برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

استفاده از ووووزلا در جام جهاني بسكتبال ممنوع شد

ورزش. خارجي. بسكتبال
تهران - استفاده از شيپورهاي عجيب و غريب ووووزلا بعد از جنجال‌هاي فراواني كه در جريان برگزاري مسابقات فوتبال جام جهاني ‪ ۲۰۱۰‬به وجود آورد ، در تمامي مسابقات بسكتبال از جمله رقابت‌هاي جهاني تركيه ممنوع شد.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا به نقل از اسپورتينگ نيوز، فدراسيون بين المللي بسكتبال (فيفا) نخستين فدراسيون جهاني است كه رسما استفاده از ووووزلا را در تمامي رقابت‌هاي خود ممنوع كرده است.

اين ممنوعيت شامل هرگونه شيپوري كه صداي مشابه توليد كند يا براي سلامتي انسان مضر باشد نيز خواهد شد.

صداي كركننده شيپورهاي بلند پلاستيكي موسوم به ووووزلا در جام جهاني ‪۲۰۱۰‬ به سمبل مردم آفريقاي جنوبي در اين رقابت‌ها تبديل شده بود.

صداي اين شيپورها به قدري بلند بود كه حتي گوش بينندگان تلويزيوني را هم آزار مي‌داد.

اكنون فيبا با تجربه‌اي كه از مسابقات فوتبال جام جهاني به دست آورد به هواداران هشدار داده است كه اين شيپورها را به سالن‌هاي محل برگزاري مسابقات نبرند در غير اين صورت از شركت در بازي‌ها محروم خواهند شد.

پاتريك بومن دبير كل فيبا و از اعضاي كميته بين‌المللي المپيك در اين مورد گفت: مي‌خواهيم هواداران با ايجاد سر و صداي زياد و تشويق‌هايي كه مي كنند، از حضور در مسابقات لذت ببرند اما اين مسئله نبايد به بهاي آزار دادن ديگران تمام شود.

وي افزود: صداي شيپورهاي ووووزلا خيلي بلند است و در فضاهاي سربسته همه از جمله بازيكنان و مربيان را اذيت مي‌كند. به همين دليل صحبت كردن اعضاي تيم با يكديگر هم بسيار مشكل مي‌شود و به سطح رقابت‌ها لطمه خواهد زد.

مسابقات جام جهاني بسكتبال با حضور تيم ملي ايران از روز ششم شهريور ماه در تركيه آغاز مي‌شود.
تاریخ: 1389/5/12
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: