برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

سرخابي‌ها در پي جبران شكست

هفته‌ي سوم رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران از روز پنج‌شنبه هفته جاري با برگزاري دو ديدار آغاز خواهد شد.

هرچقدر از آغاز ليگ دهم مي‌گذرد تيم‌ها به هماهنگي بيشتري مي‌رسند و فوتبال‌دوستان مي‌توانند اميدوار باشند که هر هفته باز‌هاي زيباتري را شاهد باشند. البته شايد زياد نتوان به اين زيبايي‌ها عادت کرد چرا که پس از هفته چهارم رقابت‌هاي ليگ چند روزي براي ديدار دوستانه تيم ملي با ارمنستان تعطيل خواهد شد.

هفته سوم ليگ در حالي از پنج‌شنبه آغاز خواهد شد که در اين هفته سرخابي‌هاي پايتخت پس از تحمل اولين شکست‌شان در ليگ دهم هر کدام کار سختي را در پيش دارند. سرخ‌ها بايد در ورزشگاه بدون تماشاگر آزادي از سايپا پذيرايي کنند و آبي‌ها نيز در اصفهان ميهمان تيم سخت‌کوش و باثبات ليگ يعني ذوب‌آهن هستند.


پنج‌شنبه 14 مرداد

* شهرداري تبريز ـ تراکتورسازي تبريز، ورزشگاه يادگار امام، ساعت 17:20

اولين داربي تبريزي‌ها در تاريخ ليگ برتر بدون تماشاگر خواهد بود. با احتساب اين بازي، اين دومين هفته متوالي است که تماشاگران تبريزي نمي‌توانند بازي تيم‌هاي شهرشان را در ليگ برتر ببينند. ميثاقيان و شاگردانش دوست ندارند در اين هفته نيز شکست بخورند و براي تراکتور حريف راحتي باشند. هرچند اگر بدترين خط دفاع ليگ را تا اين هفته داشته باشند. مصاف تبريزي‌ها و مربيان‌شان ميثاقيان و کمالوند بسيار جذاب خواهد بود.


* ذوب آهن ـ استقلال تهران، ورزشگاه فولادشهر اصفهان، ساعت 19:20

شاگردان منصور ابراهيم‌زاده که باز هم ليگ را خوب شروع کرده‌اند در سومين ايستگاه بايد پذيراي استقلالي‌ باشند که پس از باخت خانگي مقابل فولاد بيش از پيش ناهماهنگي را در خود حس مي‌کند. ذوبي‌ها براي اينکه پس از دو فصل نايب قهرماني اين بار جام را به خانه ببرند از سه امتياز اين بازي حساس نخواهند گذشت و استقلال نيز به جهت اينکه خود را در حاشيه‌ي امنيت قرار دهد مي‌خواهد با دست پر به تهران بازگردد و همين بر زيبايي‌هاي اين بازي مي‌افزايد. در استقلال مجتبي جباري همچنان مصدوم است و احتمال دارد پرويز مظلومي با توجه به اتفاقات بازي فولاد تغييراتي در دروازه‌ي آبي‌پوشان نيز انجام دهد.


جمعه 15 مردادماه

* فولاد خوزستان ـ سپاهان اصفهان،‌ ورزشگاه تختي اهواز، ساعت 20:30

امير قلعه‌نويي که انگار عادت کرده است ليگ را خوب شروع نکند، پس از دو بازي بدون برد کار سختي براي کسب نخستين پيروزي فصل خود در اهواز در پيش دارد. از سپاهان خبر مي‌رسد که محسن بنگر به دليل اعتراض به مصدوميت از تمرين‌ها محروم شده و جايي در ترکيب هم نخواهد داشت. قلعه‌نويي معتقد است که امسال ستاره‌اي را جذب نکرده و به نيمکت‌نشينان نيز اجازه‌ي هيچ گونه اعتراضي را نخواهد داد. در آن سوي ميدان مجيد جلالي پس از شکست آبي‌هاي پايتخت در آزادي به دنبال ادامه‌ي روند صعودي تيمش حتي مقابل زردپوشان اصفهان است.


* استيل آذين ـ نفت تهران، ورزشگاه دستگردي، ساعت 17:30

دو تيمي که کمترين شباهت را از لحاظ بضاعت مالي و فني به يکديگر دارند در اين هفته به مصاف هم خواهند رفت. استيل آذين که به اندازه‌ي دو تيم کامل هافبک و مهاجم دارد همه ابزارهاي لازم را براي قهرماني در اختيار دارد بجز مدافعان و دروازه‌بان مناسب که يکي از گلرهايش را نيز از دست داد. شاگردان حسين فرکي که هفته‌ي قبل نتيجه‌ي خوبي کسب کرده‌اند براي تکرار آن نتيجه به مانعي از جنس استيل برخورده‌اند که بعيد است دروازه‌ي نفت را تا پايان بازي از گل‌هايشان بي‌نصيب بگذارند. کاظم برجلو در اين بازي نيز مصدوم است و مشخص نيست اين بار کدام ستاره‌ي استيل در خط دفاع بازي کند.
* شاهين بوشهر ـ صباي قم، ورزشگاه شهيد بهشتي بوشهر، ساعت 20:30

هر دو تيم در هفته‌ي قبل نخستين پيروزي‌شان در ليگ را جشن گرفته‌اند. محمود ياوري پس از شکست دوباره‌ي علي دايي مي‌خواهد تيم سابقش را نيز در زمين خودش ببرد. شاهين اما پيکان را برده و مي‌خواهد اين بار تماشاگران بوشهري را خوشحال روانه‌ي خانه کند. تقابل انديشه‌هاي استيلي و ياوري، دو مربي از دو نسل متفاوت فوتبال در اين ديدار جذاب خواهد بود.


* راه آهن ـ نفت آبادان، ورزشگاه راه‌آهن، ساعت 19:30

مصاف دو تيم زردپوش ليگ در حالي به ميزباني شاگردان کربکندي انجام مي‌شود که تا به اينجا همه از حضور نفت آبادان با 6 امتياز در جمع بالانشينان ليگ متعجب هستند. راه آهني‌ها که برخلاف حريف آباداني‌شان تاکنون موفق به کسب پيروزي نشده‌اند خيلي اميدوار هستند که از غير قابل پيش‌بيني بودن بازي‌ها در هفته‌هاي ابتدايي ليگ نهايت استفاده را ببرند و اولين 3 امتياز خود را دشت کنند. بايد ديد کدام مربي جدال زردپوشان را خواهد برد؛ کربکندي يا کاسيميرو.


* ملوان ـ مس کرمان، ورزشگاه تختي انزلي، ساعت 18:15

صمد مرفاوي شروع بدي با مس داشته است و فعلا با دو باخت در رده‌هاي انتهايي جدول قرار دارد و اگر در اين بازي هم نتيجه نگيرد شايد موقعيت بحراني‌تري را در مس تجربه کند. انزلي‌چي‌ها اما شرايط بهتري دارند و با يک امتيازي که از سپاهان در اصفهان گرفته‌اند اميدوار به کسب اولين سه امتياز خود هستند.


* پاس همدان ـ پيکان قزوين، ورزشگاه قدس همدان، ساعت 18:15

دو تيم شکست خورده‌ي هفته قبل در حالي در همدان به مصاف هم مي‌روند که همواره در طول اين سال‌ها براي کسب رده‌هاي مياني جدول تلاش کرده‌اند. محمد احمدزاده و اصغر مديرروستا براي فرار از بحران نياز مبرم به سه امتياز اين بازي دارند.


* پرسپوليس ـ سايپا، ورزشگاه آزادي، ساعت 19:30

شاگردان علي دايي که خيلي زود طعم تلخ شکست را در ليگ دهم چشيدند بايد براي جبران باخت مقابل قمي‌ها و به دست آوردن دل هواداران‌شان، سايپا را از پيش رو بردارند. با اين تفاوت که اين بار هواداران‌شان از پاي گيرنده‌هاي‌شان نظاره‌گر نمايش سرخ‌پوشان خواهند بود. با توجه به بازي قبلي پرسپوليس اعمال چند تغيير در ترکيب اين تيم به ويژه در خط دفاع از سوي علي دايي چندان دور از ذهن نيست. کريم باقري نيز دو هفته‌ي ديگر آماده‌ي بازي مي‌شود. تقابل محمد مايلي کهن با تيم سال‌هاي دورش باز هم جذاب و ديدني خواهد بود.


 

تاریخ: 1389/5/20
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: