برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

منصوریان در گفتگو با مهر:احتمال دعوت بازیکن جدید به تیم ملی/ بلای حجازی را سر مظلومی نیاوریم

مربی تیم ملی فوتبال کشورمان از احتمال دعوت از بازیکنانی جدید به اردوی این تیم برای حضور در جام ملتهای آسیا داد.

علیرضا منصوریان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این مطلب افزود: من به همراه دیگر مربیان تیم ملی تمامی دیدارهای لیگ برتر را چه بصورت حضوری و چه با تماشای فیلم مسابقات زیر نظر داشته‌ایم. در این دو هفته بودند بازیکنانی که توانایی و شرایط حضور در اردوی تیم ملی را دارند و قطعا در اردوهای بعدی به جمع ما اضافه می شوند.

وی در ادامه افزود: ما لیگ را زیر نظر داشته و بهترین‌ها را به اردو دعوت خواهیم کرد. سعی می کنیم بهترین‌ها را به اردو دعوت کنیم تا حق هیچ بازیکنی ضایع نشود. دیدارهای تیم‌های استقلال، پرسپولیس، سپاهان، استیل آذین و ذوب آهن را از نزدیک دیده‌ایم، تیم‌هایی هم که با این تیم‌ها بازی داشته‌اند را زیر نظر گرفته‌ایم. تعدادی بازیکن را مدنظر داریم که بازی آنها را هر هفته دنبال می کنیم و عملکردشان را بررسی می کنیم تا اگر شایستگی داشته باشند، به اردو دعوت شوند.

مربی تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به دیدار این تیم با ارمنستان در تاریخ 20 مردادماه، افزود: روند تیم ملی روند خوبی است و انشااله بتوانیم این روند را حفظ کرده و یک تیم شایسته را راهی جام ملت‌های آسیا کنیم، تیمی که شایستگی دفاع از نام ایران را داشته باشد.

منصوریان در پاسخ به این پرسش که "آیا بازیکن جدیدی به اردوی تیم ملی دعوت می شود؟"، گفت: تا روز اعزام تیم ملی به جام ملت‌های آسیا تیم ملی قابل تغییر است به خاطر اینکه هر بازیکنی که به تیم ملی می آید این شانس را دارد که یکی از 25 بازیکن این تیم از بین 75 میلیون نفر ایرانی باشد. این مهمترین شاخصه تیم ملی است که از بین 75 میلیون هموطن که عاشق تیم کشورشان هستند فقط 25 نفر لیاقت همراهی تیم ملی را پیدا می کنند.

کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال تهران در خصوص عملکرد این تیم در دهمین دوره مسابقات لیگ برتر گفت: بازی استقلال را با آقای قطبی و بیوتر از نزدیک تماشا کردم، بازی اول این تیم را هم کامل دیدم. من استقلال را تیمی خوب دیدم. طبیعی است تیم‌های بزرگی چون استقلال و پرسپولیس در هفته‌های اول فراز و نشیب داشته باشند. 

وی در ادامه افزود: اگر نگاه همه بازیکنان پیشین استقلال، واقعا به موفقیت این تیم باشد و استقلال را برای خود استقلال بخواهند باید از این تیم حمایت کنند. من این را خارج از نگاه ملی می گویم، ما (پیشکسوتان استقلال) باید کمک کنیم نفرات جدید تیم استقلال، بازیکنانی چون مبعلی، میداودی، آشوبی و ... در این تیم جا بیافتند و با جو تیم هماهنگ شوند. الان و در آستانه هفته سوم لیگ برتر مقطعی نیست که بخواهیم از پرویز مظلومی انتقاد کنیم.

منصوریان تاکید کرد: تیم پرویز مظلومی هفته گذشته پیروز شده و این هفته مقابل فولادخوزستان شکست خورده است، تیم او بد نتیجه نگرفته، شاید اگر بازیکنان جوان تیم غرور پیروزی هفته اول را نداشتند، فولاد را هم شکست می دادند. کما اینکه تا دقیقه 60 هم از این تیم پیش بودند. شاید اگر دقت می کردند، در این بازی هم پیروز از زمین خارج می شدند.

کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال تهران خاطرنشان کرد: نفراتی که امروز در تیم استقلال می بینم، نفراتی هستند که به راحتی از نام و اعتبار این تیم دفاع خواهند کرد. فکر می کنم استقلال مانند سال گذشته در کورس قهرمانی لیگ قرار خواهد گرفت. الان خیلی زود است که بخواهیم در مورد عیار و شرایط استقلال اظهارنظر کنیم.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم در همین هفته دوم متر برداریم و کارشناسی کنیم که استقلال چه کرد و چه نباید می کرد، جز اینکه مشکلات تیم را بیشتر کنیم و همان بلایی را که سه سال پیش سر ناصر حجاری آمد، سر مظلومی در آوریم، کاری دیگر نخواهیم کرد و قطعا استقلال از این بابت سود نخواهد برد.

منصوریان یادآور شد: آن زمان که ناصر حجازی سرمربی استقلال شد هم از هفته سوم و چهارم انتقاد از او شروع شد و با این مربی کاری کردند که در هفته هشتم و نهم با اعصابی خراب و روحیه‌ای تضعیف شده از استقلال رفت.

مربی تیم ملی فوتبال کشورمان تاکید کرد: اعتقاد دارم پرویز مظلومی با سال‌ها فعالیت در سطح اول فوتبال ایران آنقدر تجربه و توانایی دارد و بهتر از هر کسی می داند با استقلال چه کند. او فقط نیاز به زمان دارد تا تیمش را به نتیجه برساند.

وی افزود: پرویز مظلومی و کادر فنی استقلال نیاز به آرامش دارند تا بتوانند بدون دغدغه برای آینده استقلال برنامه ریزی کنند. آنها به جای توجه به حاشیه‌ها باید فکرشان را معطوف را به تیم کنند. باید فکر سرمربی و کادر فنی استقلال آزاد آزاد باشد. باید سریعا مورد حمایت قرار گیرد.

منصوریان ادامه داد: امروز به جای اینکه تمرکز مدیرعامل و سرمربی استقلال را برهم بزنیم، بهتر است از آنها حمایت کنیم. آن استقلالی که من در آزادی دیدم، ابزار حضور در کورس قهرمانی را دارد.

کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال تهران در خصوص فشاری که همیشه روی مربیان این تیم وجود دارد، به مهر گفت: اگر همه ما (استقلالی‌ها) این اعتقاد را داشته باشیم که قداست ورزشی ما و هرچه که از ورزش داریم از استقلال است و نام استقلال به امثال من منصوریان ارجحیت دارد به خودمان این اجاره نمی دهیم استقلال را با طرح موضوعاتی مختلف وارد حاشیه کنیم. هر کسی هم مربی استقلال باشد، نباید برای ما فرقی با دیگری داشته باشد. چه قلعه نویی باشد، چه مظلومی، چه مرفاوی، چه حجازی و ... همه باید از سرمربی تیم حمایت کنیم.

وی افزود: اگر سرمربی استقلال به جای تمرکز روی تیم نگاهش به این باشد که چرا استقلال دچار حاشیه و مشکل می شود به جای پرداختن به مسائل فنی آرامش خود را از دست می دهد. مظلومی نباید تمرکز خود را برای این صرف کند که ببیند به او چی می گویند. اینکه فکر مربی استقلال آزاد باشد از من منصوریان و امثال من شروع می شود. من باید به خود بقبولانم باید از استقلال حمایت کنم و نباید برای من فرقی داشته باشد که سرمربی استقلال کیست.

منصوریان تاکید کرد: اگر مربی استقلال نگاهش به این باشد که هفته آینده چه می شود؟ و این هفته نتیجه نگیرم چه می شود، همین چه می شود و چه نمی شود، نتیجه می شود، همان اتفاقی که سال 86 برای ناصر حجازی افتاد.

وی تصریح کرد: اعتقاد من و خانواده‌ام به عنوان یک خانواده استقلالی این است که باید از این تیم حمایت کنیم و نباید به خود اجازه دهیم در مورد سرمربی این تیم، حال هرکس که می خواهد باشد، انتقاد کنیم.


تاریخ: 1389/5/11
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: