برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

گفتگوی اختصاصی با پیشکسوت تیم ملی و سرخابی /مهر مدرک مربیگری علی دائی خشک نشده !!

فوتبال ما دچاریکنواختی شده. تمام دنیا نگاهشان به فوتبال فرداست اما در فوتبال ما عده ای مربی از این تیم به آن تیم نقل مکان می کنند و هیچ اندوخته ای به علم مربیگری خود اضافه نمی کنند .

ایرج طالع/خبرگزاری پارس فوتبال

جواد الله وردی بازیکن اسبق تیمهای استقلال و پرسپولیس اینروزها سرگرم آموزش در رده پایه فوتبال می باشد و بنوعی خود را درگیر هیجا نات مثبت و منفی فوتبال قرار نمی دهد. با توجه به مدارک بین المللی آقا جواد ایشان مرجع مناسبی برای استعلام از وضعیت فنی تیم پرسپولیس مدل 89 می باشد . متن گفتگوی ایشان با خبرگزاری را با هم مرور می نما ئیم .

چرا دیگر پرسپولیس صلابت دهه شصت و هقتاد را دارا نمی باشد ؟

برای بزرگی نیاز به مدیر بزرگ سر مربی بزرگ و بازیکنان بزرگ است . مجموعه حال حاضر پرسپولیس فاقد این شاخصه می باشد .

با این تفاصیل شما سرپرست موقت پرسپولیس را لایق این پست نمی دانید ؟

آقای کاشانی همچون دکتر علی آبادی و واعظ آشتیانی مدیران توانمندی هستند اما برای مدیریت در فوتبال تجربه لازم را ندارند. مگر می شود یک خلبان ماهر هواپیمای جنگی را برای جراحی عمل قلب باز به اطاق عمل دعوت کرد .خداوند هر کسی را بهر کاری آفریده با وجود متخصصین فراوان فوتبالی چه اصراری به استفاده از این نوع مدیران وجود دارد . با دلسوزی و سخنرانی نمی توان تیمهای بزرگ را اداره کرد .

نظر شما در خصوص سرمربی تیم پرسپولیس چه می تواند باشد ؟

نگاه من برای گفتگو در خصوص تیم پرسپولیس مثبت و بدون حاشیه است اما شما چرا اصرار به کشاندن گفتگو به چالش دارید

ابتدای گفتگو شما تمام مجموعه حال حاضر پرسپولیس را به چالش کشیدید . علی دائی در دیدگاه شما در چه سطحی قرار دارد ؟

متاسفم عرض کنم مربیگری پرسپولیس مثل تیم ملی برای او زود بود دائی عجله دارد و نمی خواهد قبول کند که عالم بازیگری با مربیگری از زمین تا آسمان تفاوت دارد .صرف گرفتن مدرک مربیگری متضمن بدست آوردن نتایج مناسب نیست. اگر قرار بود بدون تجربه کسی بجائی برسد فوتبال در جا می زد و امروز اینهمه طرفدار نداشت .مارادونا برای دائی می تواند الگوی مناسبی برای بیداری باشد .مهر مدرک  Aدائی هنوز خشک نشده . عجیب اینکه مدرس علی دائی در کلاس مربیگری منتقد مارادونا بود و معتقد بود این نوع مربیگری سرانجام خوشی ندارد ولی او از دائی حمایت می کند. قرار نیست مربیان فوتبال مثل هنر پیشه ها حس بگیرند .

نقش بازیکنان پرسپولیس در این میان چه می تواند باشد ؟

پرسپولیس براساس تفکرات علی دائی در فصل نقل و انتقالات موفق عمل نکرد بازیکنان امروز پرسپولیس توانائی کسب مقام اول لیگ را نخواهند داشت. کمبود بازیکن خطر ناک و خلاق در پر سپولیس محسوس است اگر بازیکنی مانند خلعتبری از سوی پرسپولیس جذب می شد آنوقت وضعیت فرق می کرد .

با این تفاصیل امسال هم باید از تیم پرسپولیس خواهان بدست آوردن جامی نباشیم ؟

با تجربه و زحمت و همت و همچنین ابزار مناسب می توان به آینده امیدوار بود .من این مجموعه را در حال حاضر در پرسپولیس نمی بینم  اسطوره فوتبال ما   علی پروین  را با قوطی آب بطری  بدرقه نمودند دائی که جای خود دارد .

آیا پرویز مظلومی دارای تجربه ای که شما از آن بعنوان سلاحی برای قهرمانی نام بردید هست  ؟

در یک جمله خیلی از سوالات شما را پاسخ می دهم .
تا وقتی که ارقام دریافتی قرارداد یک مربی از بازیکن کمتر باشد شما بدنبال قهرمانی و آرامش یک تیم نباشید .شاید علی دائی از نظر قرارداد از بازیکنان پرسپولیس برتر باشد اما سن کم مربیگری او این پوئن مثبت را هم تحت تاثیر خود قرار می دهد .

یعنی شما اعتقادی به نقش منصور پورحیدری در استقلال هم ندارید ؟

برای سی سال پیش چرا ولی برای امروز هرگز .

با جمع بندی این گفتگو می توان نتیجه گرفت  که این فصل هم برای تماشاگران سرخابی نمی تواند خوش یمن باشد شما موافقید؟
فوتبال ما دچاریکنواختی شده.   تمام دنیا نگاهشان به فوتبال فرداست اما در فوتبال ما عده ای مربی از این تیم به آن تیم نقل مکان می کنند و هیچ اندوخته ای به علم مربیگری خود اضافه نمی کنند .                                                                                         از تیمهای لیگ برتری فقط تیم مجید جلالی از بازیهای جام جهانی درس هائی را ارائه داد و مدتی قبل هم تیم  ذوب آهن فوتبال مناسبی را ارئه می نمود برای تماشاگران سرخابی نتیجه از نوع بازی مهمتر است شما ببینید تیم آقای گل جهان فاقد یک مهاجم خطر ناک شوت زن و سرزن است شما باشید با این کاستیها به آینده خوشبین می شوید یا......

هرچند در این گفتگو مسائل فنی فراونی با آقای الله وردی مرور شد اما ایشان دوست نداشتند تا ضعف های کادر فنی پرسپولیس را رسانه ای نمایند .

تاریخ: 1389/5/13
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: