برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

شادابي و دوري از سستي با تمرين‌هاي كششي

كتاب «كشش هاي ورزشي بانوان» اثر «سوزان ال.پيترسون» با ترجمه روبينا درآوانسيان از سوي انتشارات علم و حركت منتشر شد.به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، در دنياي صنعتي امروز، كم‌تحركي و بي‌تحركي يكي از هداياي ناخواسته‌اي است كه نصيب بشر شده است. نتيجه اين بي‌تحركي، سستي عضلات و خشك شدن مفاصل بدن است. اين مشكل در مورد بانوان كه بيش از نيمي از جمعيت جهان را تشكيل مي‌دهند، بسيار بارزتر است. 
 
بر اساس مطالب اين كتاب، با انجام روزانه تمرين‌هاي كششي، بدن از رخوت و سستي دور خواهد ماند. همچنين هماهنگي بين اعصاب و عضلات افزايش يافته، تحرك و تنفس نيز بهبود مي‌يابد.
 
مخاطب با مطالعه اين كتاب و عمل كردن به تمرينات كششي، به مرزهاي آمادگي جسماني مي‌رسد، شادابي بدن و ذهن را تجربه و تا پايان عمر احساس سرزندگي مي‌كند.

نويسنده در مقدمه اين اثر به تعريف انعطاف‌پذيري پرداخته، همچنين به سوالاتي از قبيل «چرا و چگونه بايد حركات كششي را انجام دهيم؟» پاسخ داده است. 

وي همچنين در قسمت ابتدايي كتاب در 10 بند راهنمايي‌هاي تمريني را كه ورزشكار قبل از شروع هر برنامه تمريني، زمان انجام تمرين و پايان هر تمرين را آورده است.
 
اين كتاب در پنج بخش همراه با تصاوير و توضيحات مربوط به آن تنظيم شده است. بخش نخست، به تمرين‌هاي كششي مربوط به پاها و مفاصل ران اشاره مي‌كند و در بخش دوم مخاطب با تمرين‌هاي كششي كمر آشنا مي‌شود. در بخش‌هاي سوم تا پنجم نيز به ترتيب تمرين‌هاي كششي بالاتنه، دست‌ها و شانه‌ها، سروگردن به چشم مي‌خورد. 

كتاب «كشش‌هاي ورزشي بانوان» اثر «سوزان ال.پيترسون» با ترجمه «روبينا درآوانسيان» در شمارگان 2200 نسخه، 108 صفحه و قيمت 25 هزار ريال از سوي انتشارات علم و حركت به چاپ پنجم رسيد و روانه بازار نشر شد.
تاریخ: 1389/5/12
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: