برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

رئيس فدراسيون شطرنج: سياست فدراسيون تعامل با آموزش وپرورش است

ورزش. شطرنج. مجمع ساليانه
اراك - رئيس فدراسيون شطرنج كشور گفت:براي توسعه بيش ازپيش ورزش شطرنج ، سياست اين فدراسيون تعامل سازنده و كاربردي با آموزش و پرورش است.

به گزارش ايرنا ، محمدجعفر كامبوزيا در نشست عادي ساليانه مجمع هيات شطرنج استان مركزي در اراك افزود: آموزش و پرورش نيز بايد براي برقراري تعامل با اين فدراسيون برنامه ريزي كند.

وي گفت: هم اكنون هياتهاي استاني ابتدا ورزشكاران نوجوان و نونهال را با شطرنج آشنا مي‌كنند و سپس اين افراد در آموزش و پرورش در صورت وجود فعاليت شطرنج، اين ورزش را ادامه مي‌دهند.

وي افزود: در حالي كه در روزهاي گذشته تيم نوجوانان ايران اسلامي عنوان دوم مسابقات جهاني شطرنج را در تركيه كسب كرده‌اند ، آموزش و پرورش از آن بي‌خبر است.

كامبوزيا گفت: آموزش و پرورش مي‌تواند در استعد يابي هياتهاي استاني را ياري كرده و زمينه موفقيت بيشتر شطرنج بازان ايراني را در آينده تضمين كند.

وي ادامه داد: بازيكن تيم ملي تحت نظارت فدراسيون‌ها هستندو بازيهاي جام جهاني و بين‌المللي مهمتر از ساير مسابقات است بنابراين فدراسيون شطرنج با حضور ملي پوشان براي اعزام به مسابقات دانشجويي تحت نظارت وزارت علوم مخالف است.

وي تاكيد كرد: وزارت علوم و آموزش و پرورش بايد انجام مسابقات خود را با تقويت ورزشي فدراسيون و هياتها در استانها تنظيم كنند تا بتوان به صورت منسجم و يكپارچه براي توسعه اين رشته در كشور تلاش كرد.

رئيس فدراسيون شطرنج كشور بيان كرد: در فدراسيون شطرنج همه برنامه و اعتبارات به صورت مساوي براي توسعه شطرنج در بين مردان و زنان تقسيم مي شود و تفاوتي در اين زمينه وجود ندارد.

وي از بانكهاي عامل در استانها نيز خواست با توجه به سياست و تلاش بانك مركزي در برگزاري برنامه‌ها و مسابقات شطرنج ، هياتهاي استاني را بيشتر ياري كنند.

وي ، همچنين از برگزاري زياد مسابقات شطرنج در كشور انتقاد كرد و گفت: هر هشت روز به صورت ميانگين يك مسابقه در كشور برگزار مي‌شود كه اين موضوع موجب شده همه توان فدراسيون در برگزاري مسابقات صرف شود كه سال اينده سي درصد برگزاري پيكارهاي شطرنج در كشور كاسته خواهد شد.

درادامه اين نشست كامران مدني رئيس هيات شطرنج استان مركزي گزارشي درباره وضعيت اعتبارات هيات شطرنج استان ، برنامه‌هاي هيات در سال جاري و چگونگي فعاليت شطرنج شهرستانهاي تابعه ارائه كرد.ك/‪۲‬
تاریخ: 1389/5/14
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: