برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

تاج: نتيجه نگرفتن درجام ملتهاي آسيا قابل توجيه نيست

ورزش. ورزش‌هاي توپي. فوتبال. ليگ برتر
تهران - نايب رييس فدراسيون فوتبال ايران گفت: تيم بزرگسالان بايد در جام ملت‌هاي آسيا نتيجه لازم را كسب كند زيرا عدم نتيجه‌گيري در اين مسابقات قابل توجيه نيست.

مهدي تاج روز سه شنبه با حضور در ايرنا با اشاره به اهميت نتايج تيم ملي بزرگسالان براي فدراسيون و آحاد مردم خاطرنشان كرد: در اينكه نتايج تيم بزرگسالان ويترين فدراسيون فوتبال است شكي نبايد داشت.

وي اظهار داشت: فوتبال ما نبايد از ديگر تيم‌هاي آسيايي عقب بيفتد زيرا جبران اين فاصله كار دشواري است.

نايب رييس فدراسيون فوتبال گفت: براي رشد فوتبال كشور بايد تيم‌هاي پايه قوي داشته باشيم و خوشبختانه فدراسيون نيز توجه ويژه‌اي به پايه‌ها دارد.

به گفته وي، تيم‌هاي فوتبال پايه ايران تاكنون عملكرد بسيار خوبي داشته اند واطمينان دارم مي‌توانند در مسابقات پيش رو موفق باشند.

وي ادامه داد: تيم اميد ما با هدايت غلامحسين پيرواني مربي كار بلد خود به طور حتم مي‌تواند در گوانگ ژو موفق باشد.

نايب رييس فدراسيون فوتبال ايران گفت: خوشبختانه پيرواني سابقه كار با جوانان را دارد و بدون ارزيابي و به يك‌باره براي اين سمت انتخاب نشده و همين موضوع باعث دلگرمي ماست.

وي تصريح كرد: در كنار غلامحسين پيرواني در تيم اميد برادر او امير حسين را داريم كه به خوبي با توجه به پشتوانه دانش فني ارزنده خود به سرمربي تيم كمك مي‌كند.

وي اظهار داشت: در تيم جوانان نيز با توجه به حضور علي دوستي هيچ مشكلي را احساس نمي‌كنيم، هرچند تيم جوانان ايران در مسابقات آسيايي در سخت ترين گروه قرار گرفته است اما با اين وجود اطمينان دارم با برتري مقابل تمام حريفان به عنوان تيم اول از گروهش صعود خواهد كرد.

وي خاطرنشان كرد: خوشبختانه تيم فوتسال كشورمان نيز با هدايت حسين شمس افتخارات زيادي را براي ايران كسب كرده و به آينده آن نيز بسيار اميدواريم.

نايب رييس فدراسيون فوتبال با اشاره به تيم بزرگسالان گفت: در خصوص اين تيم كمي نياز به تحليل داريم و بايد نگاه ويژه تري داشته باشيم.

وي افزود: در جلساتي كه با مسوولان برگزار كرده‌ايم به اين نتيجه رسيديم كه اين تيم نياز به تحليل دارد و به طور حتم اگر قطبي بماند از او حمايت خواهيم كرد.

تاج در خصوص تاثير ليگ برتر در تيم ملي فوتبال اظهار داشت: اميدواريم حاضر در ليگ برتر بتوانند به پر بارتر شدن ليگ كمك كنند زيرا براي داشتن تيم ملي قوي نيازمند ليگ منظم هستيم.

وي گفت: براي پيشرفت ليگ كشور و حرفه‌اي شدن آن بايد ورزشگاه‌ها را به باشگاه واگذار كنيم تا مسوولان باشگاهها با در آمدزايي به رشد فوتبال ما كمك كند.

وي با اشاره به تاسيس هيات رسيدگي به تخلفات اخلاقي در فدراسيون فوتبال تصريح كرد: رياست اين هيات بر عهده من است و مشابه اين تشكيلات در فوتبال آسيا نيز وجود دارد.

نايب رييس فدراسيون فوتبال گفت: از نظر ما اين طرح نبايد مخالف داشته باشد زيرا قصد داريم در اين هيات با تمام ناپاكي‌هاي فوتبال از قبيل دوپينگ و تباني به شدت برخورد كنيم.

تاج ادامه داد: متاسفانه عده معدودي در فوتبال ايران هستند كه با توسل به راه نامناسب پول‌هاي سنگيني را بدست آورده‌اند كه بايد با تحقيق مانع تكرار اين امر شويم.

وي در خصوص سقف قراردادهاي تعيين شده از سوي سازمان ليگ گفت: تعيين سقف قراردادها به خصوصي‌سازي تيم‌ها كمك خواهد كرد و به همين دليل تصميم به تصويب اين موضوع گرفتيم.

وي افزود: متاسفانه مبالغ پرداختي در فوتبال ايران به حدي بالا رفته بود كه مي‌توانست اين رشته ورزشي را دچار مشكل كند.

تاج گفت: شايد بعضي از تيم‌ها در قراردادهاي خود سقف را رعايت نكنند اما آنها به طور حتم در آينده به شدت متضرر مي‌شوند.

تاریخ: 1389/5/12
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: