برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

سرمربي ذوب‌آهن اصفهان: / / اين پتانسيل را داريم كه تا مراحل پاياني صعود كنيم / سرعت دادن به بازي مهمترين حربه ما براي كسب اين پيروزي بود

سرمربي تيم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان پس از كسب پيروزي برابر مس كرمان در ليگ قهرمانان آسيا و صعود به جمع هشت تيم پاياني، با ابراز خرسندي از كسب اين نتيجه، سرعت دادن به بازي را مهمترين حربه خود براي كسب اين پيروزي قلمداد كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه اصفهان، منصور ابراهيم‌زاده در نشست خبري پس از بازي با بيان اينكه اين پيروزي را به مجموعه باشگاه، بازيكنان و كاركنان كارخانه ذوب‌آهن تبريك مي‌گويم، اظهار داشت: از تمام بچه‌هايي كه در دو ماه گذشته هر چهار روز يك بار در مسابقه‌اي بازي كردند و نشان دادند براي كسب موفقيت اراده كردند تشكر مي‌كنم.

وي گفت: مسابقات حذفي ايده‌هاي خاص خود را دارد. نخستين هدف ما در اين بازي گل نخوردن بود و در تلاش بوديم با نزديك شدن به لحظات پاياني بازي، برنامه‌هاي تاكتيكي مورد نظر خود را كه سرعت دادن به بازي بود در زمين پياده كنيم.

وي افزود: در نيمه نخست شرايط بازي به گونه‌اي بود كه مي‌توانستيم به گل نيز دست يابيم، البته نبايد فراموش كنيم كه مسي‌ها هم موقعيت‌هاي بسيار خوبي براي باز كردن دروازه ما داشتند. بايد اذعان كنم اشتباه مدافع مس كه باعث اخراجش شد، بسيار به نفع ما بود و ما توانستيم پس از 10 نفره شدن نماينده كرمان، به بازي سرعت دهيم و دروازه اين تيم را باز كنيم و بسيار خوشحالم كه با كسب اين پيروزي به جمع هشت تيم پاياني رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا صعود كرديم.

سرمربي ذوب‌آهن پيرامون اعتراض محمد قاضي، مهاجم اين تيم در هنگام تعويض بيان داشت: بازيكنان چون معتقدند مي‌توانند به تيم كمك كنند، در هنگام تعويض حركاتي از خود بروز مي‌دهند كه اين عمل آنها مي‌تواند حتي به ضرر تيم تمام شود. مطمئنا با وي برخورد خواهيم كرد، اما هدف از اين برخورد سازندگي است نه اينكه به سمتي برويم كه بازيكن قهر كند.

ابراهيم‌زاده با اشاره به تفكر حاكم بر كادر فني مس ادامه داد: مي‌دانستيم تيم‌هايي كه با لوكابوناچيچ كار مي‌كنند خيلي خوب دفاع و محكم بازي مي‌كنند و بسيار عالي به توپ ضربه مي‌زنند. هدف ما اين بود كه از عمق خط دفاعي حريف به سمت دروازه آنها حركت كنيم و با استفاده از خستگي مدافعين مس، در زمان مناسب به بازي سرعت دهيم و آنها را غافلگير كنيم. ديدگاه كلي ما اين بود كه ممكن است بازي به وقت‌هاي اضافي كشيده شود، از همين رو ايگور كاسترو را از همان ابتدا وارد زمين نكرديم.

سرمربي اسبق تيم ملي بيان داشت: ما براي خود نقشه‌هايي كشيده‌ايم و هدف‌هايي را براي خود تعيين كرده‌ايم و معتقديم هر چه اين اهداف بزرگتر باشد بهتر مي‌توانيم به آنها دست يابيم. هدف اصلي ما پيش از آغاز اين بازي‌ها صعود به مسابقات جام باشگاه‌هاي جهان بود و تلاش مي‌كنيم اين روحيه را نيز به بازيكنان القاء كنيم. وي افزود: پيش از آغاز اين بازي‌ها، كارشناسان شانس بسيار كمي براي ما قائل بودند و اين مهم باعث شد بازيكنان با انگيزه‌اي مضاعف وارد اين مسابقات شوند و اكنون تلاش آنها باعث شده است به جمع هشت تيم پاياني صعود كنيم؛ البته نبايد از حضور پررنگ تماشاگرانمان نيز غافل شويم.

ابراهيم‌زاده ادامه داد: ما اين پتانسيل را داريم كه تا مراحل پاياني نيز صعود كنيم. البته مي‌دانيم تيم‌هاي صعود كننده به اين مرحله بسيار غني هستند، اما با توجه به اينكه ادامه اين بازي‌ها در شهريور ماه برگزار مي‌شود، اين فرصت را در اختيار داريم كه تيم خود را به خوبي بازسازي كنيم. از مسئولين كارخانه ذوب‌آهن درخواست دارم كه ذوب‌آهن را كه تاكنون براي ايران و اصفهان افتخارآفريني كرده است، براي تقويت در سال آينده به خوبي حمايت كنند.

وي در پايان پيرامون احتمال جدايي محمدرضا خلعتبري مهاجم اين تيم خاطر نشان كرد: ما همواره در تلاشيم به رشد بازيكن كمك كنيم، اما سعي داريم براي موفقيت در فصل آينده مهره‌هاي خوب خود را حفظ كنيم. خلعتبري چهار سال پرتلاش را در ذوب‌آهن پشت سر گذاشت و از اين تيم به تيم ملي راه پيدا كرد. مطمئنم برنامه‌ريزي باشگاه ذوب‌آهن مي‌تواند در موفقيت ما در فصل آينده تاثيرگذار باشد.

انتهاي پيام

كد خبر: 8902-14372
تاریخ: 1389/2/22
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: