برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

افزايش حساسيت ليگ قهرمانان باشگاه هاى اروپا

ليگ قهرمانان باشگاه هاى اروپا براى عبور از مراحل مقدماتى و شناسايى تيم هايى كه بايد تشكيل دهنده نهايى جدول مسابقات در كنار غول هاى قاره سبز باشند، امشب 13 ديدار برگشت خود را برگزار مى كند تا يك گام ديگر به اين مهم نزديك شود.

بازيهاى ذيل مطمئنا علاقمندان به فوتبال را پس از سپرى شدن جام جهانى 2010 و تعطيلات تابستانى به سوى هيجان ديدارهاى باشگاهى سوق مى دهد.

آژاكس و يك شب سخت
براى تيم پرافتخارى كه يك فصل از ليگ قهرمانان باشگاه هاى اروپا دور بوده و فصل جديد نماينده كشور فيناليست جام جهانى است، بازى امشب مقابل پائوك سالونيكا از يونان آسان نخواهدبود. مارتين يول كه قيد رفتن از آژاكس را زده در بازى رفت همراه مردانش هرچه زد نتيجه اى بهتر از مساوى يك بريك كسب نكرد و حالا اين تيم در خانه حريف بايد تلاش كند با همان شيوه شناور و هجومى اش ضمن برترى مقابل پائوك نتيجه بازى رفت را جبران وجواز صعود را بگيرد.
 

پارتيزان و خواب صعود
پارتيزان بلگراد كه بازى رفت را 3 بر صفر از هلسينكى فنلاند برده از حالا خواب صعود به محرحله بعدى را مى بيند. براى نماينده صربستان حفظ نتيجه مقابل حريف ميزبان سخت نيست، به خصوص كه آنها غناى تكنيكى بيشترى نسبت به همتاى خود دارند.

فنرباغچه در خانه صعود مى كند؟
فنرباغچه تركيه در مسابقه رفت كه به ميزبانى يانگ بويز سوئيس برگزار شد مساوى 2 بر 2 را در كارنامه ثبت كرد. حفظ اين نتيجه و حتى برد خانگى آنها را در حضور تماشاگران خودى به موفقيتى جديد مى رساند كه نتيجه اش صعود به مرحله بالاتر ليگ قهرمانان است.
 

زنيت و يك رقيب سرسخت
يونيراى رومانى را 2 فصلى است كه در سطح بالاى فوتبال اروپا ديده ايم. تيمى سختكوش كه وارث نام هايى نظير راپيد و ديناموبخارست در عرصه بين المللى شده است. زنيت از سن پترزبورگ كه 2 فصل قبل با ادووكات آخرين قهرمان جام يوفا لقب گرفت پس از تساوى بدون گل در خانه حريف اين بار در خانه خودى دنبال صعود است كه بايد رقيب سرسخت خود را كنار بزند.
 

تقابل قدرت جسمانى در ميدان
باته بوريسف از بلاروس و كپنهاگن دانمارك هم كه هر 2 فوتبالى متكى به قدرت جسمانى را ارائه مى كنند، پس از تساوى بدون گل در بازى رفت اينبار به ميزبانى دانماركى ها مقابل هم قرار مى گيرند تا تكليف صعود را روشن كنند. در اين ديدار برخلاف بازى رفت احتياط مانع از نتيجه گيرى خواهد شد و تيمى كه هجومى تر بازى كند درصد موفقيت خود را افزايش مى دهد.
 

اتريشى ها براى صعود مى نوازند

سالزبورگ اتريش مقابل اومونيا نيكوزيا قبرس در بازى رفت يك بريك مساوى كرد تا امشب به نيت برترى و صعود در بازى خانگى وارد ميدان شده و نوازندگان كشورش را وادار كند به افتخار آنها يك شب رويايى را رقم بزنند.
 

«كيف» هم بالا مى رود
ديناموكيف يكى از قدرت هاى قديمى شرق اروپا پس از پيروزى 3 برصفر خانگى مقابل خنت بلژيك از حالا خود را در جمع تيم هاى صعود كرده مى بيند و با كمترين نگرانى به خانه حريف خواهد رفت تا روح «لوبانفسكى فقيد» را شاد كند.
 

جدال همسايه ها در نروژ
روزنبورگ نروژ پس از پيروزى يك برصفر در خانه ااك سولنا از سوئد اين مرتبه در خانه خودى قصد دارد با بهره گيرى از تجربيات ارزنده اى كه ظرف فصول اخير داشته، صعودش را قطع كند و حريف سوئدى بعيد است بتواند در جدال همسايه ها مانعى براى اين تيم باشد.
 

تقابل شرقى ها در لهستان
زيلينيا از لهستان و لتيكس لووچ از بلغارستان بازى رفت را يك بريك مساوى كرده و حالا در خاك لهستان به سراغ هم مى روند تا تكليف تيم صعود كننده را روشن كنند. نماينده لهستان تجربه بيشترى در عرصه بين المللى دارد كه با اتكا به اين قضيه سعى مى كند صعودش را قطعى سازد.
 

باسل و جشن صعود در خانه
باسل سوئيس هم با توجه به پيروزى 2 برصفر در خانه دبرسن مجارستان از حالا دنبال برپايى جشن صعود در خانه است. هر 2 تيم فصول قبل را در عرصه مسابقات بين المللى سپرى كرده و به اندازه كافى تجربه و اشتياق دارند كه شايد باعث برگزارى ديدارى نزديك بين آنها شود.
 

دينا موزاگرب در راه پارتيزان ها
دينامو زاگرب كرواسى براى آنكه مثل پارتيزان ديگر نماينده اين منطقه موفق باشد، پس از تساوى يك بريك در خانه شريف مولداوى بايد از سد حريف عبور كرده و كشورش را صاحب نماينده اى در دور بعدى مسابقات سازد. هر 2 تيم تلفيقى از تكنيك و قدرت را در نمايش خود دارند و مى توانند بازى نزديكى را ارائه كنند. مولداوى هم از بازماندگان يوگسلاوى سابق است.
 

اسپارتا پراگ و يك شب سخت
اسپارتا پراگ از جمهورى چك پس از پيروزى يك برصفر خانگى مقابل لخ پوزنان لهستان بازى سختى در خانه حريف دارد. تيم لهستانى را فصل قبل بسيار سمج و با انگيزه ديديم كه به راحتى ميدان مبارزه را ترك نمى كند لذا پراگى ها بايد تلاش مضاعفى داشته باشند تا بتوانند از اين مرحله صعود كنند. هر 2 تيم از جمله تيمهاى باانگيزه منطقه اروپاى شرقى هستند كه رسيدن به مرحله گروهى از نظر فنى و مالى برايشان بسيار مهم است و اين موضوع انگيزه آنها را براى برترى و صعود افزاش مى دهد.

سلتيك غافلگير شد
ستليك اسكاتلند در مسابقه رفت خود مقابل براگا اسپورتينگ از پرتغال غافلگير شد و 3 برصفر نتيجه را واگذار كرد تا مردان تكنيكى براگا براى بازى امشب در خانه سلتيك آرامش نسبى داشته باشند. سلتيك كه در داخل اسكاتلند قدرتى قابل ذكر محسوب مى شود و سابقه رويارويى با بزرگان ليگ قهرمانان را دارد، در ديدار امشب از اول هجومى بازى مى كند تا حريف بر جو مسابقه و جريان اين ديدار مسلط نشود و از اصل غافلگيرى استفاده كرده و بلايى كه برسرش آمده را اينبار مقابل ميهمان تكرار خواهد كرد. آيا آنها توان جبران شكست سنگين هفته قبل را دارند؟!
 

حرف آخر
با برگزارى اين ديدار 13 مسابقه اى كه اشاره كرديم به پايان مى رسد. تيم هايى كه در بالا به آنها اشاره داشتيم، تلاش مى كنند با راهيابى به جمع بزرگانى كه از حالا مدعيان اصلى فتح جام هستند نام خود را جهانى ساخته و از نظر ساختارى و تشكيلاتى خود را بالا بكشند. نكته جالب اينكه حضور تيم هاى شرق و شمال قاره سبز جدى تر شده و براى آنكه با نمايندگان انگلستان، آلمان، فرانسه، اسپانيا و ايتاليا پنجه درپنجه بيندازند نياز به عبور از اين كنكور ورودى دارند.
 

برنامه كامل مسابقات امشب

هلسينكى (فنلاند) - پارتيزان بلگراد (صربستان) (3 بر صفر )
زنيت سن پترزبورگ (روسيه)- يونيرا (رومانى)(صفر بر صفر)
كپنهاگن (دانمارك)_ باته بوريسف (بلاروس)(صفر بر صفر)
فنرباغچه(تركيه)- يونگ بويز(ولز) (2 بر2 )
سالزبورگ (اتريش)- نيكوزيا (قبرس)(يك بريك)
خنت (بلژيك)_ دينا موكيف(اوكراين)(3 بر صفر)
روزنبورگ (نروژ)_ ااك سولنا(سوئد)(يك بر صفر)
زيلينيا (لهستان)- لتيكس لووچ(بلغارستان)(يك بريك)
باسل (سوئيس)- برمن (مجارستان)(2 برصفر)
ديناموزاگرب كرواسى- شريف (مولداوى(يك بر يك)
لخ پوزنان (لهستان)- اسپارتا پراگ(چك)(يك برصفر)
سلتيك (اسكاتلند)- براگا (پرتغال)(3 بر صفر)
پائوك سالونيا (يونان)- آژاكس (هلند)(يك بريك)

تاریخ: 1389/5/20
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: