برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

10 ديدار براي تيم ملي فوتبال تا جام‌ ملتها

دبيرکل فدراسيون فوتبال با بيان اينکه برنامه ريزي خوبي براي آماده سازي تيم ملي پيش از حضور در جام ملتهاي آسيا انجام شده است ، تاکيد کرد: تيم ملي با حدود 10 ديدار تدارکاتي مناسب راهي جام ملتهاي قطر خواهد شد.

مهدي محمد نبي در گفتگو يي ضمن بيان اين مطلب افزود: بازيهاي جام ملتهاي آسيا براي فدراسيون فوتبال از اهميت بسزايي برخوردار است و از همين رو تلاش کرديم تا بهترين شرايط را براي تدارک و آماده سازي تيم ملي براي حضور در اين مسابقات فراهم کنيم و بتوانيم سر فصل تازه اي را در موفقيت هاي فوتبال ايران در سطح قاره آسيا آغاز کنيم .

نبي با بيان اينکه ديدارهاي تدارکاتي تيم ملي تا پيش ازجام ملتهاي آسيا از کميت بالايي برخوردار است، اظهار داشت: فدراسيون فوتبال با وجود تمامي محدوديت ها برنامه تدارکاتي خوبي را براي تيم ملي پيش بيني کرده که برگزاري نزديک به 10 مسابقه دوستانه و رسمي تا پيش از جام ملتها شرايط مناسبي را براي آماده سازي تيم ملي فراهم کرده که اميدواريم کادر فني بتواند استفاده کيفي لازم را از اين ديدارها براي ساختن تيمي منسجم و قدرتمند براي حضور در جام ملتها داشته باشد.

وي در تشريح برنامه ديدارهاي تدارکاتي تيم ملي تا پيش ازجام ملتهاي آسيا اظهار داشت: تيم ملي پس از اردوي اتريش و برگزاري سه ديداري که مقابل ستاره سرخ بلگراد، واشاش مجارستان و لاتزيو ايتاليا انجام داد، روز 20 مرداد در شهر ايروان به مصاف تيم ملي فوتبال ارمنستان خواهد رفت که اين تيم جايگزين تيم ملي اوکراين شد که در اين تاريخ از برگزاري ديدار با تيم ملي ايران عذرخواهي کرد.

نبي يادآور شد: البته فدراسيون فوتبال اوکراين تاريخ هاي جديدي را براي برگزاري دو ديدار رفت و برگشت در روزهاي "فيفا" به ايران پيشنهاد کرده که قرار است تاريخ هاي مورد نظر اين تيم در کميته تيم هاي ملي مطرح و درباره آن تصميم گيري شود.

دبيرکل فدراسيون فوتبال اضافه کرد: ديدار با تيم هاي ملي فوتبال چين و کره جنوبي به ترتيب در روزهاي 13 و 17 شهريور در خاک اين دو کشور از ديگر بازيهاي تدارکاتي تيم ملي خواهد بود ضمن اينکه تيم ملي اوايل مهرماه با تيم اصلي درششمين دوره بازيهاي غرب آسيا در اردن شرکت خواهد کرد که درمرحله مقدماتي اين بازيها با تيم هاي بحرين و عمان ديدار خواهيم کرد و در صورت صعود به مراحل بالاتر حداقل دو ديدار نيز با ديگر تيم هاي غرب آسيا برگزار مي کنيم.

وي اضافه کرد: پس از شرکت در بازيهاي غرب آسيا ، روزهاي 17 و 21 مهر و همچنين 26 آبان جزو روزهاي "فيفا" هستند که ازطريق کميته روابط بين الملل درحال رايزني هستيم تا با توجه به برنامه بازيهاي ليگ و تيم هاي مورد نظر، حريفان تدارکاتي مناسبي را براي اين روزها انتخاب کنيم .

نبي همچنين در مورد برپايي اردوي تدارکاتي تيم ملي دريکي ازکشورهاي حاشيه خليج فارس پيش از اعزام تيم به قطر گفت: برپايي اين اردو قطعي است ولي تاکنون محل اين اردو مشخص نشده است ضمن اينکه در نظر داريم پس از پايان اين اردو تيم ملي به تهران بازگردد و پس از چند روز استراحت از تهران عازم دوحه شود چرا که تجربه هاي قبلي نشان داده اردوهاي متصل به مسابقات تاثير منفي روحي بر روي بازيکنان دارد.

دبيرکل فدراسيون فوتبال درپايان ابراز اميدواري کرد با برنامه ريزي خوبي که براي تدارک و آماده سازي تيم ملي براي بازيهاي جام ملتهاي آسيا در قطر انجام شده فوتبال ايران بتواند روزهاي پرافتخارخود را در اين مسابقات تکرار کند و انتظارات علاقمندان به فوتبال ملي را برآورده سازد.

تاریخ: 1389/5/20
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: