برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

رييس كويتي كنفدراسيون تيراندازي آسيا : حضور بانوي ايراني در المپيك ‪ ۲۰۱۲‬لندن افتخاري براي تمام آسياست

ورزش. تيراندازي. آل صباح
تهران - نايب رييس اول فدراسيون جهاني تيراندازي و رييس كنفدراسيون آسيا كسب مقام چهارم جهان و جواز حضور در المپيك ‪ ۲۰۱۲‬لندن از سوي بانوي تيرانداز ايراني را افتخاري براي تمام آسيا دانست.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا، شيخ سلمان آل صباح اظهار داشت: احساس مي‌كنم اين عنوان با اهميت و پر اعتبار براي تمام مجموعه تيراندازي آسيا به دست آمده است.

شيخ سلمان تاكيد كرد: تيرانداز ايران مسلمان است و ما هم به دليل داشتن دين مشترك با وي ابراز خرسندي مي‌كنيم.

ناصر عبدالله سرپرست و مربي تيم ملي تيراندازي عمان نيز در سخناني اظهار داشت: افتخار مي‌كنم يك تيرانداز مسلمان سهميه المپيك ‪ ۲۰۱۲‬لندن را به دست آورده است.

جام بزرگ با ‪ ۱۸‬سال سن در حالي كه مي‌توانست در رده جوانان شركت كند، با حضور در رده بزرگسالان به عنوان جوان‌ترين ورزشكار اين رده سني شناخته شد.

مه لقا جام بزرگ با اختلاف تنها ‪ ۸،۰‬امتياز نسبت به نفر سوم مسابقات تفنگ بادي ‪ ۱۰‬متر با اينكه از رسيدن به مدال برنز مسابقات تيراندازي قهرماني جهان بازماند، اما به دليل توزيع سهميه المپيك بين ‪ ۶‬تيرانداز برتر مسابقات به عنوان نخستين ورزشكار ايران سهميه المپيك ‪ ۲۰۱۲‬لندن را به دست آورد.

جام بزرگ در رشته تفنگ بادي ‪ ۱۰‬متر در مرحله مقدماتي با كسب امتياز ‪۳۹۷‬ در رده ششم قرار گرفت و با صعود به فينال مسابقات براي نخستين بار در تاريخ رقابت‌هاي قهرماني جهان دست به افتخار بزرگي زد.

تيرانداز ايراني پس از اينكه در شرايط برابر با تيرانداز ‪ ۵‬كشور ديگر قرار گرفت در تير حذفي يا شوت آف به مصاف حريفان رفت كه در اين مرحله نيز با امتياز ‪ ۵۱.۵‬به عنوان نفر نخست به جمع ‪ ۸‬تيرانداز برتر جهان راه پيدا كرد.

در مرحله فينال نيز جام بزرگ كه تا تيرهاي پاياني در رتبه ششم جهان قرار داشت، در راند آخر با ارايه عملكردي درخشان ‪ ۲‬پله صعود كرد.

در اين رشته الهه احمدي، قهرمان سوم جهان در چين با امتياز ‪ ۳۹۴‬سي و دوم شد و نرجس امامقلي با ‪ ۳۹۲‬امتياز در جايگاه پنجاه و نهم ايستاد.

جام بزرگ كه در ابتداي سال جاري در استراليا به مقام پنجم رسيده بود همراه با ‪ ۲‬تيرانداز چيني و ‪ ۲‬تيرانداز آلماني و تيراندازاني از آمريكا، ايتاليا و بلغارستان به فينال رسيده بود كه در اين بين ‪ ۲‬تيرانداز چيني مقام‌هاي قهرماني و نايب قهرماني را به دست آوردند و تيرانداز ايتاليايي در حالي با ‪ ۵۰۱‬امتياز مدال برنز را كسب كرد كه جام بزرگ با امتياز ‪۵۰۰.۲‬ با اختلاف تنها ‪ ۰.۸‬در رده چهارم قرار گرفت.

در بخش تيمي نيز با برگزاري مسابقات تفنگ بادي ‪ ۱۰‬متر مسابقات تيراندازي قهرماني جهان در روز دوم، تيم ملي ايران در بين ‪ ۳۰‬تيم شركت‌كننده در اين رقابت‌ها با امتياز ‪ ۱۱۸۳‬عنوان ششم جهان را به دست آورد.

در اين رشته آلمان، چين و آمريكا به ترتيب مقام‌هاي اول تا سوم جهان را كسب كردند وسنگاپور و ايتاليا نيز چهارم و پنجم شدند.
تاریخ: 1389/5/11
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: