برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

اولين دوره رقابتهاي ورزشي قهرماني كشور بيماران خاص برگزار مي‌شود

ورزش. بيماران خاص. مسابقات قهرماني كشور
سمنان - سرپرست فدراسيون ورزشهاي بيماران خاص و پيوند اعضا از برگزاري اولين دوره مسابقات قهرماني كشور در سالجاري خبر داد و گفت: ليگ بيماران خاص نيز در دو رشته امسال آغاز مي‌شود.

سيدباقر فاطمي نسب روز دوشنبه به خبرنگار ايرنا در سمنان گفت: ليگ ورزشي بيماران خاص در دو رشته دو و ميداني و پينگ پنگ برگزار مي‌شود.

وي در خصوص برگزاري مسابقات قهرماني كشور گفت: امسال قريب ‪ ۴۳‬دوره رقابتهاي قهرماني كشور برگزار مي‌شود كه تاكنون پنج دوره آن برگزار شده است.

وي گفت: اين مسابقات به صورت تك رشته‌اي و براي بيماران تالاسمي، دياليزي آقايان و بانوان در رشته‌هاي شنا، تيراندازي با تفنگ بادي، شطرنج ،پينگ پنگ و دارت انجام مي‌شود و در بخش پيوند اعضا در هفت رشته برگزار خواهد شد.

وي با بيان اينكه تيم ايران در مهرماه امسال به رقابتهاي قهرماني خاورميانه اعزام مي‌شود گفت: اين بازيها در تونس برگزار مي‌شود و ايران در چهار رشته در آن شركت مي‌كند.

فاطمي نسب گفت: خرداد ماه سال آينده نيز تيمهاي ايران در رقابتهاي جهاني سوئد كه در هشت رشته برگزاري مي‌شود اعزام خواهد شد.

وي اين فدراسيون را مدال آورترين فدراسيون عنوان كرد و گفت: در رقابتهاي سال ‪ ۸۶‬ايران در بين ‪ ۵۶‬كشور در رده هشتم قرار گرفت كه از ‪۲۵‬ رده ارتقاء نسبت به دوره قبل از آن برخوردار شد.

وي گفت: در اين سال ايران در مجموع ‪ ۶۸‬مدال از مسابقات جهاني و خاورميانه كسب كرد.

سرپرست فدراسيون ورزشهاي بيماران خاص و پيوند اعضا گفت: امسال براي تامين نيازها و اجراي برنامه‌هاي اين فدراسيون ‪ ۲۵‬ميليارد ريال درخواست اعتبار شده است كه از اين رقم شش ميليارد ريال آن به استانهاي كشور اختصاص دارد.ك/‪۳‬


تاریخ: 1389/5/11
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: