برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

قلعه‌نويي نگران شروع ضعيف سپاهان نيست همیشه‌گفته‌ام هفته‌های آخر لیگ مهم است

ورزش > فوتبال  - امیر قلعه‌نویی، 2هفته سخت و پرفشار را پشت سر گذاشت. تیم او که سال قبل با اقتدار به قهرمانی رسید در 2بازی اول فقط 2 امتیاز کسب کرد تا خیلی‌ها شروع به انتقاد از این مربی و شیوه بازی سپاهان کنند.

 البته در 2سال گذشته هم که امیر با استقلال و سپاهان قهرمان ایران شد، تیم‌هایش در هفته‌های ابتدایی نتایج خوبی نگرفتند. قلعه‌نویی مثل همیشه با اعتماد به نفس خاصی در مورد تیمش حرف می‌زند. او معتقد است که سپاهان خیلی زود به روزهای اوج برمی‌گردد، در حالی که تیمش فردا در اهواز بازی سختی مقابل فولاد دارد.

مثل اینکه اوضاع سپاهان چندان خوب نیست؟

حتما این نظر شماست!

یعنی نگران نیستید؟

فوتبال بالا و پایین دارد و من بارها در روزهای سخت قرار گرفته‌ام. یادتان هست که با استقلال تا رده هفدهم سقوط کردیم ولی همان موقع گفتم که قهرمان می‌شویم.

پس حتما سپاهان آخر فصل قهرمان می‌شود؟

نتیجه که دست آن بالایی است ولی من به تیمم اعتقاد کامل دارم. گاهی اوقات از طرف بعضی‌ها چیزهایی می‌شنویم که ناراحت‌کننده است. متأسفانه در این دو بازی نتیجه نگرفتیم تا خیلی‌ها بی‌انصافی به خرج داده و شروع به انتقادهایی کنند که فنی نیست.

پس بهتر است خودتان بگویید که چرا در این دو بازی نتیجه نگرفتید.

همه چیز روشن است. ما در این فصل دچار تغییراتی شدیم و طبیعی است که احتیاج به زمان داریم. چند بازیکن از تیم ما رفتند و مهره‌های جدید آمدند. پس بهتر است که در انتظار هفته‌های بعد باشیم. سپاهان طوری بازی خواهد کرد که تا چند هفته دیگر منتقدان و البته بدخواهان این تیم ساکت شوند.

منظورتان از بدخواهان کیست؟

من زیاد دوست ندارم وارد حاشیه شوم. بعضی‌ها مثل همیشه در حال پروژه ساختن هستند تا تیم ما را تخریب کنند و البته به‌دنبال تخریب قلعه‌نویی هم هستند.

چرا همیشه شما نگاه بدبینانه دارید؟

بعضی از چیزها را می‌بینم و می‌شنوم که اصلا خوشایند نیستند. الان هم دوست ندارم بیشتر از این حرف بزنم.

ولی وقتی در دو بازی نتیجه نمی‌گیرید طبیعی است که از تیم انتقاد شود و شما هم نباید از کوره در بروید.

انتقاد فنی را روی چشم قبول می‌کنم ولی بعضی‌ها می‌گویند سپاهان میلیاردی هزینه کرده و نتیجه نمی‌گیرد. پارسال هم در هفته اول و سوم باختیم ولی دیدید که چه تیمی قهرمان شد. در ضمن بروید هزینه دیگر تیم‌ها را هم ببینید.

منظورتان استیل‌آذین و استقلال است؟

اسم نمی‌آورم. مردم خودشان همه چیز را می‌دانند. در ضمن هزینه کردن و به قهرمانی رسیدن عیب نیست.

الان تیم‌هایی مثل ذوب آهن و استیل آذین که مدعی هستند 6 امتیاز گرفته‌اند. فکر نمی‌کنید از آنها عقب بمانید؟

قرار نیست هیچ تیمی تا بازی‌های پایان فصل مدام برنده شود. تازه اول لیگ است و تا آخر لیگ زمان زیادی باقی مانده است. مهم این است که آخر فصل جام به چه تیمی برسد.

بعد از بازی اول حرف و حدیث‌های مختلفی در مورد نیمکت‌نشینی جوادکاظمیان مطرح شد و شما در بازی دوم به او میدان دادید. جالب اینجاست که کاظمیان به نیمکت نشینی‌اش اعتراض کرده بود. آیا به خاطر این اعتراض او را بازی دادید؟

همه امیر قلعه‌نویی را می‌شناسند. اگر یک روز با اعتراض بازیکن بخواهم ترکیب را بچینم پس بهتر است که مربیگری نکنم. من گفتم که جواد هنوز به‌طور کامل آماده نیست و باید کم کم به او بازی داده شود.

شما بعد از بازی با ملوان گفتید که 7سال است روزنامه نمی‌خوانید؛ این یک بلوف نبود؟

هیچ وقت به‌دنبال این نیستم که بروم روزنامه بخرم و آن‌را بخوانم. معمولا مطالب را برایم می‌آورند و من هم نگاهی می‌اندازم. بیشتر وقت من به مسائلی که مربوط به تیم می‌شود اختصاص دارد.

خیلی‌ها معتقدند شما نسبت به بی‌انضباطی‌های ابراهیم توره نرمش نشان می‌دهید؛ نظر خودتان چیست؟

ابراهیم یک فوتبالیست فنی است. او با باشگاه قرارداد دارد و وقتی بی‌انضباطی می‌کند از طرف باشگاه جریمه می‌شود. پس این کافی است؛ در ضمن او فقط در شرایطی بازی خواهد کرد که آماده باشد.

زوج خط حمله سپاهان عنایتی و میوراد هستند یا اینکه توره در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد یا یکی از این دو نفر بیرون می‌رود؟

ما برای هر بازی شرایط بازیکنان، تاکتیک تیمی خودمان و همچنین تاکتیک بازی حریف را در نظر می‌گیریم و هیچ بازیکنی نمی‌تواند نسبت به فیکس بودن خود مطمئن باشد.

مثل اینکه غیبت جانواریو و نویدکیا هم در بازی‌های ابتدایی به تیم شما ضربه زد.

به هر حال هیچ کس نمی‌تواند توانایی‌های آنها را نفی کند. در این دو بازی خط هافبک ما ضعیف کار کرد ولی شرایط عوض خواهد شد.

قول می‌دهید سپاهان قهرمان شود؟

هر مربی‌ای که قول قهرمانی بدهد شاید از روی احساس این حرف را زده باشد. فوتبال قابل پیش‌بینی نیست ولی ما یکی از مدعیان جدی هستیم.

در مورد نتایج استقلال چه نظری دارید؟

من فقط حق دارم به تیم خودم فکر کنم و شما هم از این سؤال‌ها نپرسید.

می‌گویند شما رابطه چندان خوبی با نویدکیا ندارید.

من تمایل ندارم در مورد این اخبار دروغ حرف بزنم. متأسفانه بعضی‌ها هر چه دلشان می‌خواهد می‌نویسند.

حیدری: باید مقابل استقلال بهترین بازی‌ام را انجام دهم

خسرو حیدری روزهای سختی را سپری می‌کند که البته این سختی‌ها بیشتر به بیرون از زمین فوتبال مربوط می‌شود. هنوز طرفداران استقلال نتوانسته‌اند جدایی این بازیکن تأثیرگذار را هضم کنند و بی‌جهت نبود که عده‌ای از تماشاگران استقلال در بازی اول سپاهان به شهرک اکباتان رفتند تا ناراحتی خود را سر حیدری خالی کنند. حیدری اما سعی می‌کند نسبت به این مسائل واکنشی نشان ندهد. او در مورد روزهایی که پشت سر گذاشته‌ است می‌گوید: «من به هواداران استقلال حق می‌دهم که ناراحت باشند ولی من قبلا حرف‌هایم را زده‌ام و نمی‌توانستم در استقلال بمانم. کادر فنی استقلال عوض شد و من هم حق انتخاب داشتم و در نهایت سپاهان را انتخاب کردم.» حیدری ادامه می‌دهد: «بعضی از طرفداران استقلال که عده آنها زیاد هم نیست فکر می‌کنند که به خاطر پول این تیم (استقلال) را ترک کردم ولی اصلا این طور نیست. من حتی پیشنهادهایی داشتم که از لحاظ مالی بالاتر از پیشنهاد سپاهان بود. من نمی‌توانستم با پرویز مظلومی کار کنم و در نهایت جدا شدم.» حیدری در پاسخ به این سؤال که آیا با مظلومی اختلاف شخصی دارید تأکید می‌کند: «اختلاف ما فقط در مورد مسائل فوتبالی است. من با هیچ کس در این فوتبال اختلاف شخصی ندارم.»

حیدری در مورد رویارویی سپاهان با استقلال و حاشیه‌های احتمالی آن می‌گوید: «من باید بهترین بازی‌ام را مقابل استقلال انجام دهم چون بازیکن سپاهان هستم و مسئولان این باشگاه، کادر فنی و تماشاگران سپاهان از من انتظار دارند. مطمئنا اگر ضعیف بازی کنم آنها از من راضی نخواهند بود. من نمی‌دانم آن روز چه اتفاقاتی خواهد افتاد ولی هواداران واقعی استقلال شرایط من را درک می‌کنند. من به آنها قول داده‌ام که دوباره پیراهن استقلال را به تن کنم ولی الان بازیکن سپاهان هستم.» حیدری درخصوص نتایج ضعیف سپاهان در هفته‌های ابتدایی ادامه می‌دهد: «تیم ما تغییرات زیادی داشته و باید به سپاهان فرصت لازم را بدهند. به‌نظر من این انتقادها چندان نمی‌تواند منطقی باشد چون ما احتیاج به زمان داریم.»

تاریخ: 1389/5/12
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: