برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

"آیت‌اللهی" رسما رئیس کنفدراسیون شنا‌، شیرجه و واترپلو غرب آسیا شد

ورزش > آبی  - همشهری آنلاین:
ریاست کمیته‌ بانوان کنفدراسیون به ایران سپرده شد

 

امیرحسین آیت‌اللهی، رئیس فدراسیون شنا‌، شیرجه و واترپلوی ایران که چندی پیش به عنوان رئیس کنفدراسیون غرب آسیا منصوب شده بود، به طور رسمی به اعضای این کنفدراسیون معرفی شد.

به گزارش ایسنا؛ در جلسه روز دوشنبه که در هتل "جی‌دبلیو ماریوت" کویت برگزار شد، دبیرکل و اعضای کمیته کنفدراسیون غرب آسیا انتخاب شدند. براین اساس "طاها الکشیری" که دبیرکل کنفدراسیون شنای آسیا است به عنوان دبیرکل کنفدراسیون غرب آسیا نیز انتخاب شد. نایب رئیسی کنفدراسیون شنای غرب آسیا به "خلیل الجبیر" از قطر واگذار شد. رئیس کمیته شنای غرب آسیا "الزکوانی" از کشور عمان بود.

در این جلسه مسئولیت کمیته بانوان شنای غرب آسیا به ایران سپرده شد. فرشته عدل، نایب رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلوی ایران به عنوان رئیس کمیته بانوان شنای غرب آسیا انتخاب شد.

امیرحسین آیت‌اللهی، رئیس کنفدراسیون غرب آسیا در خصوص این انتخاب و شنای بانوان در غرب آسیا گفت: با توجه به مسائل اعتقادی که در کشورهای اسلامی که عمدتا در غرب آسیا مستقر هستند، وجود دارد، بانوان نمی‌توانند در مسابقات بین‌المللی شرکت کنند اما ما می‌توانیم شرایطی را فراهم کنیم تا در محیطی کاملا اسلامی رقابت کنند.

در ادامه جلسه، "آندره کریاکف" از قزاقستان مسئولیت کمیته واترپلوی غرب آسیا را برعهده گرفت و در نهایت این‌ که کمیته شیرجه به ریاست "بشار الصفار" در کشور کویت خواهد بود.

در این جلسه همچنین تقویم مسابقات غرب آسیا به مدت شش دوره به تایید اعضای کنفدراسیون غرب آسیا رسید. براین اساس اولین مسابقات شنا، شیرجه و واترپلو غرب آسیا در سال 2011 در کشور ایران برگزار خواهد شد. کشور قطر در سال 2012 این مسابقات را میزبانی خواهد کرد. در سال 2013 کشور کویت میزبانی مسابقات را برعهده می‌گیرد. کشور لبنان به عنوان پنجمین میزبان می‌بایستی مسابقات را برگزار کند و در نهایت این که کشور عمان میزبان مسابقات غرب آسیا در سال 2016 خواهد بود.

در بخش‌های پایانی جلسه، امیرحسین آیت‌اللهی ضمن تشکر از اعتماد اعضا به وی، پتانسیل شنای غرب آسیا را در حد ایده‌ال توصیف کرد و گفت: یکی از کارهای مهمی که می‌تواند به پتانسیل موجود در غرب آسیا کمک کند، تعامل بین کشورها و استفاده از اردوهای مشترک و تدارکاتی کشورهای منطقه خواهد بود.

وی تصریح کرد: برگزاری مسابقات سالیانه غرب آسیا از دیگر موارد مهمی است که به بالابردن انگیزه و در نهایت پیشرفت شنا در غرب آسیا کمک می‌کند. من با توجه به شرایطی که امروز در این جلسه پدید آمده، مطمئن هستم روزهای خوبی را برای شنای غرب آسیا رقم خواهیم زد.

* کشورهای عضو کنفدراسیون غرب آسیا:

ایران، عراق، اردن، عربستان، فلسطین، سوریه، کویت، لبنان، قزاقستان، افغانستان، پاکستان، قطر، ترکمنستان، یمن، بحرین، عمان و امارات.

* چارت سازمانی کنفدراسیون غرب آسیا:

رئیس: امیرحسین آیت‌اللهی از ایران- نایب رئیس: خلیل الجبیر، رئیس فدراسیون قطر- دبیرکل: طاها الکشیری رئیس فدراسیون عمان و دبیر اجرایی کنفدراسیون شنای آسیا- کمیته بانوان: فرشته عدل، نائب رئیس فدراسیون ایران-  کمیته شنا: الزکوانی از عمان، کمیته واترپلو: آندره کریاکف، دبیرکل فدراسیون قزاقستان، کمیته شیرجه: بشار الصفار از کویت- کمیته آب‌های آزاد: زید حدید از سوریه- کمیته پزشکی: محمود علی خلیفه از کویت- کمیته نظارت بر پیشرفت: طاها الکشیری، رئیس فدراسیون عمان و دبیر اجرایی کنفدراسیون شنای آسیا.

 

 

 

 

تاریخ: 1389/5/12
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: