برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

کشتی فرنگی جوانان جهان – بوداپست: کسب 2 مدال برنز، حاصل تلاش 50 درصد تیم فرنگی جوانان ورزش > کشتی - همشهری آنلاین:چهار نماینده فرنگی‌کار جوان کشورمان با کسب 2 مدال برنز و 2 عنوان دوازدهم به کار خود پایان دادند. به گزارش ایپنا، رقابت

ورزش > کشتی  - همشهری آنلاین:
چهار نماینده فرنگی‌کار جوان کشورمان با کسب 2 مدال برنز و 2 عنوان دوازدهم به کار خود پایان دادند.

 به گزارش ایپنا، رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان از عصر روز سه‌شنبه (29 تیر) با حضور کشتی‌گیرانی از 45 کشور دنیا در شهر بوداپست مجارستان آغاز شد که در پایان روز نخست، کمال محمد‌علیزاده و شهاب قوره‌جیلی در وزن‌های  74 و 96  کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند، علی اطرافچی و علی ذکائی‌مهر نیز در اوزان 50 و 60 کیلوگرم دوازدهم شدند.

نفر سوم اروپا سد راه اطرافچی شد

در وزن 50 کیلوگرم که 15 نفر به روی باسکول رفتند کادر فنی با وجود کشتی‌گیر کشتی‌بلد و نترسی مثل حمیدرضا خامسی که حتی در مسابقات آسیایی هوانگشان عنوان دوم را به دست آورد با برگزاری یک مسابقه درون اردویی "علی اطرافچی" را که برنده این کشتی شد در ترکیب تیم قرار دادند اما وی که توانسته بود در تمرینات اردویی اعتماد مربیان را به خود جلب کند در همان گام اول متوقف شد تا نشان دهد با یک مسابقه درون اردویی نمی‌شود هر کسی را برای میدان جهانی انتخاب کرد.

او در مصاف با تولگهان کاراتاس از ترکیه، نفر سوم اروپا 1 بر 3 باخت و با توجه به شکست کاراتاس در مرحله نیمه نهایی مقابل کشتی‌گیر قزاقستانی، اطرافچی عملا از دور رقابت‌ها کنار رفت. در این وزن الدانیز عزیزلی از آذربایجان و ایسلطان بایزاکوف از قزاقستان اول و دوم شدند، گویا از ژاپن و کاراتاس از ترکیه به طور مشترک به مقام سوم رسیدند. اطرافچی در این وزن دوازدهم شد.

عنوان دوازدهم برای ذکایی‌مهر

کسب مدال طلای آسیا تضمینی برای انتخاب "علی ذکایی‌مهر"، کشتی‌گیر خوزستانی شد تا در رقابت‌های جهانی مجارستان نیز دوبنده تیم‌ملی را بپوشد، اما این کشتی‌گیر که امیدوار بود همان عنوان آسیایی را در میدان جهانی نیز تکرار کند با یک پیروزی و یک شکست عنوانی بهتر از دوازدهم به دست نیاورد. ذکایی‌مهر در حضور 26 کشتی‌گیر این وزن ابتدا با قرعه استراحت مواجه شد، سپس ماتیاس ولادیمیریوس از یونان را 2 بر 0 شکست داد، اما در دور بعد در مصاف با لنور تیمیروف از اوکراین 2 بر 5 باخت و با توجه به شکست این کشتی‌گیر اوکراینی مقابل حریف روس، ذکایی‌مهر از دور رقابت‌ها کنار رفت. در این وزن کامان ممدواف از آذربایجان و اسلام ماگمادوف از روسیه اول و دوم شدند، لنور تیمیروف از اوکراین و الکساندر میکائیلیان از ارمنستان به طور مشترک در جای سوم ایستادند. ذکایی‌مهر نیز در این وزن به مقام دوازدهم رسید.

حق علیزاده بیش ار مدال برنز بود

در وزن پنجم با وجود این که "هادی علیزاده‌پورنیا" در مسابقات آسیایی چین موفق به کسب مدال برنز شد اما کادر فنی رای به پوشیدن دوبنده تیم‌ملی توسط کمال محمد‌علیزاده، کشتی‌گیر شیرازی دادند. وی که از روحیه بالایی برخوردار بود در مبارزه سرگروهی مقابل حریف ازبکستانی فرصت راه‌یابی به فینال را از دست داد اما با شایستگی صاحب گردن آویز برنز جهان شد. علیزاده در دور اول احمد مصطفی از مصر را 4 بر 0 برد، سپس مقابل رفیک مانوکیان از ارمنستان 3 بر 1 برتر میدان شد و در مبارزه سوم خود با نتیجه 9 بر 1 از سد تسوباسا فوکودا از ژاپن گذشت، وی در مبارزه چهارم ایگور بسلیگا از مولداوی را 2 بر 0 از پیش‌رو برداشت اما در مسابقه سرگروهی مقابل بسیکی سالادزه از ازبکستان 1 بر 5 شکست خورد و به گروه بازنده‌ها رفت که در نهایت برای کسب مدال برنز در نبرد با الکساندر جرسگرن، نفر دوم اروپا از سوئد 5 بر 2 پیروز میدان شد و اولین مدال برنز را به دست آورد. در این وزن رومن ولاسوف از روسیه و بسیکی سالادزه از ازبکستان اول و دوم شدند، کمال محمد علیزاده از ایران به همراه اسوالد سامانین از فنلاند به طور مشترک در جای سوم ایستادند.

قوره‌جیلی با شکست نفر سوم اروپا مدال برنز گرفت

"شهاب قوره‌جیلی"، کشتی‌گیر شهرقدسی از توابع‌ تهران که در مسابقات آسیایی جوانان در وزن آخر عنوان سوم را کسب کرده بود، با صلاحدید کادرفنی به یک وزن پایین‌تر آمد و به جانشینی مجتبی ممی‌زاده، کشتی‌گیر اردبیلی که در مسابقات آسیایی دوم شد و سال قبل نیز در مسابقات جهانی عنوانی بهتر از پنجمی نیاورد، دوبنده تیم‌ملی به تن کرد و با 4 پیروزی و 1 شکست در وزن 96 کیلوگرم سوم شد. او دور اول مارتین نیلسن از نروژ را 3 بر 1 برد، سپس با نتیجه 3 بر 0 از سد ولادمیر واسیلی‌یف از  اوکراین گذشت و با برتری 5 بر 1 مقابل فتکا هیوسن از بلغارستان پیروز میدان شد. قوره جیلی در مرحله یک‌چهارم نهایی به الین الکسیس کاراکو از رومانی 4 بر 0 باخت و به گروه بازنده‌ها رفت و در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز گئورگی ریزمایجر از مجارستان نفر سوم اروپا را 2 بر 0 برد و در جای سوم ایستاد. در این وزن اسلام ماگومدوف از روسیه و الین الکسیس کاراکو از رومانی اول و دوم شدند و کوشکان افه از آلمان و  شهاب قوره جیلی از ایران به طور مشترک به مدال برنز دست پیدا کردند.

در پایان روز نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان، روسیه با کسب دو مدال  طلا، یک نقره و با 29 امتیاز صدرنشین است، آذربایجان با دو مدال طلا و 20 امتیاز در جای دوم ایستاد، تیم‌های ارمنستان، ایران، ترکیه، قزاقستان، ازبکستان و آلمان نیز به ترتیب با 18، 16، 14، 13 ،10 و10  در جایگاه‌های سوم تا هفتم قرار دارند.

گفتنی است؛ رقابت‌های 4 وزن دوم از عصر روزچهارشنبه آغاز می‌شود، سامان عبدولی، محسن قاسمی، مصطفی خاقانی و پارسا نظری، کشتی‌گیران اوزان 55، 66، 84 و120 کیلوگرم  کشورمان به مصاف حریفان خود می‌روند.

تاریخ: 1389/4/30
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: