برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

واليبال كاپ آسيا/ روز دوم، ايران، كره و چين همچنان مدعي هستند

ورزش. واليبال. كاپ آسيا
اروميه- تيمهاي مدعي ايران، كره جنوبي و چين دوباره پيروز شدند واستراليا مردانه براي پيروزي جنگيد.

دومين روز دومين دوره مسابقات واليبال كاپ آسيا روز دوشنبه درحالي آغازشد كه كارشناسان راي بر پيروزي راحت ژاپن مقابل قزاقستان در بازي اول مي دادند ولي با شنيدن نتيجه اين بازي، چشم‌ها خيره ماند.

دراين بازي تيم ژاپن در گيم نخست پا پس نكشيد و تا تساوي ‪ ۲۷‬مقابل قزاقستان پيش رفت اما با دو امتياز كمتر و با نتيجه ‪ ۲۹‬بر ‪ ۲۷‬گيم را واگذار كرد.

ژاپن در گيم دوم با ارايه بازي پرانتقاد وغيرقابل تصور و دفاع روي تور كم عيب و نقص قزاقستان اين گيم را با ‪ ۹‬امتياز اختلاف و با نتيجه ‪ ۲۵‬بر ‪۱۶‬ به حريف خود واگذار كرد.

همه چشمها دنبال مربي تيم ژاپن بود تا با تدبيري بازي را برگردانده و پنج گيمه كند اما اينطور نشد و آناليزورهاي اين تيم نيز نتوانستند به داد بازيكنان خود برسند و ژاپن به رغم ارايه بازي خوب در گيم سوم نخستين شگفتي جام را رقم زد و گيم سوم را با نتيجه ‪ ۲۵‬بر ‪ ۲۰‬و بازي را با نتيجه دور از انتظار ‪ ۳‬بر صفر به حريف قدبلند خود واگذار كرد.

حال بايد در انتظار بازيهاي امروز بود تا شايد تيم ژاپن با برد قاطع مقابل تيم استراليا و باخت تيم قزاقستان مقابل تيم كره جنوبي بتواند در اين گروه دوم شده و وضعيت تيم خود را كمي بهبود بخشد.

در دومين ديداردومين روز مسابقات واليبال كاپ آسيا تيمهاي چين و هند مقابل هم صف آرايي كردند كه نتيجه اين بازي بر خلاف بازي پيشين قابل پيش بيني بود چرا كه تيم چين بدون مشكل خاص و با نتيجه سه بر يك مقابل تيم سرسخت هند به پيروزي رسيد و خود را براي بازي سرگروهي در مقابل ايران آماده مي‌كند.

در اين بازي ابتدا تيم چين بود كه با ارايه بازي روان توانست با نتيجه ‪۲۵‬ بر ‪ ۲۲‬در گيم اول و ‪ ۲۵‬بر ‪ ۱۹‬در گيم دوم از تيم هند پيشي بگيرد.

در گيم سوم تيم هند غافلگيرانه مقابل تيم چين ظاهر شد و با نتيجه ‪ ۲۵‬بر ‪ ۲۱‬مقابل حريف به برتري دست يافت.

همه ناظران بر اين باور بودند كه همچون بازي مقابل تيم ايران، تيم هند دوباره به بازي برگشته و گيم چهارم را از آن خود كند اما اينطور نشد و تيم هند به رغم تلاش بازيكنان و مربي خود نتوانست از سد حريف پرآوازه خود عبور كند و گيم چهارم را با نتيجه ‪ ۲۵‬بر ‪ ۲۰‬به حريف واگذار كرد تا دومين شكست خود را متحمل شود.

در بازي سوم كه مي‌توان آن را بهترين بازي روز دوم ناميد تيم استراليا با تركيب اصلي خود گام در كارزار سخت كره جنوبي نهاد تا شگفتي باخت تيم ژاپن مقابل قزاقستان دراين گروه را كامل كند اما اين چنين نشد و كره اي ها دوباره حريف را شكست دادند.

در اين بازي ابتدا تيم استراليا بود كه با نتيجه نزديك ‪ ۲۵‬بر ‪ ۲۳‬تيم كره را مغلوب كرد.

در گيم دوم نتيجه كاملا برعكس شد و تيم كره با نتيجه ‪ ۲۵‬بر ‪ ۲۳‬مقابل استراليا پيروز شد.

در گيم سوم باز اين تيم كره بود توانست حريف قدر خود را بانتيجه ‪ ۲۵‬بر ‪۲۳‬ شكست دهد.

در گيم چهارم دو تيم تا زمان استراحت دوم پاياپاي پيش مي‌رفتند اما پس از آن تيم استراليا با هدايت پاسور دوم خود -الكساندر> با ضربات مناسب از منطقه چهار خود و دفاع‌هاي روي تور بي‌عيب و نقص توانست زمام بازي را در دست گيرد و ‪ ۲۵‬بر ‪ ۲۰‬به پيروزي دست يابد.

در ابتداي گيم پنجم، كارشناسان حق برد را به تيم استراليا مي‌دادند چرا كه در اين گيم با نتيجه ‪ ۱۰‬بر ‪ ۶‬مقابل چشم بادامي‌هاي شرق آسيا پيش بود اما نتوانست امتيازات كسب شده را به خوبي حفظ كند و با نتيجه ‪ ۱۵‬بر ‪۱۳‬ بازي را به تيم كره يكي از مدعيان عنوان قهرماني واگذار كرد.

نكته حايز اهميت در اين بازي دفاع كم عيب و نقص بازيكنان استراليا بود كه مهاجمان كره‌اي را مجبور به زدن اسپك از پشت خط سه متر مي‌كرد.

اين بازي بالاخره با پيروزي تيم كره پايان يافت تا اين تيم بتواند در صدر گروه دوم مسابقات بايستد.

كره در بازي آخر مقابل تيم قزاقستان قرار مي‌گيرد واستراليا به مصاف ژاپن مي‌رود.

در بازي پاياني ديروز نيز تيم ملي ايران در مقابل تيم چين تايپه قرارگرفت و توانست بر اين تيم فايق آيد.

تيم ملي ايران در گيم اول با نتيجه ‪ ۲۵‬بر ‪ ۲۳‬به پيروزي رسيد و گام نخست را محكم برداشت.

در گيم دوم نيز اين تيم ملي ايران بود كه با چهار امتياز اختلاف و با نتيجه ‪ ۲۵‬بر ‪ ۲۱‬مقابل اين تيم به پيروزي رسيد.

درگيم سوم تيم ملي ايران بازي را آغاز كرد و تا امتياز ‪ ۱۴‬به خوبي پيش رفت ولي پس از آن، اين تيم چين تايپه بود كه بازي را در دست گرفت و به مساوي ‪ ۱۶ -۱۶‬رسيد.

پس از آن با تعويضهاي صورت گرفته توسط سرمربي تيم ملي ايران، بازيكنان روحيه تازه‌اي گرفتند و به رغم تساوي در امتياز ‪ ،۲۴‬تيم ملي واليبال ايران كار را تمام كرد و با دو سرويس -عندليب> توانست دفاع عقب زمين تيم چين تايپه را به هم ريخته و با نتيجه ‪ ۲۶‬بر ‪ ۲۴‬اين تيم را پشت سر بگذارد تا آماده ديدار با تيم قدرتمند چين شود.

درپايان روز دوم تيمهاي چين و كره صدرنشينان گروه‌هاي دوگانه هستند و ايران و استراليا آنها را تعقيب مي‌كنند.


تاریخ: 1389/5/12
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: