برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

دوئل دايي و مايلي‌كهن در سكوت و جدال آبي‌ها با نايب قهرمان

هفته سوم ليگ برتر فوتبال فردا با برگزاري 2 ديدار آغاز مي‌شود كه در يكي از مسابقات، استقلال ميهمان نايب قهرمان ليگ نهم خواهد بود.

 ليگ برتر فردا (پنجشنبه) وارد هفته سوم خود خواهد شد. پنجشنبه دو ديدار برگزار مي‌شود و روز جمعه با برگزاري 7 مسابقه ديگر سومين هفته ليگ به پايان مي‌رسد.

برنامه اين مسابقات به شرح زير است:

* شهرداري تبريز- تراكتورسازي تبريز

با حكم كميته انضباطي شهرداري تبريز يك جلسه از حضور هوادارانش محروم شده است. از آنجا كه اين تيم در ديدار رفت دربي تبريز ميزبان است، مسابقه فردا بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد تا اولين دربي ليگ برتري تبريز، تماشاگر نداشته باشد.

تراكتورسازي هم با دو جلسه محروميت مواجه شده اما با توجه به اينكه در اين بازي ميهمان است هفته آينده نيز بايد همانند بازي با راه‌آهن بدون تماشاگر به ميدان برود. شهرداري با هدايت اكبر ميثاقيان در دو مسابقه قبلي شكست خورده و براي جبران مافات گام به ميدان مي‌گذارد. تراكتورسازي نيز براي اينكه دومين پيروزي خود را در ليگ جشن بگيرد در زمين حاضر مي‌شود.

* ذوب‌آهن- استقلال

شكست خانگي مقابل فولاد باعث شد شاگردان مظلومي در همين ابتداي كار طعم باخت را بچشند. استقلال فردا ميهمان ذوب‌آهن است و كار دشواري را پيش رو دارد. اين تيم براي اينكه ناكامي هفته گذشته را به فراموشي بسپارد بايد ذوب‌آهن را شكست دهد تاعلاوه بر جلب رضايت هوادارانش به وضعيت خود در جدول در هفته‌هاي آغازين ليگ سرو سامان دهد.

ذوب‌آهن هم كه در دو دوره قبلي نايب قهرمان ليگ شده، براي سومين پيروزي متوالي خود گام به ميدان مي‌گذارد. شاگران ابراهيم‌زاده قصد دارند به روند صعودي خود ادامه دهند و اين موضوع كار آبي‌پوشان را دشوارتر مي‌كند.

* استيل‌آذين- نفت تهران

استيل‌آذين با دو برد پياپي و به دليل تفاضل گل بهتر در صدر جدول قرار دارد. شاگردان تومباكوويچ پذيراي تيم تازه صعود كرده به ليگ برتر هستند. نفت تهران كه در دو ديدار قبلي خود 4 امتياز اندوخته است در اين انديشه است كه با مهار ستاره‌هاي استيل‌آذين از اين ديدار امتياز بگيرد.

* ملوان- مس كرمان

مس در شرايطي به شهر انزلي گام مي‌گذارد كه از دو ديدار قبلي خود امتيازي كسب نكرده است. در چند روز گذشته شايعاتي مبني بر قهر مرفاوي مطرح شد كه مديران باشگاه مس آن را تكذيب كردند. با اين حال مرفاوي براي اينكه به ناكامي‌هاي دو هفته اول مس خاتمه بدهد، بايد تيمش را طوري به ميدان بفرستد كه دست پر از انزلي خارج شود. البته او كار سختي پيش رو دارد چرا كه امتياز گرفتن از ملوان در مقابل هواداران پرشور اين تيم كار چندان راحتي نيست.

* پاس- پيكان

پاس براي اينكه شكست بازي قبل برابر استيل‌آذين را فراموش كند بايد از مصاف خانگي با پيكان سربلند خارج شود. پيكان كه در دو ديدار اول خود شكست خورده در شرايطي به همدان مي‌رود كه چيزي جز كسب امتياز نمي‌تواند اين تيم را نسبت به آينده اميدوار كند. شاگردان احمدزاده براي اينكه بيش از اين تحت فشار نباشند، بايد مقابل پاس امتياز بگيرند.

* راه‌آهن- صنعت نفت آبادان

نفت آبادان آخرين تيمي بود كه به ليگ برتر صعود كرد و به همين دليل پيش‌بيني مي‌شد در ابتداي ليگ دچار مشكل شود اما دو پيروزي در دو هفته اول تمام معادلات را به هم ريخت. شاگردان كاسيميرو به تهران مي‌آيند تا به مصاف راه‌آهني بروند كه تنها يك امتياز دارد.

* پرسپوليس- سايپا

علي دايي و محمد مايلي‌كهن در ديدار برگشت ليگ نهم با يكديگر آشتي كردند تا ديگر منتظر مراسم آشتي‌كنان نباشيم. با اين حال رويارويي اين دو مربي همواره جذابيت‌هاي خاص خودش را دارد.

پرسپوليس در بازي گذشته مقابل صبا اولين شكست را تجربه كرد و براي اينكه در ابتداي ليگ بيش از اين ضربه نخورد، بايد برابر سايپا به برتري برسد. آنها البته در بازي روز جمعه از فاكتور تماشاگر بي‌بهره هستند چرا كه بر اساس حكم كميته انضباطي پرسپوليس از برگزاري يك ديدار با حضور هوادارانش محروم شده است. سايپا با توجه به اين موضوع مي‌تواند راحت‌تر و با استرس كمتر بازي كند.

* فولادخوزستان- سپاهان

مجيد جلالي پس از بازي مقابل استقلال از اينكه شاگردانش هم خوب فوتبال بازي مي‌كنند و هم خوب نتيجه مي‌گيرند ابراز رضايت و خوشحالي كرده بود. فولاد براي اينكه نشان دهد برد هفته گذشته اتفاقي نبوده برابر سپاهان به فكر كسب 3 امتياز است.

در آن سوي ميدان شاگردان قلعه‌نويي ليگ را خوب شروع نكرده‌اند. معمولا تيم‌هاي قلعه‌نويي اين گونه است كه در 4-5 هفته اول نتيجه نمي‌گيرد و پس از آن روند رو به رشدي را طي مي‌كند. بايد ديد آيا اين فرضيه بار ديگر به اثبات مي‌رسد يا خير.

* شاهين بوشهر- صباي قم

بازگشت ياوري به بوشهر مي‌تواند جذابيت اين مسابقه را بالا ببرد. شاهين با حميد استيلي يك برد و يك باخت را تجربه كرده و حالا بايد مقابل تيم ياوري قرار بگيرد. ياوري به واسطه حضور در شاهين بوشهر در سال گذشته شناخت خوبي از اين تيم دارد كه مي‌تواند به وي كمك كند. صبا پس از پيروزي مقابل پرسپوليس به بوشهر مي‌رود تا در آنجا نيز امتياز لازم را كسب كند.

برنامه هفته سوم:

پنجشنبه 14 مرداد

شهرداري تبريز - تراكتورسازي تبريز - ورزشگاه يادگار امام ( ره ) - تبريز - ساعت 17:20

ذوب آهن - استقلال تهران - ورزشگاه فولاد شهر - اصفهان - ساعت 19:20

جمعه 15 مرداد

استيل آذين - نفت تهران - ورزشگاه دستگردي - تهران - ساعت 17:30

ملوان بندر انزلي - مس كرمان - ورزشگاه تختي انزلي - ساعت 18:15

پاس - پيكان - ورزشگاه قدس - همدان - ساعت 18:15

راه آهن - نفت آبادان - ورزشگاه اكباتان - تهران - ساعت 19:30

پرسپوليس - سايپا - ورزشگاه آزادي - تهران - ساعت 19:30

فولاد خوزستان - سپاهان - ورزشگاه تختي اهواز - ساعت 20:30

شاهين بوشهر - صباي قم - ورزشگاه شهيد بهشتي - بوشهر - ساعت 20:30

 

تاریخ: 1389/5/20
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: