برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

هشدار قطبی به جادوگر

ورزش > فوتبال  - غیبت علی کریمی در فهرست افشین قطبی، تاییدی است بر اتفاقاتی که در اردوی اتریش افتاده است. دیروز سرمربی تیم ملی فهرست 24 نفره‌ای برای بازی هفته آینده مقابل ارمنستان در ایروان اعلام کرد که در آن نامی از هافبک استیل‌آذین دیده نمی‌شود

 کریمی در 2‌بازی اول تیم ملی در اردوی اتریش در ترکیب اصلی بود ولی قبل از بازی سوم مقابل لاتزیو ناگهان به ایران بازگشت. در شرایطی که در بیانیه‌های رسمی، مصدومیت کریمی دلیل ترک اردوی تیم اعلام شد، گفته می‌شد که هافبک سابق بایرن از شرایط کمپ تیم ملی در اتریش و به‌ویژه نبودن کولر در اتاق‌ها ناراضی بود و به همین دلیل به ایتالیا سفر نکرد. همچنین در همان زمان خبر رسید که کریمی به تمرینات قطبی در اتریش هم ایراد گرفته و با سرمربی در این مورد اختلاف داشته است.

البته کریمی در بازی هفته اول لیگ مقابل فولاد در اهواز هم به میدان نرفت تا تاییدی باشد بر ماجرای مصدومیتش ولی مصاحبه‌ای که به تازگی از تلویزیون پخش شد و او کمپ اتریش را در شأن تیم ملی ایران ندانست، نشان داد که اختلاف او با مدیریت تیم ملی هم صحت داشته است. از سوی دیگر همه از علاقه قطبی به توانایی‌های فنی کریمی خبر دارند و بعید است که سرمربی تیم ملی به دلایل فنی از این بازیکن تکنیکی چشم پوشی کند.

هنوز مربیان تیم ملی اظهارنظری درباره دلیل نبودن اسم کریمی در این فهرست نداشته‌اند ولی به‌نظر می‌رسد این یک تنبیه انضباطی برای بازیکنی است که در سال‌های اخیر رابطه چندان خوبی با مربیان مختلف تیم ملی نداشته است اما با توجه به اینکه قطبی در بازگشت از اتریش هیچ موضع‌گیری خاصی علیه کریمی نداشته، این می‌تواند تنبیهی موقت و بی سر و صدا، تنها با هدف هشدار دادن به این بازیکن باشد.

غیبت در این بازی پیغامی است به علی کریمی که برای ماندن در تیم ملی باید رفتار متفاوتی در پیش بگیرد. این حرکت، می‌تواند افکار عمومی را هم توجیه کند که هر بازیکنی حتی کریمی درصورت پرخاش به مربیان جایی در تیم ملی نخواهد داشت. از سوی دیگر این پیغامی غیرمستقیم به سایر بازیکنان تیم ملی است که قرار نیست بازیکن‌سالاری در فضای تیم حاکم شود و آنها نمی‌توانند از حمایت بیش از حد کادر فنی از کریمی گله کنند.

البته احتمال بازگشت کریمی به تیم ملی در بازی‌های بعدی و به‌ویژه جام ملت‌های آسیا زیاد است. آخرین مصاحبه کریمی که پس از بازگشت به ایران و در سایت شخصی‌اش انجام شد، چراغ سبزی بود به قطبی. او در آن مصاحبه گفت که هیچ مشکلی با کادر فنی ندارد و درصورت دعوت به تیم ملی از آن استقبال خواهد کرد.

اما به‌نظر می‌رسد قطبی فعلا می‌خواهد او را در انتظار نگه‌دارد. در بازی با لاتزیو قطبی از قاسم حدادی فر در نقش هافبک نفوذی استفاده کرد و ممکن است در این بازی هم از بازیکن ذوب‌آهن استفاده کند. البته او برای این پست مسعود شجاعی را هم دارد که برای این بازی دعوت نشده است. به هر حال به‌نظر می‌رسد آینده کریمی در تیم ملی به رفتار آتی او بستگی دارد که معمولا قابل پیش‌بینی نیست. درخشش بازیکنان هم پست کریمی هم موضوع دیگری است که می‌تواند قطبی را به حذف دائم جادوگر از تیم ملی تشویق کند.

چهره‌های جدید

در فهرست تازه چهره‌های جدیدی نسبت به اردوی اتریش مثل محمد نوری و غلامرضا رضایی از پرسپولیس و مهرداد اولادی از ملوان هم دیده می‌شوند. این بازیکنان قرار است 17مرداد در کمپ تیم‌های ملی حضور داشته باشند و پس از 2 جلسه تمرین در روز 18مرداد در کمپ تیم‌های ملی، 19مردادماه تهران را به مقصد ارمنستان ترک ‌کنند. بعد از ظهر همان روز تیم ملی در ورزشگاه هرازدان ایروان تمرین سبکی انجام می‌دهد و روز 20‌مرداد مقابل ارمنستان به میدان خواهد رفت. روز 21 مرداد، تیم ملی، ارمنستان را به مقصد ایران ترک می‌کند.

فهرست تیم ملی

مهدی رحمتی، هادی عقیلی، احسان حاج‌صفی، سید جلال حسینی و خسرو حیدری از سپاهان، علیرضا حقیقی، حمیدرضا علی عسکر، محمد نوری، هادی نوروزی و غلامرضا رضایی از پرسپولیس، فرزاد آشوبی، میلاد میداوودی، ایمان مبعلی و حنیف عمران‌زاده از استقلال، کریم انصاری فرد از سایپا، حسن اشجاری و میلاد زنیدپور از استیل‌آذین، قاسم حدادی‌فر، سیدمحمد حسینی و محمدرضا خلعتبری از ذوب‌آهن، ابراهیم میرزاپور از پیکان قزوین، محمد نصرتی از تراکتورسازی تبریز، پژمان نوری و مهرداد اولادی از ملوان بندر انزلی.

تاریخ: 1389/5/12
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: