برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

فیفا اعلام کرد:552 نمونه دوپینگ جام جهانی 2010 منفی اعلام شد

طبق اعلام فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، در رقابت های جام جهانی 2010 هیچ بازیکنی از مواد نیروزا استفاده نکرده بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت فیفا، نتیجه 552 آزمایش ادرار و خونی که از 256 بازیکن حاضر در رقابت های جام جهانی به عمل آمد، منفی بوده است.

ماموران کنترل دوپینگ در تمرینات و دیدارهای دوستانه 32 تیم راه یافته به جام جهانی حضور پیدا می کردند و به طور اتفاقی از 8 بازیکن نمونه گیری می کردند. این نمونه ها علاوه بر اینکه توسط فیفا کنترل می شد، از سوی سازمان های داخلی کشورها هم مورد بازبینی قرار می گرفت.تمام این نمونه گیری ها پیش از آغاز رقابت های جام جهانی 2010 به عمل آمده بود.

برپایه این گزارش، در خلال رقابت های جام جهانی هم دو بازیکن به طور اتفاقی از هر تیم انتخاب می شدند و نمونه های آنها در آزمایشگاه وادا در بلومفونتین آفریقای جنوبی مورد بررسی قرار می گرفت.

پروفسور جیری دوراک، رئیس کمیته دوپینگ فیفا، در این خصوص اظهار داشت: در قیاس با جام جهانی 2006 آلمان، فیفا شمار نمونه گیری های خود پیش از مسابقات را دو برابر کرده بود. بازیکنان هرگز اینچنین تحت کنترل نبودند که در این دوره از رقابت ها بودند. تمامی تیم ها در این خصوص با ما همکاری کردند و نتایج آزمایش ها ثابت کرد که فوتبال بدون استفاده از مواد ممنوعه می تواند در بالاترین سطح انجام شود.


تاریخ: 1389/5/12
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: