بايد در بخشهاي همگاني و قهرماني به اين افراد ارائه خدمات نمايد و مهمترين هدف اين فدراسيون كشاندن اين افراد به فعاليتهاي ورزشي است.

فاطمي نسب گفت: سال قبل بر اساس آمارهاي موجود دو هزار و ‪ ۳۰۰‬نفر از اين افراد به صورت سازمان يافته در رقابتهاي ورزشي شركت داشتند و بيش از ‪ ۱۰‬هزار نفر نيز با هياتهاي استاني همكاري ورزشي داشتند.

وي گفت: براي توسعه ورزشهاي همگاني كميته‌اي در اين فدراسيون در شرف راه اندازي است و در استانها نيز هياتها موظف به ايجاد بخشي براي توسعه ورزش همگاني در بين افراد تحت پوشش هستند.

فاطمي نسب اين فدراسيون را نوپا و عمر آن را پنج سال عنوان كرد و اظهار داشت: اين فدراسيون براي توسعه فعاليتهاي ورزشي در بخش همگاني و قهرماني نيازمند نرم افزار، سخت افزار و امكانات و تجهيزات مورد نياز است و در نظر است امسال با توسعه امكانات براي توسعه ورزش همگاني ورزشهاي كم هزينه، سهل الوصول و ... را در بين افراد تحت پوشش و مخاطب اين فدراسيون توسعه دهيم.

سرپرست فدراسيون ورزشهاي بيماران خاص و پيوند اعضا با اشاره به فعاليت ‪ ۲۹‬هيات ورزشي در استانهاي كشور گفت: سمنان از استانهاي خوب و منظم در اين رشته‌هاي ورزشي است.ك/‪۳‬
تاریخ: 1389/5/11
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: