برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

با هدف تقويت اخلاق در ورزش شوراي فرهنگي در اداره كل تربيت بدني خراسان جنوبي تشكيل شد

ورزش. داخلي. فرهنگي. تشكيل شوراي فرهنگي
بيرجند- مديركل تربيت بدني خراسان جنوبي گفت: به منظور تقويت و تحكيم مباني اخلاق اسلامي و انساني در ورزش، براي نخستين بار شوراي فرهنگي در اين اداره كل تشكيل شد.

جعفر قديري دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاري جمهوري اسلامي در بيرجند افزود : با توجه به علاقه جوانان به ورزش و الگو قرار دادن قهرمانان ورزشي در زندگي خود، تشكيل اين شورا ضروري به نظر مي‌رسيد.

وي ضمن بيان اينكه امروز در ميادين ورزشي،اخلاق از جايگاه ويژه اي برخوردار است، گفت: در عصر كنوني، ورزش ديگر محدود به يك فعاليت جسماني صرف نيست، بلكه فعاليت ورزشي با خود حامل يك پيام مهم فرهنگي است.

قديري افزود: بر اين اساس، شوراي فرهنگي اداره كل تربيت بدني خراسان جنوبي متشكل از استادان و پژوهشگران دانشگاهي، جامعه بسيج ورزشكاران، دست اندركاران حوزه ورزش و فرهنگ استان و نيز امامان جماعت مساجد استان، تشكيل شد.

وي جامعه هدف اين شورا را سه گروه دانست و گفت: اين گروه‌ها شامل جامعه ورزشي استان، كاركنان تربيت بدني و نيز الگو پروري از طريق توسعه فرهنگ خاص ورزش در بين آحاد مردم مي‌باشند.

قديري همچنين افزود: در چارت تشكيلاتي اين شورا، سه كميته پيش بيني شده است كه عبارت از آموزش و پژوهش، سنجش، اندازه‌گيري و ارزيابي و كميته تبليغات و اطلاع رساني مي‌باشند.

وي تشكيل شوراي فرهنگي را، نقطه عطفي در ادامه برنامه‌هاي فرهنگي ورزشي استان، دانست و گفت: در اين راستا تاكنون نسبت به برگزاري يادواره ورزشكاران شهيد، اعزام كاروان‌هاي زيارتي راهيان نور، كاروان عاشقان روح الله، برگزاري همايش‌هاي معنوي و نيز تجهيز مساجد به اماكن و لوازم ورزشي اقدامات مفيدي صورت گرفته است.

قديري در خصوص حجم اعتبارات هزينه شده در بخش مساجد استان اظهار داشت:
تاكنون مبلغ هشت ميليون ريال براي خريد تجهيزات ورزشي هشت مسجد هزينه شده است كه اين روند براي ساير مساجد استان ادامه دارد.

وي افزود: علاوه بر اين،مبلغ ‪ ۲۵‬ميليون ريال نيز به ستاد اقامه نماز استان پرداخت شده است تا به صورت غير مستقيم و به منظور توسعه ورزش در محلات مختلف هزينه شود.

قديري تصريح كرد: از كليه رييسان هيات‌هاي ورزشي استان نيز، خواسته شده تا نسبت به راه اندازي كميته فرهنگي و نيز همگاني در هيات خود اقدام كنند .ك/‪۳‬
تاریخ: 1389/5/11
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: