برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نوربخش: بي‌دليل نبايد از فرنگي كاران جوان انتقاد كرد

ورزش. كشتي. نوربخش
تهران - سرمربي تيم كشتي فرنگي جوانان كشورمان كه به رغم كسب عنوان سومي در رقابتهاي قهرماني جهان، مورد انتقاد قرار گرفته، گفت: بدون اطلاع از سطح توانايي فني و تجربي نفرات اعزامي به مجارستان، نبايد غير منصفانه از نتايج حاصله انتقاد كرد.

ناصر نوربخش روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: بارها گفتم كه به هيچ عنوان نبايد از تيم فعلي جوانان و نفرات كم تجربه و ميدان نديده آن، انتظار كسب قهرماني در رقابتهاي جهاني را داشته باشيم و چراكه به نظر من، كسب همين عنوان سومي نيز موفقيت قابل توجهي براي ما بود وي با توجه به نتايج سال گذشته فرنگي كاران جوان در رقابتهاي قهرماني جهان گفت: تيم قبلي ما چند فرنگي كار توانمند و عنوان دار داشت كه به جاي كسب عنوان سومي، بايد قهرمان مي‌شدند. طبيعي است ما نيز اگر نفرات باتجربه و عنوان دار تيم قبلي را داشتيم، فقط به قهرماني فكر مي‌كرديم.

نوربخش ادامه داد: اگر قرار است عملكرد جوانان فرنگي كار و نتايج رقابتهاي جهاني را مورد نقد و بررسي قرار دهيم، بايد كمي منصفانه برخورد كنيم، چرا كه داشته‌هاي كنوني ما در رده جوانان، با سوم شدن در رقابتهاي جهاني نيز توانستند شاهكار كنند.

سرمربي تيم جوانان با اشاره به مشكلات مختلف فني و تكنيكي كشتي گيرانش گفت : متاسفانه بيشتر نفرات كنوني اردوي تيم جوانان را همان كشتي گيران بي تجربه نوجوانان تشكيل مي‌دهند كه كشتي را با اصول و تكنيك اوليه آن نياموخته اند.

وي افزود: در نتيجه ما نيز بايد مثل يك مربي سطوح پايه، در ابتدا آنان را آماده و بارور كرده و سپس آنها در رده جوانان به كار بگيريم.

سرمربي جوانان گفت: البته فرصت براي اين كار، آ نهم در رده جوانان بسيار محدود است، چراكه تا چشم به هم مي‌زنيم، اين جوانان به دليل رشد فيزيكي و سني به رده بزرگسالان مي‌روند و دست مربيان تيم جوانان براي بهره برداري از آنان خالي مي‌ماند.

نوربخش گفت: در حقيقت كاري كه ما هم اكنون در اردوي جوانان انجام مي‌دهيم ، بايد در رده نوجوانان و توسط مربيان اين رده، روي كشتي گيران پياده شود ، چراكه اين نوجوانان در همين سنين شكل مي‌گيرند و سپس با همان توانايي به رده‌هاي بعدي مي‌آيند.

سرمربي تيم جوانان افزود: هر چند كه ما نيز تلاش كرديم در طول برگزاري اردوهاي آماده‌سازي ، روي سطح فني و تكنيكي اين كشتي گيران بيشتر كار كنيم. البته برخلاف آن چيزي كه پيش بيني مي‌كرديم، برخي از همين جوانان در رقابتهاي جهاني مجارستان عملكردي فراتر از انتظار را داشتند.

تاریخ: 1389/5/12
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: