برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

روزهای سخت قلعه‌نویی

ورزش > فوتبال  - در ورزشگاه فولاد شهر، جایی که 5‌هزار تماشاگر اصفهانی آماده نخستین پیروزی سپاهان بودند، هرگز فکر نمی‌کردند که مردان امیر قلعه نویی نتوانند مقابل ملوان گل بزنند

سرمربی سپاهان که بعد از تساوی ناامید‌کننده روز اول، به پیروزی در بازی خانگی دل بسته بود، برای دومین بار به یک امتیاز مسابقه بسنده کرد. نمایش این تیم مقابل ملوان یادآور شروع ناامید‌کننده قلعه‌نویی در 2فصل گذشته بود. او 2فصل پیش با مربیگری استقلال در هفته‌های اول نتایج ضعیفی به دست آورد و قبل از پیروزی پرگل مقابل استقلال اهواز در هفته ششم، جزو تیم‌های پایین جدول بود. بعد از آن اما استقلال با قلعه نویی نتایج قابل‌قبولی به دست آورد و قهرمان شد.

فصل گذشته نیز با سپاهان در همان هفته اول شکست غیرمنتظره‌ای از استقلال خورد؛ در پایان فصل اما این تیم را به قهرمانی رساند. حالا قلعه نویی با سپاهان در لیگ دهم شروع ناامیدکننده‌ای داشته، البته نسبت به 2فصل گذشته؛ با این تفاوت که او برای دومین فصل متوالی سرمربی سپاهان است.

اکنون انتظارات از این مربی در حالی بالا رفته که برخی از مسائل در هفته‌های اول می‌تواند برای قلعه نویی دردسرساز شود. در مسابقه با ملوان، گرچه قلعه‌نویی به جواد کاظمیان بازی داد و هافبک ناراضی روز اول لیگ گفت «من باتصمیم قلعه‌نویی به سپاهان آمدم و به هیچ عنوان هم دنبال حاشیه نیستم. واقعا نمی‌دانم که چه گفته‌ام که این همه حاشیه درست شد.» و به ظاهر اختلاف سرمربی و بازیکن برطرف شد اما در این بازی برخی هواداران به قلعه نویی معترض بودند. عده‌ای از هواداران سپاهان بر این باور هستند که این مربی به بازیکنان بومی این تیم بی‌توجه است. غیراز محرم نویدکیا و احسان حاج‌صفی که مصدوم هستند، قلعه نویی در این بازی از مهدی جعفرپور، حسین پاپی و محمد سواری استفاده نکرد.

تغییر شیوه بازی

سپاهان دقایق ابتدایی مسابقه با ملوان یادآور تیم ملی در زمان مربیگری امیر قلعه نویی بود. قلعه نویی که در تیم ملی با 4مدافع نتوانست به موفقیتی دست یابد، دوباره به بازی با 3مدافع روی آورد. این مربی بعد از مسابقه راه آهن - سپاهان نیز به این نتیجه رسید که با 3مدافع تیمش را به زمین بفرستد؛ یعنی با سیستم 2-5-3 به میدان رفت و در ادامه این سیستم به 2-4-4 تغییر کرد.

سرمربی سپاهان در این باره می‌گوید: «ما در بازی قبلی با روش 2-4-4 بازی کردیم و در این 2 بازی فقط 10 دقیقه با روش 2-5-3 بازی کرده‌ایم. آیا ایراد تیم من همین 10دقیقه است؟ به‌نظر من در فوتبال کنونی، سیستم بازی نمی‌کند بلکه عملکرد تیمی و بازیکن است که فوتبال بازی می‌کند و این موضوع بیش از هر چیز اهمیت دارد.»

سپاهان اما مقابل ملوان، عملکرد قابل‌قبولی نداشت و قلعه نویی هم این مورد را می‌پذیرد: «در 2 بازی فقط یک گل خورده‌ایم و این نشان می‌دهد که ساختار دفاعی خوبی داشته‌ایم. ایراد سپاهان در خط هافبک است چون در این پست ستاره نگرفته‌ایم. در خط میانی بیشتر بازیکنانی که جذب کرده‌ایم از لیگ دسته اول بوده‌اند. ناصحی، رجب‌زاده و امید ابراهیمی بازیکنان دسته اولی محسوب می‌شوند و بازیکنانی مثل جواد کاظمیان وعنایتی نیز ستاره نیستند. بازیکنانی مثل کاظمیان، حیدری و... نیاز به هماهنگی دارند.»

البته حریف سپاهان نمایش قابل‌قبولی از خود ارائه داد که توانست در فولاد شهر یک امتیاز بگیرد. پورغلامی، سرمربی ملوان معتقد است: «با اتخاذ سیستم 4 دفاعی راه نفوذ سپاهانی‌ها را از کناره‌ها بستیم و آنها را کنترل کردیم.» و قلعه نویی بدون اشاره به مسابقه روز دوم تاکید می‌کند که «ما اگر بتوانیم به یک تیم تبدیل شویم می‌توانیم سپاهان واقعی را به هواداران نشان دهیم.» این در حالی است که ذوب آهن، استیل آذین و حتی صنعت نفت آبادان تیم‌های 6امتیازی جدول هستند

تاریخ: 1389/5/11
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: