برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نگاهی تحلیلی بر هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران ؛ جام خلیج فارس/صدرنشيني استيل آذين در هفته ناكامي مدعيان/کار سخت برای پرسپولیس دایی

نگاهی تحلیلی بر هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران ؛ جام خلیج فارس

هفته دوم از دهمين دوره رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال باشگاه‌هاي كشور با صدرنشيني استيل آذين و ناكامي تيم‌هاي نامدار پرسپوليس، استقلال و سپاهان اصفهان به پايان رسيد.
در مجموع ‪ ۹‬ديدار هفته دوم رقابت‌هاي ليگ برتر ‪ ۲۲‬گل به ثمر رسيد كه آمار مناسبي به شمار مي‌رود و در اين بين تيم هاي نفت تهران، استيل آذين و تراكتورسازي تبريز با ‪ ۳‬گل بهترين عملكرد را از خود برجاي گذاشتند.

در هفته دوم تيم فوتبال استيل آذين با هدايت تومباكوويچ سرمربي صربستاني و استفاده از ستارگان بي‌شمار خود با نتيجه ‪ ۳‬بر صفر تيم جوان پاس همدان را با شكست روبرو كرد.

هر چند پاسي‌ها اين بازي را خوب و هجومي آغاز كردند اما اين تجربه بازيكنان استيل آذين بود كه در پايان يك پيروزي پرگل و ‪ ۳‬امتياز را براي آنان به ارمغان آورد.

استيل آذين با اين پيروزي در پايان هفته دوم ‪ ۶‬امتيازي شد تا در صدر جدول رده بندي قرار بگيرد و از همان ابتدا خود را به عنوان يك مدعي مطرح كند.

ذوب آهن اصفهان تيمي كه همواره در چند سال اخير يكي از مدعيان بوده است با حساب ‪ ۲‬بر يك ميزبان خود مس كرمان را شكست داد تا ‪ ۶‬امتيازي شده و به دليل تفاضل گل كمتر نسبت به استيل آذين در جايگاه دوم بايستد.

تيم يكدست ذوب آهن كه فوتبال را به خوبي بازي مي‌كند در اين فصل نيز منسجم و آماده نشان داده است اما از سوي ديگر مس كرمان با هدايت صمد مرفاوي در ‪ ۲‬بازي نخست شكست خورده تا قعرنشين باشد.

ديگر تيم ‪ ۶‬امتيازي ليگ برتر در پايان هفته دوم صنعت نفت آبادان است كه كمتر از ‪ ۲۰‬روز پيش آخرين بازي خود در ليگ دسته اول را برگزار كرد و با استراحتي اندك و تمرينات ناقص پاي به ليگ برتر گذاشت.

آلفردو كاسيمو سرمربي پرتغالي نفت آبادان در همين زمان اندك تيم خوبي را مهيا كرده است به طوريكه طلايي پوشان فوتبال ايران با كسب ‪ ۶‬امتياز از ‪۲‬ بازي برابر شاهين بوشهر و سايپاي كرج شگفتي ساز شده اند.

اما نكته قابل تعمق هفته دوم ليگ برتر دومين تساوي پياپي سپاهان قهرمان فصل گذشته و تيم پرستاره فصل اخير است كه اينبار در زمين خودي برابر ملوان متوقف شد.

شاگردان امير قلعه نويي كه به نظر مي‌رسيد در ‪ ۲‬بازي نخست فصل برابر راه آهن و ملوان به راحتي پيروز شوند چهره آن تيم مقتدر فصل قبل را ندارند.

ملوان انزلي نيز در پايان هفته دوم ‪ ۲‬امتيازي شد تا همراه با سپاهان شرايط چندان ايده آلي نداشته باشد.

تيم فوتبال استقلال تهران كه در هفته نخست شهرداري تبريز را شكست داده بود در ورزشگاه آزادي و در حالي كه با يك گل از فولاد خوزستان پيش افتاده بود در پايان ‪ ۲‬بر يك شكست خورد تا هواداران خود را شوكه كند.

آبي‌هاي تهران همچون فصل گذشته مشكلات بسيار زيادي در درون دروازه و خط دفاعي خود دارند و دريافت چهار گل در ‪ ۲‬بازي اين مساله را ثابت مي‌كند.

شكست استقلال در ورزشگاه آزادي برابر فولاد نشان داد كه مجيد جلالي راه غلبه بر اين تيم را به خوبي مي‌داند و از سوي ديگر پرويز مظلومي براي هماهنگ كردن و بازي گرفتن از بازيكنان خود كار دشواري پيش روي دارد.

پرسپوليس تهران نيز در هفته دوم و در شهر قم با نتيجه ‪ ۲‬بر يك مغلوب صبا شد تا همراه رقيب هميشگي‌اش استقلال ناكام باشد.

شاگردان علي دايي كه با حضور در اردوهاي مختلف و صحبت‌هاي كادر فني و مسوولان باشگاه به نظر مي‌رسيد فصل رويايي را پيش روي دارند پس از پيروزي خفيف در هفته نخست برابر تراكتورسازي درهفته دوم به راحتي مغلوب شدند.

اشتباهات بي‌پايان عليرضا حقيقي و عليرضا محمد كه فصل گذشته نيز بارها كار دست پرسپوليس داده بودند در بازي برابر صباي قم ادامه يافت تا سرخ پوشان تهراني مغلوب شوند.

از سوي ديگر به نظر مي‌رسد محمد نوري هافبك خلاق پرسپوليس در ميانه ميدان اين تيم تك و تنهاست، چراكه مازيار زارع هيچ نشاني ازآن بازيكن دونده و موثر سال‌هاي قبل ندارد و تياگو نيز وظايف خود را به خوبي نمي‌داند.

با اين شرايط تيم علي دايي براي موفقيت در ليگ قهرمانان آسيا و ليگ برتر كار بسياري سختي دارد.

در ديگر بازي‌هاي هفته دوم پيكان قزوين در زمين خود با يك گل مغلوب شاهين بوشهر شد تا به انتهاي جدول برود و تيم تازه صعود كرد نفت تهران بدون هيچ بازيكن نامداري ‪ ۳‬بر يك شهرداري تبريز را برد تا چهار امتيازي شود.
تاریخ: 1389/5/11
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: