برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

تيرس:‌ حركت دومنش باعث خلل در تربيت كودكان شد

به نقل از روزنامه اكيپ، فردريك تيريس گفت: متاسفم ‌ولي بايد از رفتار ريمون دومنش، پس از بازي با آفريقا‌ي‌جنوبي انتقاد كنم. حركتي كه او انجام داد، نه فقط باعث لطمه به اعتبار ورزش كشور شد،‌ بلكه حتي در رفتارهاي كودكان ما تاثير بد گذاشت.

اين مقام كه در آستانه شروع فصل باشگاهي كشورش در جمع خبرنگاران سخن گفت‌، به اتفاقات تلخي كه در حاشيه حضور تيم ملي فرانسه تحت رهبري دومنش در هنگام جام‌جهاني 2010 روي داد، اشاره و از عدم دست دادن سرمربي آن زمان تيم كشورش با كارلوس آلبرتو پريرا، سرمربي برزيلي وقت كشور ميزبان جام، انتقاد كرد.

تيرس افزود: اين حركت دومنش، تصويري بسيار منفي از خود در صحنه‌ بين‌المللي به جاي گذاشت و حتي در امور تربيتي كودكان‌مان خلل و آسيب ايجاد كرد زيرا آنها به رغم سفارش والدين خود به رفتارهاي با فرهنگ، اين حركت را پس از ديدن در تلويزيون،‌ درك نكردند.

در پايان مسابقات دور گروهي رقابت‌هاي كه ماه قبل در آفريقاي‌جنوبي با قهرماني اسپانيا به پايان رسيد، پس از جدال منجر به برتري 3 بر يك ميزبان،‌ پريرا به شيوه مرسوم قصد دست دادن با دومنش را داشت كه مربي عزل‌شده خروس‌هاي آبي از انجام اين كار در مقابل دوربين‌هاي تلويزيوني و عكاسي خودداري كرد.

وي معتقد بود وقتي در پايان مسابقات دور مقدماتي و بازي پلي‌اف، مربي برزيلي آفريقاي جنوبي از راهيابي آبي‌ها به جام، انتقاد كرده و گل با دست زده شده تيه‌ري‌هانري به ايرلند در جدال پلي‌آف را فاجعه خوانده،‌ نبايد با چنين همكاري، صميمي بوده و دست دهد. در حالي كه اكثريت قريب به اتفاق مردم و رسانه‌هاي اين كشور اروپايي كه خود را مهد تمدن و فرهنگ مي‌دانند، چنين رفتاري را نشانه‌اي از بي‌فرهنگي تلقي كردند.
تاریخ: 1389/5/13
موضوع: فوتبال
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: