برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

اکبر آبادی :سازمان تربیت بدنی نگاه فرا جنسیتی به ورزش بانوان دارد

معاون ورزش بانوان با بیان اینکه نگاه سازمان تربیت بدنی به ورزش ملی، فراجنسیتی و بر اساس شایستگی هاست بر توسعه ورزش بانوان در بخش همگانی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرضیه اکبر آبادی با بیان این مطلب در گردهمایی مشترک معاونت ورزش بانوان و نواب رئیس بانوان فدراسیونهای ورزشی که عصر روز سه شنبه در محل سازمان تربیت بدنی برگزار شد با بیان اینکه بانوان به عنوان نیمی از جمعیت فعال کشورمان نیازمند برنامه ریزی ویژه ورزشی هستند از نایب رئیسان فدراسیونهای ورزشی خواست تا با تلاش ، برنامه ریزی و ارتباط نزدیک با این معاونت به عنوان متولی ورزش زنان کشور زمینه رشد و توسعه ورزش در این بخش را تسهیل کنند.

اکبرآبادی به اهمیت ورزش در استانها و شهرستانهای کشور اشاره کرد و افزود: توسعه ورزش قهرمانی و فتح سکوهای افتخار منوط به رونق بخشیدن به مسابقات لیگ و ایجاد تسهیلات برای حضور تیم های شهرستانی است .

وی ادامه داد: دراین راستا طی توافق انجام شده با معاونت امور ورزش بانوان و معاون ورزشی سازمان مقرر گردید ابلاغیه ای به فدراسیونها ارسال شود تا از این پس کلیه تیم های استانی و شهرستانی بانوان برای حضور درلیگ ها، تنها 20 درصد از کل مبلغ را به فدراسیونها پرداخت کنند.

مسئول اول ورزش بانوان کشور درادامه کسب نخستین سهمیه ورودی المپیک 20012 توسط "مه لقا جام بزرگ" به عنوان یک بانوی ورزشکار را افتخاری بزرگ دانست و گفت: کسب این عناوین بیانگراین است که با همین حداقل امکانات اگر فرصتی دراختیار زنان ورزشکار کشورمان قرار بگیرد، آنها خواهند توانست قله های افتخار و سربلندی را برای جمهوری اسلامی ایران کسب کنند .

وی همچنین از موافقت فدراسیون جهانی کاراته برای حضور بانوان ایرانی با حجاب کامل اسلامی در رقباتهای آسیایی و جهانی و استقبال فیفا ازحضور زنان مسلمان با پوشش کامل اسلامی در مسابقات فوتبال خبر داد و گفت: دستیابی به این موفقیتها حاصل رایزنی های سازمان تربیت بدنی و مسئولان فدراسیون بوده و من از این تلاش های دلسوزانه قدردانی می کنم .


تاریخ: 1389/5/13
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: