برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

مظلومي: دستم براي تغييرات در استقلال باز نيست

پرويز مظلومي سرمربي استقلال در  صحبت‌هاي زير را مطرح كرد:

* ظاهرا امروز جلسه‌اي با بازيكنان داشتيد. شرايط را بعد از باخت مقابل فولاد چه طور ديديد؟

جلسه‌اي كه داشته‌ام مفيد بود. مشكلاتي كه در بازي با فولاد داشتيم در بازي با شهرداري تبريز هم بود، اما آن موقع اين مشكلات در لابلاي پيروزي گم شد. البته من به عنوان سرمربي تيم اين مشكلات را ديده بودم. استقلال هنوز كار دارد.

* به نظر مي‌رسد شما در آماده‌سازي تيم از خط دفاع غافل بوديد؟

من در همه پست‌ها تمركز كافي داشتم. يك زماني هست كه دفاع تيمي مشكل دارد و مربي بايد روي آن كار كند و يك زماني مسئله به دفاع فردي برمي‌گردد. مدافع خودش هم بايد باهوش باشد. معتقدم همه بازيكنان زماني كه تيم در فاز دفاعي است، بايد در دفاع شريك باشند. در حمله هم همينطور. بازيكنان ما بايد باهوش‌تر عمل كنند.

* خط دفاعي استقلال تنها خطي است كه بازيكنان آن تغيير نكرده، اما ناهماهنگي آنها مثل ساير خطوط اين تيم است؟

بيشتر اين مشكل برمي‌گردد به بحث بدني. تيم هنوز به شادابي لازم نرسيده است. من در اين يك ماه كه تيم را گرفته‌ام بايد تركيب را مي‌شناختم.

* بهتر نيست از عمران‌زاده و منتظري در دفاع وسط استفاده كنيد؟

زماني كه تمرينات تاكتيكي تيم شروع شد حنيف عمران‌زاده به دليل حضور در تيم ملي از ما دور شد به همين دليل اين ناهماهنگي‌ها به چشم مي‌آيد.

* از ايمان مبعلي هم انتقادهاي زيادي شد. او را مستحق اين انتقادها مي‌دانيد؟

ايمان هم از استقلال دور بود. او حتي در سرعين هم همراه تيم نبود اما ناچارم از همين موجودي استفاده كنم. مبعلي مستحق اين انتقادها نيست. او پاسور خوبي است و گلي هم كه استقلال مقابل فولاد به ثمر رساند روي پاس ايمان بود. البته او در دوندگي مشكلاتي دارد كه رفته رفته حل مي‌شود. در همين پست فرزاد آشوبي هم هنوز به آمادگي كامل نرسيده است.

* در سمت راست چرا از اميرآبادي استفاده نمي‌كنيد؟

بايد رفته رفته از بازيكناني كه تا به حال نيمكت‌نشين بودند استفاده كنم. دست من زياد براي تغيير و تحول باز نيست و همين حالا 5-6 بازيكن خود را به دليل مصدوميت ندارم.

* بازيكنان برزيلي استقلال بازي چندان چشمگيري از خود نشان ندادند. نظر شما چيست؟

به نظر من اين دو بازيكن وقتي شرايط بدني خوبي پيدا كنند، در تيم جا خواهند افتاد. دوس سانتوس مقابل فولاد موقعيت‌هاي خوبي ايجاد كرد. مشكل اين دو اين است كه هنوز به درك متقابل با ساير بازيكنان نرسيده‌اند. استقلال خم رنگرزي نيست كه يكباره بتوان در آن تغيير ايجاد كرد. ما نياز به زمان داريم.

* در اين 2 روز گمانه‌زني براي تغيير در دروازه استقلال زياد بوده است. شما هم به همين اندازه از وحيد طالب‌لو انتقاد داريد؟

من 3 گلر خوب دارم كه به موقع از وجود هر سه استفاده مي‌كنم. وحيد در صحنه‌اي كه گل خورد به تنهايي مقصر نبود و بقيه هم همان اندازه سهم دارند. نبايد تقصير را به گردن يك نفر انداخت.

* بازي با ذوب‌آهن را در روز پنجشنبه، پيش رو داريد. اين ديدار را چه طور مي‌بينيد؟

بازي در اصفهان هميشه براي استقلال سخت بوده است. من هيچ وقت دوست ندارم شكست بخورم اما اتفاقات فوتبال را نمي‌شود پيش‌بيني كرد. ما به اصفهان مي‌رويم تا شكست مقابل فولاد را جبران كنيم.

*صحبت‌هاي جديد ناصر حجازي در مورد دندان‌هاي پوسيده را شنيده‌ايد؟

ترجيح مي‌دهم وارد اين مسائل نشوم. نظر ناصر حجازي براي من محترم است اما بايد با همين بضاعتي كه دارم شرايط استقلال را بهتر كنم.
تاریخ: 1389/5/11
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: