برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

واليبال كاپ آسيا/ روز سوم، اروميه قدرت تماشاگران خود را به رخ آسيا كشيد

ورزش. واليبال. واليبال كاپ آسيا
اروميه- سومين روز از دومين دوره مسابقات واليبال كاپ آسيا با پيروزي تيم هاي استراليا، هند و قزاقستان آغاز شد و با قدرت نمايي تماشاگران اروميه اي در بازي حساس ايران و چين به پايان رسيد.

بازيهاي سومين روز اين مسابقات در حالي به پايان رسيد كه در همه جا صحبت از تماشاگران خونگرم و متعصب اروميه‌اي بود.

در نخستين ديدار روز پاياني دور مقدماتي مسابقات واليبال كاپ آسيا، تيم استراليا مطابق انتظار در مقابل تيم ژاپن در سه گيم متوالي به پيروزي رسيد و خود را به صدر جدول گروه خود رساند.

استراليا در اين بازي ازهمان ابتدا زمام كار را در دست گرفت و با ارايه بازي زيبا توانست تيم ژاپن را شكست دهد.

دراين ديدار استراليايي‌ها در گيم نخست با نتيجه ‪ ۲۵‬بر ‪ ۲۱‬به پيروزي رسيدند.

در گيم دوم نيز بازيكنان اين تيم بااعتماد به نفس كامل وبا تاكتيكهاي تيمي طراحي شده توسط راسل بورگيد سرمربي اين تيم، توانستند به بازي روان خود ادامه داده و با سه امتياز اختلاف به پيروزي بررسند.

در گيم سوم استراليا همچون گيم دوم و با وجود تعويض‌هاي سرمربي خود براي استفاده از بازيكنان ذخيره به راحتي و با امتياز ‪ ۲۵‬بر ‪ ۲۲‬بر حريف پرآوازه ولي بي‌روحيه چشم بادامي غلبه و با اين برد قاطع و به رغم شكست سه بر دو مقابل كره جنوبي به صدر جدول گروه خود نقل مكان كرد.

استراليا در مرحله بعدي درمقابل تيم چين تايپه قرار مي‌گيرد و شايد به راحتي به جمع چهار تيم مرحله نيمه نهايي صعود كند.

در بازي دوم نيز دو تيم هند و چين تايپه كه در گروه ‪ A‬بدون برد بودند به مصاف هم رفتند.

درگيم اول اين تيم چين تايپه بود كه با ارايه بازي خوب تيم هند را با نتيجه ‪ ۲۵‬بر ‪ ۲۲‬مغلوب كرد.

در گيم دوم تيم ملي چين تايپه بازي خوبي ارايه داد و تا امتياز ‪ ۱۳‬با حريف خود مساوي پيش مي‌رفت، اما اين تيم هند بود كه با گرفتن دو امتياز پي در پي آرزوهاي چين تايپه را بر باد داد.

اين گيم از لحاظ امتياز، طولاني‌ترين گيم مسابقات تا به اين لحظه بوده كه البته رالي طولاني دو تيم هند و چين تايپه به علت حساسيت كم آن، بسيار براي تماشاگران اندك سالن مسابقات جالب بود.

در گيم سوم تيم ملي هند زمام كار را در دست گرفت و با ارايه بازي حساب شده و منطقي و با استفاده از قامت كوتاه تيم ملي چين تايپه توانست با اختلاف فاحش و نتيجه ‪ ۲۵‬بر ‪ ۱۸‬حريف خود را مغلوب كند.

در گيم چهارم و پاياني بازي اين تيم هند بود كه از ابتدا بر بازي سوار شد و با زدن سرويسهاي هدفمند و جهشي به ويژه از جانب سرگروه خود، با اختلاف ‪ ۵‬امتياز و با نتيجه ‪ ۲۵‬بر ‪ ۲۰‬تيم چين تايپه را شكست داد.

در بازي سوم روز سوم مسابقات، تيمهاي كره و قزاقستان آخرين بازي گروه ‪B‬ را انجام دادند كه نتيجه آن بسيار دور از انتظار بود و دومين شگفتي مسابقات رقم خورد.

ابتدا بازي به نفع تيم كره جنوبي بود اما به يكباره تيم كره همچون بازي بااستراليا اسير دفاع روي تور تيم ملي قزاقستان شد و نتوانست دوام بياورد و به رغم كسب ‪ ۲۴‬امتياز ‪ ۲۶‬امتياز از دست داد و اين گيم را به قزاقستان واگذار كرد.

كره ايها در گيم دوم نيزهمچون گيم اول با دفاع فولادين تيم قزاقستان روبرو شدند و بازهم نتوانستند از سد دفاع بلند قد اين تيم بگذرند و اين گيم را با نتيجه ‪ ۲۵‬بر ‪ ۲۱‬به تيم قزاقستان واگذار كردند.

در گيم سوم بازيكنان كره جنوبي با ارايه بازي شناور و تهاجمي تيم قزاقستان را اسير تاكتيكهاي تيمي خود كردند و با اختلافي فاحش از سد اين تيم گذشتند.

دراين گيم تيم كره جنوبي تنها ‪ ۱۳‬امتياز به حريف خود داد و با اختلاف ‪۱۲‬ امتيازي به برتري رسيد.

در گيم چهارم با وجود برتري نسبي كره، تيم قزاقستان درانتهاي گيم به خود آمد و با زدن سرويسهاي هدف دار و دفاع روي تور كم عيب و نقص توانست تيم كره را مقهور بازي تماشايي خود كند و ضمن برد شيرين مقابل تيم مطرح و پرآوازه كره جنوبي، خود را تا رده دوم بالا كشيده و كره را به رده سومي بفرستد.

آنچه كه در اين بازي بسيار قابل توجه بود ايجاد روحيه براي تيم ملي قزاقستان توسط تماشاگران اروميه‌اي بود چرا كه در انتهاي گيم چهارم با هر امتياز تيم ملي قزاقستان، سوتهاي كركننده معروف اروميه‌اي‌ها سالن را پر مي‌كرد.

براي برگزاري آخرين ديدار سومين روز بازيكنان تيمهاي ملي ايران و چين همزمان با عده زيادي از تماشاگران وارد سالن غدير شدند.

بازي كه آغاز شد هياهوها به اوج رسيد تماشاگران با هر امتياز ايران سالن را پر از شور و غوغا مي‌كردند و در آستانه هر ضربه سرويس بازيكنان چيني، سوت‌هاي كركننده خود را مي‌نواختند كه در چندين مورد با اين سوتها، سرويس‌هاي تيم ملي چين به هدر رفت.

در گيم نخست با وجود هياهوي تماشاگران و بازي خوب بازيكنان ايراني، اين تيم چين بود كه با ارايه يك بازي منطقي تيم ملي ايران را با نتيجه ‪ ۲۶‬بر ‪ ۲۴‬مغلوب كرد.

درگيم دوم نيز تيم ملي چين همين روال را ادامه داد و با ارايه بازي حساب شده توانست با اختلافي بيشتر از گيم اول و با نتيجه ‪ ۲۵‬بر ‪ ۲۲‬تيم ميزبان را شكست دهد.

در اواسط گيم سوم اين بازي به يكباره ورق برگشت و تيم ملي ايران جان تازه اي گرفت.

تيم ملي ايران به رغم عقب ماندن در دقايقي از بازي، برنده اين گيم شد و با برد ‪ ۲۵‬بر ‪ ۲۳‬بازي را به گيم چهارم كشاند.

در گيم چهارم تيم ملي ايران از همان ابتدا برتري خود را در مقابل چين به رخ كشيد و با نتيجه ‪ ۲۵‬بر ‪ ۱۶‬اين تيم را درهم كوبيد.

در ابتداي گيم پنجم تماشاگران، جهنمي براي تيم چين درست كردند ولي بازيكنان حرفه‌اي اين تيم با ارايه بازي خود تا امتياز ‪ ۱۷‬پيش رفتند اما در اين امتياز با دادن دو امتياز پي در پي، بازي را به ميزبان واگذار كردند.

نكته پراهميت اين بازي تشويق بي‌وقفه و سه ساعته تماشاگران اروميه‌اي بود ، موضوعي كه به ندرت در سالنهاي ورزشي جهان اتفاق مي‌افتد.

اين تماشاگران در اين مدت با تشويقهاي روحيه بخش خود، روحيه را به تيم ملي تزريق كردند و بازيكنان نيز به شايستگي جواب اين تشويق بي‌امان آنها را دادند و پيروز بازي شدند.

اينكه نتيجه بازي ديدار حساس و ماراتن گونه ايران و چين را تماشاگران خونگرم اروميه‌اي به نفع خود پايان دادند را مربيان و مسوولان هر دو تيم در مصاحبه پاياني با خبرنگاران اعلام كردند.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران از حمايت همه جانبه تماشاگران اروميه‌اي در جريان مسابقات كاپ آسيا قدرداني كرد.

در پايان دور مقدماتي، تيم ايران در گروه ‪ A‬مسابقات با اقتدار كامل و سه برد متوالي رده نخست را به خود اختصاص داد و تيمهاي چين، هند و چين تايپه در رده‌هاي دوم تا چهارم ايستادند.

در گروه ‪ B‬نيز تيمهاي استراليا، قزاقستان و كره جنوبي با امتياز مساوي و به خاطر تفاضل گيم رده‌هاي اول تا سوم را به خود اختصاص دادند و تيم ژاپن با سه بخت آخر شد.


تاریخ: 1389/5/13
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: