برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

محمدی عنوان کرد:تماشاگران فوتبال اشباع شده‌اند/ دیدار پرسپولیس - سایپا بدون تماشاگر برگزار می‌شود

رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال اشباع شدن تماشاگران از تماشای دیدارهای جام جهانی را دلیل افت استقبال آنها از دیدارهای لیگ برتر عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عزیزالله محمدی رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال با اشاره به دلایل افت تماشاگر در رقابت‌های لیگ برتر گفت: با توجه به اینکه امروز برخی از رسانه‌ها روی کاهش میانگین تعداد تماشاگران بحث داشتند و آماری را هم ارائه کرده بودند و همچنین گران شدن قیمت بلیت‌ها را دلیل این اتفاق می دانستند لازم است که چند نکته را یادآوری کنم.

وی اضافه کرد: با توجه به آخرین بازدید AFC از سازمان لیگ و ارزیابی‌ها آنها از لیگ ما قیمت بلیت‌ها براساس کارشناسی سازمان لیگ تایید شده است، البته بنده نه به عنوان رئیس سازمان لیگ بلکه به عنوان یک کارشناس باید بگویم که افزایش قیمت بلیت‌ها می تواند یکی از دلایل کاهش تماشاگران باشد اما مهمتر از بحث افزایش بلیت این است که مردم یک ماه بیننده جام جهانی فوتبال بودند و در روزهای اول جام سه بازی به همراه بحث‌های کارشناسی، نگاهی به گذشته جام جهانی و ویژه برنامه‌های زیادی که در این باره تهیه شده بود و همچنین جراید و سایت‌های اینترنتی با کیفیت خوبی این رقابت‌ها را پوشش دادند که می تواند باعث اشباع شدن طرفداران فوتبال شده باشد.

محمدی ادامه داد: ضمن اینکه کیفیت بالای رقابت‌های جام جهانی و کیفیت پایین هفته‌های آغازین لیگ برتر هم می تواند یکی از دلایل افت تماشاگر باشد. همچنین در سالجاری به خاطر رقابت‌های فشرده تیم ملی بزرگسالان، امید و حضور نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا ما مجبور شدیم چندین بازی را وسط هفته برگزار کنیم که می تواند از جمله دلایل کاهش تماشاگران باشد.   رئیس سازمان لیگ اضافه کرد: البته باید این نکته را به یاد داشته باشیم که فعلا در آغاز لیگ قرار داریم. من تضمین می کنم که از هفته چهارم به بعد و با آغاز ماه مبارک رمضان و برگزاری دیدارها زیر نور دیدار تماشاگران افزایش چشمگیری خواهد یافت.
  وی درباره شایعه لغو حکم کمیته انضباطی مبنی بر بدون تماشاگر بودن دیدار پرسپولیس با سایپا گفت: این حرف‌ها شایعه است و همانطور که کمیته انضباطی حکم داده پرسپولیس به یک بازی بدون تماشاگر در ورزشگاه آزادی محکوم شده است. ضمن اینکه دیدار شهرداری تبریز و تراکتورسازی به دلیل تخلفات طرفداران شهرداری تبریز در دیدار مقابل استقلال در هفته اول براساس حکم انضباطی بدون تماشاگر برگزار خواهد شد. ضمن اینکه بازی هفته چهارم تراکتورسازی در مقابل پاس همدان بر اساس حکم کمیته انضباطی بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.   محمدی درباره اعتراض به توپ رقابت‌های لیگ برتر گفت: تاکنون دو باشگاه فقط به این توپ اعتراض کردند و ما هم آن را چک کردیم و براساس استانداردهای فیفا توپ رقابت‌های لیگ برترهیچ مشکلی ندارد. حتی تعدادی از باشگاه‌ها درخواست تعداد توپ‌های بیشتری از ما داشته‌اند.
  رئیس سازمان لیگ در پایان شانس ایران را برای کسب چهار سهمیه زیاد دانست و گفت: به احتمال زیاد چهار سهمیه ایران قطعی است اما بهتر است تا زمان اعلام این سهمیه‌ها در آذرماه صبر کنیم. با توجه به اینکه استقلال هم سهمیه چهارم است و می تواند به تماشاگران زیادی را به ورزشگاه بکشاند احتمال صرفنظر کردن AFC از استقلال پایین به نظر می رسد.
تاریخ: 1389/5/11
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: